Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ruch Polska Jest Jedna - Program

Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich, a zarazem lider i założyciel ruchu Polska Jest Jedna, przedstawił propozycje rozwiązań społeczno-gospodarczych dla Polski w obszarze energetyki i małej przedsiębiorczości.

Lider PJJ ocenił, że winą za dzisiejszy kryzys energetyczny i górniczy w Polsce odpowiedzialne są wszystkie dotychczasowe rządy. – Od 1989 roku trwa cichy gospodarczy rozbiór Polski, którego celem jest pozbawienie naszego kraju własnego przemysłu, zniszczenie polskiego górnictwa i rolnictwa oraz uzależnienie energetyczne od krajów zewnętrznych. To wszystko dokonuje się pod przykrywką walki o czyste powietrze – mówił.

Jak tłumaczył, pierwsze propozycje dotyczą energetyki i przedsiębiorczości, a nie spraw społecznych, socjalnych, czy kwestii rolnictwa, gdyż „za każdym nawet najbardziej potrzebnym rozwiązaniem dla polskiej rodziny, rolników czy małych przedsiębiorców musi stać realnie wypracowany lub zarobiony pieniądz”. – Polska – co nie jest tajemnicą dla wielu ekspertów – ma potencjał bycia drugą po Norwegii potęgą energetyczną, dzięki czemu zaspokoi w sposób zrównoważony i ekologiczny własne potrzeby energetyczne i zarobi miliardy na sprzedaży surowców i energii, finansując rozwój polskiego rolnictwa i tak potrzebne reformy społeczne – mówi Piech.


Rozwiązania dedykowane polskim przedsiębiorcom przez ruch Polska Jest Jedna to m.in. dobrowolny ZUS przez okres 3 lat dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą, składka zdrowotna zależna od przychodu, obowiązkowa składka zdrowotna uproszczona i obniżona dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą: 300 zł miesięcznie przy rocznych przychodach do 500 tys. złotych, 600 zł miesięcznie przy rocznych przychodach powyżej 500 tys. złotych.

Ponadto PJJ proponuje uproszczone możliwości opodatkowania przy pozostawieniu istniejących rozwiązań: 15% zamiast 19% podatek dochodowy liniowy lub 3% ujednolicony podatek zryczałtowany od przychodów dla wszystkich prowadzących działalność gospodarczą.

To również próg obowiązku wejścia w podatek VAT od 500 tys. zł przychodu rocznie czy podniesienie limitu przychodu dla Małego Podatnika do 3 milionów euro.

Wśród propozycji pojawiła się także możliwość skorzystania przez Małego Podatnika z podatku przychodowego, ryczałtowego 3%, likwidacja podatku od dywidendy czy podwyższenie progu zastosowania ustawy Prawo Zamówień Publicznych do 250 tys. złotych netto.

PJJ postuluje też wprowadzenia preferencji dla polskich firm wykonawczych (posiadających min. 51% polskiego kapitału) przy procedurach krajowych zamówień niedofinansowanych ze środków UE oraz stabilizację i konsekwentne upraszczanie przepisów prawa w Polsce.

Z kolei dla ratowania i rozwoju polskiej energetyki ruch proponuje: oparcie polskiej niepodległości i niezależności energetycznej oraz rozwoju gospodarczego o krajowe zasoby surowców naturalnych: węgla oraz źródeł geotermalnych. Tu wśród postulatów znalazło się powstrzymanie likwidacji polskich kopalń, uruchomienie nowoczesnych technologii eksploatacji i gazyfikacji węgla, przywrócenie szkolnictwa górniczego, odtworzenie i budowa nowych kopalń oraz przebudowa systemu energetycznego na model PER: Polskiej Energetyki Rozproszonej.

PJJ chce wsparcia samorządów przy budowie i modernizacji lokalnych ciepłowni na odbiór i dystrybucję energii ze źródeł geotermalnych.

Źródło pjj.tv

Komentarz

  • > składka zdrowotna zależna od przychodu

    Od dochodu. Już jest.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Wątpię żeby zdobyli choćby jeden mandat. Nawet ja mam problem z zapamiętaniem nazwy, a co dopiero ludzie, którzy nie interesują się polityką.
    Mają kilka miesięcy na poinformowanie swoim istnieniu.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Plankton polityczny
    Podziękowali 1zbyszek
  • edytowano luty 2023
    @Tomasz ; Możesz krytykować i mieć rację, że to plankton, ale od czegoś trzeba zacząć. Przeciwnicy albo go załatwią jak Filipa Adwenta, albo zignorują i wyśmieją. Jak będzie groźny to mu jakąś gębę dorobią.

    Bardzo dobrze tłumaczy sprawę węgla. Znakomity materiał dla zwolenników PiSu.
    Podoba mi się bo łopatologiczny. Szkoda, że nie zaprosi go Radio Maryja. Ostatnio nie słucham, ale mogę się tego domyśleć. Ks. Rydzyk widzi tylko PiS.
    A pamiętam lata kiedy Radio Maryja razem z bardzo pro polskimi i patriotycznymi politykami wypracowało program dla Zjednoczonej Prawicy. Co z tego skoro po tym programie nie został kamień na kamieniu. Władze partii wysługują się globalistom i realizują program ochrony klimatu, założyli kaganiec na gospodarkę.
    Właściwie to już nie jest kaganiec, a celowa rozpierducha.
    - KPO
    - do tego dochodzi korupcja
    Pojedynczy politycy słabo popiskują, że im się to nie podoba, ale jedność jest nadrzędną wartością dla tych polityków. Wyborcy nie są idiotami i widzą co się dzieje, ale pieniądze z inflacji mocno przekonują. Źle to wygląda.


    Podziękowali 1Biznes Info
  • @Tomasz czyli Źle to wygląda i nie widać nic na horyzoncie.
  • Zależy z jakiego punktu widzenia się patrzy. Czasem warto wznieść się poza utarte schematy, bo z wysoka czasem nawet horyzont widać  :)
  • edytowano luty 2023
    konkrety ...
    Konfederacja 8% lub Polska Jest Jedna 0,5%
    czy kogoś pominąłem ?

    aaaa nieobliczalna Solidarna Polska  ???? %
  • Winnicki i spółka
  • Konfederacja =
    - 3 tenorów już nie w Konfederacji (Sośnierz, Kulesza, Dziambor)
    - Mentzen dawny UPR
    - narodowcy, gdzie Bosak flirtuje z Mentzenem, a Winnicki z PiS (tak mówią)

    Cienko to widzę.
    Trzeba mieć sporo odwagi, żeby się postawić globalistom.
    Wydaje mi się, że Narodowcy tego nie zrobią. Wystarczy, że bogaci tupną nogą, a oni szybciutko podkulą ogon.
    Nie mam już nadziei.
  • Przed krachem uratować nas mogą oddolne działania. Jest też nadzieja że ten cały beton co nami rządzi zacznie wreszcie pękać. A wtedy tylko to co oddolnie zbudujemy wyda swoje owoce.
  • edytowano luty 2023
    2 uwagi
    1. Z UE nie da się dogadać, usztywnili swoje stanowisko bo domykają globalistyczny system
    2. Hołownia nie ma chorych ambicji raczej jest zadaniowany, prowadził TV Religia bo miał zadanie walczyć z Radiem Maryja. Teraz ma zadanie przejąć jakąś część elektoratu.

    3. Polski to już nic nie uratuje, wierzący mają ratunek w Bogu, cichej modlitwie
    Gospodarczo i politycznie nie da się już zrobić nic. Jak rząd nie będzie chciał pójść na ustępstwa wobec UE to wepchną nas do wojny z Rosją.

    Rosja miała nas już w ręce gospodarczo w porozumieniu z Niemcami, a jednak Putin rozpoczął wojnę. Nie wierzę, że Putin jest głupi raczej szuka swojego miejsca w rządzie światowym. Dla globalistów największym wrogiem jest chrześcijaństwo. Oczywiście to tylko teoria spiskowa, ale uważam że Putin dogadał się z globalistami w sprawie Polski. W tej wojnie nie chodzi o Ukrainę, owszem też, ale o Polskę. Teoretycznie możemy wystrzelić gospodarczo i moralnie oddziaływać na zmianę poglądów w całej Europie. Tego globaliści nie zdzierżą. Więc działają zapobiegawczo. Jesteśmy w kleszczach z jednej strony Rosja grozi nam wojną z drugiej UE zaostrzyła swój kurs przeciwko Polsce.
    Być może nasze władze nie mają wyjścia i idą na ustępstwa wobec UE, żeby uniknąć wojny z Rosją za wszelką cenę, bo to zatrzyma nasz rozwój na dziesięciolecia.
    Myliłem się.

  • Hołownia -Nie wiem co on tam robi czy gada - szkoda mi czasu na takich ludzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.