Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Doodle na Dzień Kobiet


Warto się przyjrzeć.

1. Dwie sceny to kobiety-aktywistki, jedna wygłasza odczyt, inne manifestują z transparentami.
2. Dwie sceny to kobiety-naukowcy - astronom i lekarka.
3. Jedna się opiekuje starszą kobietą.
4. Na środku mamy dwie matki karmiące, bez obecnych ojców.

Co się rzuca w oczy:
- brak sceny rodzinnej,
- brak dziewczynek w różnych fazach rozwoju,
- brak innych zawodów, w tym humanistycznych
- nadreprezentacja aktywizmu
Podziękowali 1Klarcia

Komentarz

  • Nie ma obowiązku korzystania z google.
    Podziękowali 1persa
  • edytowano marzec 2023
    A mnie pozytywnie zaskoczyło, że jednak są matki, i to w centrum :-)

    To, że nie ma ojców, nie dziwi, w końcu to Dzień Kobiet. W Dzień Ojca też raczej nie pokazuje się rodzin, tylko samych ojców, bo to ich święto.

    A poza tym jakoś tak naćkany ten doodle, że trzeba się dobrze przyjrzeć, żeby wyłapać kto i co robi.
    Podziękowali 1persa
  • wśród manifestujących jest chyba muzułmanka, ciekawe co to za manifestacja
  • i chyba bym się nie zorientowała, że brakuje dziewczynek - są kobiety w różnym wieku, bo to dzień kobiet a nie dzień płci żeńskiej
  • zdecydowanie brakuje artystek
  • edytowano marzec 2023
    Brak przedszkolanek, brak fryzjerek, ekspedientek, chemiczek, agentek ubezpieczeniowych, modelek, projektantek, architektek, wdów etc. A w środku sceny brakuje naszego formuowego tatusia-świnki ;) szukającego dziury w całym i robiącego z igły widły. Zgroza! Skandal! Jak oni mogli?! Czy oni mają sumienie i godność człowieka! Daddy, musisz coś z tym  zrobić, koniecznie! 
    A teraz na poważnie. Twój post przypomniał mi słynny tekst G.W. Busha "Zapomniał pan o Polsce", w Stanach Zjednoczonych to krótkie zdanie jest używane, gdy ktoś niepotrzebnie się czepia bądź używa najgłupszych argumentów. Daddy, ewidentnie zapomniałeś o Polsce :P


  • Dziękuję za cenny wpis na temat tego, że nie masz nic do powiedzenia.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Dziękuję za cenny wpis na temat tego, że nie masz nic do powiedzenia.



    Jak dobrze, że ty masz za dużo do powiedzenia na temat zwykłych pierdół
  • Czemu więc czytasz moje wpisy?
  • To akurat by miało sens, bo śmiech to zdrowie. Ale jakoś w to wątpię.
    Podziękowali 1Klarcia
  • makodorzyk powiedział(a):
    I żeby wszystko było poprawnie są i przykłady o ciemnej skórze.


    Na tym obrazku nie ma poprawności politycznej tylko prawda - na Ziemi, oprócz przedstawicielki rasy białej, żyją kobiety o innych kolorach skóry... Nawet w Polsce
  • DaddyPig powiedział(a):
    To akurat by miało sens, bo śmiech to zdrowie. Ale jakoś w to wątpię.
    Szukasz sensu w bezsensie? Powodzenia
  • Google przedstawia wizję kobiet, jaką wyznaje Big Tech. Pasuje do niej, aby kobiety szły jałowo pokrzyczeć na ulicy. Kobiety-żołnierze już się w niej nie mieszczą.


  • edytowano marzec 2023
    DaddyPig powiedział(a):
    Czemu więc czytasz moje wpisy?


    Są cudownie absurdalne. 
  • W sumie nie widzę problemu. To tylko Google, a myśle ze chcieli pokazac sile kobiet.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Google przedstawia wizję kobiet, jaką wyznaje Big Tech. Pasuje do niej, aby kobiety szły jałowo pokrzyczeć na ulicy. Kobiety-żołnierze już się w niej nie mieszczą.


    DaddyPig powiedział(a):
    Google przedstawia wizję kobiet, jaką wyznaje Big Tech. Pasuje do niej, aby kobiety szły jałowo pokrzyczeć na ulicy. Kobiety-żołnierze już się w niej nie mieszczą.


    Widzisz to, co chcesz widzieć.
  • @DaddyPig widzisz to, co chcesz widzieć.
  • @DaddyPig kobieta - żołnierz nie mieści się w wizji kobiety stworzonej przez wielu prawicowców. Ci ludzie nie widzą też kobiet w rolach naukowców, polityków, biznesmenek, lekarek i wielu innych. Wizja google jest zdecydowanie szersza niż prawicowa.
  • O, zmieniłaś wpis o tym, że czytasz moje wpisy z tego samego powodu, co wpisy Klarci.

    Teraz jest napisane, że są absurdalne.

    Uważasz, że Klarcia jest jakimś wyznacznikiem absurdu?
  • edytowano marzec 2023
    DaddyPig powiedział(a):
    O, zmieniłaś wpis o tym, że czytasz moje wpisy z tego samego powodu, co wpisy Klarci.

    Teraz jest napisane, że są absurdalne.

    Uważasz, że Klarcia jest jakimś wyznacznikiem absurdu?
    DaddyPig powiedział(a):
    O, zmieniłaś wpis o tym, że czytasz moje wpisy z tego samego powodu, co wpisy Klarci.

    Teraz jest napisane, że są absurdalne.

    Uważasz, że Klarcia jest jakimś wyznacznikiem absurdu?
    Zmieniłam, bo mi system ucinał komentarze, nie wiem dlaczego, pisałam od nowa, ale w końcu miałam dosyć i zmieniłam moją wypowiedź. Tak, uważam wpisy Klarci za absurdalne, sama postać tej kobiety jest mocno groteskowa. Mam w pamięci wiele dziwnych, groteskowych postów tej kobiety oraz takich po przeczytaniu których nie wiedziałam, co myśleć, bo mnie totalnie "zatkały". Do dziś pamiętam, co K pisała o mężu/partnerze (lub kim on dla nie wtedy był. Szok i niedowierzanie. One były niesmaczne. Nie wiem czy ona robi to celowo, w celu wywołania kontrowersji, czy po prostu taka juz jest. Ja nie chcę nikogo urazić... Dużo osób uważa K za postać... Dość nietypową.
  • Swoją drogą... tak doglebna analiza obrazka googla pokazuje, że poprawność polityczna weszła nam wszystkim w krew
  • malagala powiedział(a):
    Swoją drogą... tak doglebna analiza obrazka googla pokazuje, że poprawność polityczna weszła nam wszystkim w krew
    A ja uważam, że nie powinniśmy szukać dziury w całym.
    Chciałabym o coś zapytać: poprawność polityczna w kontekście tego obrazka - rozwiniesz o co Ci chodzi? 
  • Firma robi obrazek z kobietami, widać jakiś tam przekrój.

    I zaczyna się litania: nie ma dziewczynek a kobiety starsze sa w zbyt malym procencie, nie ma artystek, za malo kobiet wykonujacych prace humanistyczne, są kobiety czarne, a gdzie Azjatki, za mało mulatek, gospodyń domowych, zolnierek, sa dzieci a gdzie mezczyzni, rodziny itd??? Skad te dzieci, moze to promocja sami-wiecie-czego??? A po co dzieci na tym obrazku, skoro to dzien kobiet? I juz od siebie dopowiem: Gdzie kobiety z pryszczami, zmarszczkami, cellulitem, depresją, nadwaga, niedowaga, otyloscia olbrzymia, wybuchem ust po zabiegu powiększania, urodzone bez lewego palucha, bardzo bogate, skrajnie biedne, gdzie sa pracownice seksualne, gdzie sa zwykle kurwy, gdzie bezplodne, gdzie wiekodzietne, gdzie ciężarne, gdzie kobiety urwane z księżyca, gdzie kobiety z Wenus,  no i moje podstawowe pytanie: gdzie jest malagala na tym obrazku, nie widze, rasizm!!!

    Ciężko dzisiaj zrobić obrazek i nikogo nie obrazić, nie pominąć. Absurd.
  • Każdy ma prawo do swojego zdania. Ja jednak uważam, że tak, jak świętujemy Dzień Kobiet w szkołach i obdarowujemy kwiatami dziewczynki, tak też na tej grafice powinna być dziewczynka. Powinna być też kobieta-żołnierz w dowód uznania dla Ukrainek.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.