Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

lista hańby PIS czyli na kogo nie głosować

2»

Komentarz

  • Berenika powiedział(a):
    Właśnie takie teksty sprawiają, że ludzie odwracajà się od prawicy. Miałam na myśli te o NDDAP i LGBT

    "Nie zamierzamy słuchać o ograniczaniu swobód obywatelskich ruchom totalitarnym, a takim jest ruch LGBT, żadne swobody się nie nalezą."

    "Propagowanie ideologii LGBT jest w istocie propagowaniem totalitaryzmu, tak jak propagowanie komunizmu i faszyzmu."

    "Geje chcą adoptować dzieci by je molestować i gwałcić."

    Tym razem, w pełni się zgadzam. Nawet rozgarnięci wyborcy PiS, nie chcą mieć z nimi nic wspólnego.
  • Tomasz powiedział(a):
    PiSflacja niszczy moją rodzinę w Polsce. M.in. budżet mojego taty. Rata za gaz wzrosła mu z 800 do 2300zł. Trzeba powstrzymać rozdawnictwo pustego pieniądza (budżet Polski nie jest neutralny tylko opiera się na deficycie) i przegnać Jarka od steru władzy. Trzeba opiłować baronów PiS z przywilejów i upomnieć się o ukradzione pieniądze. Dlatego wezmę udział w wyborach i poprę kogokolwiek oprócz PiS, ZJEPów czy innych lewaków udających prawaków. 
    Jasna cholera - a o ile Tobie wzrosły opłaty za energię, bo mnie (przy pomocy rządowej) ok. 200%. Firmom prywatnym o 300%.

    Jeżeli do władzy dojdzie opozycja, to będziesz musiał ojca zasilać dopływem dużej gotówki, żeby Ci nie padł z głodu.
    Jeżeli liczysz, że spadną ceny, w tym za energię - toś kiep.
    Nowa Władza obsadzi firmy swoimi, to jest akurat naturalne, ale oni będą pobierali jebitne gaże, a kierowane przez nich Spółki będą ledwo dychać. Gdy już doprowadzą je na skraj bankructwa, to sprzedadzą obcemu kapitałowi.
    I tak się skończy pieśń łabędzia.
    A Klarcia będzie miała gorzką satysfakcję.
    Podziękowali 1Prayboy
  • DaddyPig powiedział(a):
    > PiSflacja niszczy moją rodzinę w Polsce

    Pewnie wiesz, że w obecnej sytuacji światowej wybór jest tylko między inflacją, a bezrobociem. Tusk po zwycięstwie sprawi, że Twoja rodzina straci pracę. A opłaty za gaz i tak nie spadną.
    BINGO!
    Ale na biednego nie trafiło - Tomasz dobrze zarabia, będzie połowę wypłaty posyłał swoim najbliższym. Chociaż... młodzi będą mogli przyjechać do Niemiec zbierać szparagi i truskawki. Bauerzy się ucieszą, my też, bo ceny będą możliwe nawet na emerycką kieszeń.
  • Obwiniać PIS za ceny gazu to już kuriozum. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Czyli w całej Europie rządzi PiS.. nie bądź śmieszny
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tomasz powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Czyli w całej Europie rządzi PiS.. nie bądź śmieszny
    PiS pobił wszystkie rekordy a jeszcze, niestety, nie powiedział ostatniego słowa. Ściągnij sobie dane z GUS i policz skumulowaną inflację. Za 8 lat Tuska złotówka straciła łącznie 24% wartości. Za kaczych rządów już 38%. Policz, sprawdź, zacznij myśleć głową a nie pisim telewizorem. 
    Fantasta z Ciebie. Żądasz rzeczy niemożliwych. Myślenie? Wśród zwolenników PiSu? Serio?
  • Tomasz powiedział(a):
    Tak działa ekonomia. Drukujesz pusty pieniądz i rozdajesz socjal to generujesz inflację.
    Inflacja albo bezrobocie? A co to za pisia bzdura? Przy pisflacji padają firmy i zwalniają ludzi. Ergo bezrobocie rośnie. 
    W Niemczech również padają firmy - niektóre z ponad 100 letnią tradycją.
    BASF (największy w Europie koncern chemiczny) planuje zwolnić ok. 10 tys. ludzi.
    To też jest wina PiS-u?
  • Rząd przeznaczył ponad 160 mld zł w tarczach. „To uratowało kilka milionów miejsc pracy”

    https://filarybiznesu.pl/rzad-przeznaczyl-ponad-160-mld-zl-w-tarczach-uratowalo-kilka-milionow-miejsc-pracy/a19355

    ***

    Wiceminister finansów: Zmniejszamy dług publiczny, mimo zbrojeń i polityki rodzinnej

    Mamy wysoki produkt krajowy brutto, wynoszący ponad 3 bln złotych; najwyższy poza Irlandią wzrost gospodarczy w Unii Europejskiej i szczelną bazę podatkową przy minimalnych stawkach VAT, PIT i CIT – bowiem uśrednione stawki są konkurencyjne – oraz oczywiście zachowujemy akceptowalny poziom długu publicznego – argumentuje minister Soboń. Jak wyjaśnia, „to wszystko oznacza, że polska gospodarka jest zdrowa”. 

    Artur Soboń podkreśla, że rząd „bez względu na sytuację każdego roku zmniejsza dług publiczny”. – Mówię tutaj o sumie wszystkich trzech elementów, a więc zobowiązań państwa, samorządów i funduszy pozabudżetowych. I to mimo ogromnych wydatków: 100 mld na wojsko, 86 mld na politykę rodzinną, wysokie wydatki na inwestycje i szereg innych celów – wylicza. 

    https://www.tvp.info/68327551/stabilne-finanse-publiczne-w-niestabilnych-czasach-wiceminister-finansow-artur-sobon-zmniejszamy-dlug-publiczny-mimo-zbrojen-i-polityki-rodzinnej-od-przyszlego-roku-szybki-wzrost
  • Tomasz powiedział(a):
    Tak? A uwzględniałaś dług poza budżetem? Orlen kupował ruską ropę (40mld zł w 2022) i doił Polaków niebotyczną marzą. Niech tylko NIK zrobi kontrolę. 
    No nie ma na to szans, bo kontrolerów nie wpuścili. 
  • beatak powiedział(a):
    Tomasz powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Czyli w całej Europie rządzi PiS.. nie bądź śmieszny
    PiS pobił wszystkie rekordy a jeszcze, niestety, nie powiedział ostatniego słowa. Ściągnij sobie dane z GUS i policz skumulowaną inflację. Za 8 lat Tuska złotówka straciła łącznie 24% wartości. Za kaczych rządów już 38%. Policz, sprawdź, zacznij myśleć głową a nie pisim telewizorem. 
    Fantasta z Ciebie. Żądasz rzeczy niemożliwych. Myślenie? Wśród zwolenników PiSu? Serio?
    Obraźliwe.
  • Berenika powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Tomasz powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Czyli w całej Europie rządzi PiS.. nie bądź śmieszny
    PiS pobił wszystkie rekordy a jeszcze, niestety, nie powiedział ostatniego słowa. Ściągnij sobie dane z GUS i policz skumulowaną inflację. Za 8 lat Tuska złotówka straciła łącznie 24% wartości. Za kaczych rządów już 38%. Policz, sprawdź, zacznij myśleć głową a nie pisim telewizorem. 
    Fantasta z Ciebie. Żądasz rzeczy niemożliwych. Myślenie? Wśród zwolenników PiSu? Serio?
    Obraźliwe.
    Prawdziwe. W każdym razie na podstawie wpisów zwolenników.
    Podziękowali 1persa
  • Obraźliwe.

    Poziom dyskusji politycznej w Polsce: jeśli ktoś nie myśli jak ja, nie myśli w ogóle.

    I koniec rozmowy.

    Bez odbioru.
    Podziękowali 1malagala
  • Berenika powiedział(a):
    Obraźliwe.

    Poziom dyskusji politycznej w Polsce: jeśli ktoś nie myśli jak ja, nie myśli w ogóle.

    I koniec rozmowy.

    Bez odbioru.
    Poczytaj Klarcie, Prayboy'a, admina. Brak logiki, zacietrzewienie, zaprzeczanie faktom bije po oczach. I to serio nie jest kwestia tego, czy myślą, czy nie myślą jak ja. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Tomasz powiedział(a):
    Tak? A uwzględniałaś dług poza budżetem? Orlen kupował ruską ropę (40mld zł w 2022) i doił Polaków niebotyczną marzą. Niech tylko NIK zrobi kontrolę. 
    1. NIK nie może zrobić kontroli, bo jest to Spółka z udziałem SP, ale prywatna, mająca akcjonariuszy i organa państwowe nie otrzymają wglądu w dokumenty. Takie zasady obowiązują w całej Europie.

    2. Akurat rosyjska ropa była nieco tańsza, od sprowadzanej z innych źródeł. Jednak rząd chętnie by z niej zrezygnował, było jedno ale... podpisany wiele lat wstecz długoterminowy kontrakt. Zerwanie umowy oznaczało by olbrzymie koszty - za nieodebraną ropę i tak trzeba było by zapłacić, a do tego karę za zerwanie kontraktu. Putina by to bez wątpienia ucieszyło, a opozycja znowu miała by pretekst do darcia japy.
    Jak było z węglem? Najpierw naciski ze strony Tuska i jojczenie, że Polska sprowadza węgiel z Rosji, że rząd ma na rękach krew dzieci mordowanych przez Rosjan.
    Węgiel sprowadzały spółki prywatne i rząd nie mógł tego zakazać, bo KE znowu nałożyła by na Polskę milionową karę. Premier Morawiecki wynegocjował w Brukseli embargo na węgiel dla całej UE i polski rząd jako pierwszy wprowadził ten przepis w życie.
    Wtedy dopiero się zaczęło: "węgla zabraknie, Polacy zamarzną, itp."
    Węgiel na składach gwałtownie podrożał; Morawiecki wymyślił, damy ludziom dofinansowanie na zakup opału na zimę - 3 tys/zł. na gospodarstwo domowe. 
    Wtedy opał na składach stał się jeszcze droższy - ludzi nie było stać na zakup, mimo dotacji. Węgiel z kopalń w większości wykupili właściciele składów, kopalnie nie nadążały z wydobyciem, bo na polecenie KE zostało znacznie zredukowane. Zanosiło się na to, że faktycznie będzie chryja.
    Wtedy rząd zdecydował, że jak najszybciej sprowadzi węgiel z importu i sprzedawać będzie w ramach działalności państwowej. Wtedy towar będzie tańszy.
    Poproszono o pomoc samorządy. Tam gdzie ZP ma większość nie było problemu, tam gdzie opozycja, znowu mieliśmy jazgot. W końcu udało się hołotę ujarzmić i węgiel stał się dostępny.
    Oczywiście na forach pojawiły się wpisy - "że importowany jest gorszej jakości, że nie chce się palić". Szczyty bezczelności pobiła TVN24, demonstrując, na łopacie i podpalając z góry, że ten węgiel nie można rozpalić, komentując, iż są to zabarwione na czarno kamienie.
    W końcu kryzys został zażegnany, składy są zasypane nie sprzedanym węglem.
    Węgiel zalega na hałdach w kopalniach i sporo zostało jeszcze z rządowego przydziału.
    To teraz jest z kolei darcie japy, "że węgla jest za dużo i to wina PiS-u". :)

    Czegokolwiek rząd nie zrobi, zawsze będzie hejtowany.
    Jakikolwiek temat nie byłby poruszony na TT, na profilu KIancelaria Prezydenta, czy we wpisach premiera - nie otwierając jeszcze wątka, wiem, że 90% komentarzy, to są kubły wylewanych pomyj.
  • beatak powiedział(a):
    Poczytaj Klarcie, Prayboy'a, admina. Brak logiki, zacietrzewienie, zaprzeczanie faktom bije po oczach. I to serio nie jest kwestia tego, czy myślą, czy nie myślą jak ja. 
    Brak logiki we wpisach Klarci?
    Ty się klupnij, ciemna maso.
    Ja swoje wypowiedzi popieram odniesieniem do publikacji, starając się, żeby nie były to media utożsamiane z rządem.
    We wpisach pozostałych wymienionych osób, jest czysta merytoryka. Zacietrzewienie to domena obecnych tutaj osób nienawidzących "gnoma" i wypisujących stek bzdur, z którymi cierpliwie polemizuję.
    Opinie swoje opierają na mediach od roku 2015 atakujących rząd, cokolwiek by nie zrobił.
    Jestem zdziwiona, że Maciek jeszcze tę hołotę toleruje.
  • beatak powiedział(a):
    Tomasz powiedział(a):
    Tak? A uwzględniałaś dług poza budżetem? Orlen kupował ruską ropę (40mld zł w 2022) i doił Polaków niebotyczną marzą. Niech tylko NIK zrobi kontrolę. 
    No nie ma na to szans, bo kontrolerów nie wpuścili. 

    NIK może kontrolować wszystkie organy państwa, samorządy, natomiast podmioty gospodarcze, takie jak Orlen, gdzie państwo ma swoje udziały może kontrolować tylko i wyłącznie w zakresie środków publicznych, które te firmy wykorzystują. 
    W przypadku gdy Orlen korzysta ze środków publicznych, wszystkie dokumenty są NIK przekazywane. Koncern nie może udostępnić dokumentów, jeżeli zakres kontroli NIK wykracza poza przepisy prawa. Odnosi się to m.in. do fuzji z Grupą Lotos i PGNiG oraz umowy z Saudi Aramco.
    Takie transakcje muszą być objęte poufnością. Próba uzyskania dostępu do takich dokumentów może narazić spółkę i udziałowców na bardzo poważne straty. 

    Gdyby NIK zaczęło się wcinać w spółki akcyjne, to nikt z zewnątrz nie chciałby w Polsce inwestować. Może właśnie o to opozycji chodzi?
    Po przejęciu władzy i wyciśnięciu firm, jak cytrynę, opchnęli by resztę na własność obcemu kapitałowi.
    Już to przerabialiśmy za poprzednich rządów. Praktycznie wyprzedano wszystkie polskie zakłady przemysłowe.

    ***

    Ceny paliwa na stacjach w Polsce były jednymi z najniższych w UE.
  • Nadchodzą ograniczenia w płaceniu gotówką. Większość Polaków o tym nie wie

    - Pod hasłem walki z szarą strefą już za kilka miesięcy państwo ograniczy nam swobodę obrotu gotówką. Nawet nie wiemy, jak bardzo może nam to utrudnić życie - powiedział w rozmowie z Interią Biznes Aleksander Pawlak, prezes firmy Tavex.

    73 proc. Polaków nie słyszało o limitach transakcji gotówkowych  Dla osób fizycznych limit wyniesie 20 tys. zł, dla firm - 8 tys. zł  Przepisy zaczną obowiązywać 1 stycznia 2024 roku  Tylko 16 proc. Polaków badanych przez Tavex popiera te limity  Limity gotówki zmniejszą presję na wystawców kart płatniczych, by obniżali opłaty 




    Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/raport-rozmowy-interii/news-nadchodza-ograniczenia-w-placeniu-gotowka-wiekszosc-polakow-,nId,6638344#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  • Przecież jest już zakaz płatności gotówką powyżej 30 tys
    Podziękowali 1asiao
  • Prayboy powiedział(a):
    Przecież jest już zakaz płatności gotówką powyżej 30 tys
    myślę, że to jest naprawde dobry powód, by głosować na Konfę
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Przecież jest już zakaz płatności gotówką powyżej 30 tys
    myślę, że to jest naprawde dobry powód, by głosować na Konfę
    Ale którą?
  • edytowano marzec 2023
    ja się skłaniam ku Winnicliemu, wydaje mi się dużo trzeżwiejszy niż np. Mentzen

    ale w wyborach pójdą chyba jako jedna partia
  • Ja bym zagłosowała na konfederacje, ale w sumie nie wiem komu tam zaufac. Jestem przeciwna aborcji, ale nie mam nic przeciwko szczepionkom, jestem przeciwna Rosji, a tam i są i antyszczepionkowvy i prorosjanie. Chociaż gospodarczo się z nimi zgadzam.
    Podziękowali 1Prayboy
  • edytowano marzec 2023
    .
  • To już jest w Niemczech i innych krajach UE - naprawdę chodzi o ograniczenie szarej strefy, przede wszystkim, przekrętach na VAT.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.