Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Coraz więcej Polaków, świadomie rezygnuje z zakładania rodzin i zostawania ojcami



Polki nie rodzą dzieci także dlatego, że coraz więcej Polaków nie chce zakładać rodzin i zostawać ojcami. Bo mają coraz większe szanse na rozwód, a po nim niemal pewną rolę weekendowego taty-bankomatu. I to w dobrej opcji, bo w gorszej, skończą jako alimenciarze, bankruci lub bezdomni, zaś w najgorszej – w więziennej celi albo na cmentarzu.

https://rozwod.eu/2023/03/dlaczego-polacy-nie-chca-byc-ojcami-i-mezami/

Komentarz

  • Z mojego doświadczenia wynika, że kobiety są o wiele bardziej cyniczne i bezwzględne przy ,,rozgrywaniu” rozwodów dziećmi. Jest już chyba normą, że przy rozwodzie żona składa zawiadomienie na męża o znęcaniu i przy okazji wymyśla jak to mąż znęcał się nad dzieckiem chowając mu nintendo do szafy. Z drugiej strony coraz częściej widać, że dorastające dzieci wolą zostawać po rozwodzie z ojcem tyle tylko że sąd ma to w d****. Polskie sądownictwo to patologia w togach. 
    Podziękowali 1superMario
  • Na szczęście ślub nie jest wymagany do założenia rodziny i zostania ojcem, a dzięki temu jest 100% szansy na uniknięcie rozwodu.
  • edytowano kwiecień 2023
    Wilfrid powiedział(a):
    Na szczęście ślub nie jest wymagany do założenia rodziny i zostania ojcem, a dzięki temu jest 100% szansy na uniknięcie rozwodu.
    ale w zamian otrzymujemy, jak się wydaje, niższy próg rozpadu
  • Dla mnie przy odejściu od rodziny najdziwniejsze jest to, że taka osoba może bezkarnie zostawić dzieci. Jak drugi rodzic też się spakuje, wyprowadzi i przestanie sprawować opiekę nad dziećmi, to też nie poniesie żadnych konsekwencji tego, że zostawił dzieci?
  • Zgodnie z prawem porzucenie zwierzęcia przez właściciela, bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje jest jedną z form znęcania się nad zwierzętami, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
    Dziecko można porzucić bezkarnie
  • Beta powiedział(a):
    Zgodnie z prawem porzucenie zwierzęcia przez właściciela, bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje jest jedną z form znęcania się nad zwierzętami, za co grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
    Dziecko można porzucić bezkarnie
    Niestety, masz rację. I jednak wygrywają w tej dyscyplinie panowie. 
  • Wilfrid powiedział(a):
    Na szczęście ślub nie jest wymagany do założenia rodziny i zostania ojcem, a dzięki temu jest 100% szansy na uniknięcie rozwodu.
    Ale już taki ojciec nie uniknie bycia weekendowym tatą, bankomatem, alimenciarzem, i co tam jeszcze było wymienione, a chyba to jest głównym problemem, a nie sam w sobie rozwód.
  • edytowano kwiecień 2023
    Dla mnie mężczyzna, który idzie do łóżka z kobietą poza małżeństwem, to w dzisiejszych czasach samobójca. Jeżeli się jej z nim nie spodoba, to oskarży go o gwałt. Jeżeli spłodzi dziecko, to będzie miała go w garści i wyciśnie jak cytrynę. Jedynie sytuacja, w której kobieta i mężczyzna oboje chcą, aby ich związek był nierozerwalny i trwał aż do śmierci, co wyraża się w zawarciu małżeństwa, daje szansę powodzenia.
    Podziękowali 1Beta
  • Jestem za tym, że kto bardzo nie chce to nie powinien być ojcem ani matką. Mamy 21 wiek, każdy może się ubezplodnic i zakończyć historie swojego kodu genetycznego.
  • W Polsce ubezplodnienie kobiety jest chyba nielegalne. Wazektomia jest dostępna.
    Podziękowali 1avija
  • Ktoś wychował to młode.pokolenie. I chyba w dużej mierze były to nasze.pokolenia, piszących na forum. 
    Jeśli młodzi ludzie nie widzą wartości w życiu rodzinnym to jest to wina tych którzy nie pokazali.im.ze to wartość. Nie jakichś wpływów zewnętrznych. 
    Podziękowali 2Beta milka85
  • Kto tą poprzeczkę stawia?  
  • Odrobinka powiedział(a):
    W Polsce ubezplodnienie kobiety jest chyba nielegalne. Wazektomia jest dostępna.
    Aborcja też jest nielegalna, a rozwiązanie się znajduje.
  • M_Monia powiedział(a):
    Na Zachodzie szala jest przeciągnięta pod tym względem w stronę kobiet. Kobieta legalnie może usunąć ciążę bez zgody ojca dziecka, wygrywa też w sądzie najczęściej opiekę nad urodzonym dzieckiem tylko dlatego że jest matką. Powinno być po równo. Prawo nie powinno wyróżniać kobiet, bo to też jest przeciw kobietom.
    Żadne z rodzicow nie powinna być wyróżniane tylko ze względu na płeć.

    U muzułmanów jest odwrotnie i też jest źle. 
    W krajach Zachodu, które znam, standardem jest orzekanie przez sądy opieki naprzemienna obu rodziców 
  • > a rozwiązanie się znajduje


  • a ja tymczasem podzielę się radością, że wszystko wskazuje na to, że wkrótce będę teściową  :D
  • O. Ja być może też. Ale nic nie wskazuje na to, bym mogła dzielić się radością z tego powodu. 
    Dla Was gratulacje!
    Ta para, o której pisałaś niedawno?
    Podziękowali 1In Spe
  • nie, ta "międzynarodowa" to inna historia  :)

    a ta o której mowa, to  para jeszcze z czasów gimnazjalnych, z 10-letnim stażem :)
     
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • o wow, gratulacje! niesamowite to jest, że można tak się odnaleźć w tak młodym wieku
     
    mam przyjaciół, którzy znają się z liceum i teraz ich syn w 1 LO też jest zakochany w bardzo fajnej dziewczynie i tak sobie rozmawiałyśmy z tą przyjaciółką, że dla mnie to kosmos, bo poznałam mojego męża w wieku 24lat i to była moja pierwsza miłość - że chyba bym nie wiedziała, jak się odnaleźć w takiej sytuacji, więc jak coś, to będę do niej chodzić po radę :D

    Podziękowali 1In Spe
  • DaddyPig powiedział(a):
    Dla mnie mężczyzna, który idzie do łóżka z kobietą poza małżeństwem, to w dzisiejszych czasach samobójca. Jeżeli się jej z nim nie spodoba, to oskarży go o gwałt. Jeżeli spłodzi dziecko, to będzie miała go w garści i wyciśnie jak cytrynę. Jedynie sytuacja, w której kobieta i mężczyzna oboje chcą, aby ich związek był nierozerwalny i trwał aż do śmierci, co wyraża się w zawarciu małżeństwa, daje szansę powodzenia.
    Wbrew pozorom od strony prawnej to się aż tak bardzo nie różni. Bywają też gwałty małżeńskie, kobieta może także oskarżyć o gwałt swojego męża (choć to czasem trudniej udowodnić, że tej zgody faktycznie nie było).
    W przypadku spłodzenia dziecka alimenty trzeba płacić bez względu na to, czy to dziecko pochodzi ze związku małżeńskiego. 
  • Ale nie trzeba płacić "no zone"
  • edytowano kwiecień 2023
    Na Ciebie @Colargol zawsze można liczyć.
  • edytowano kwiecień 2023
    Mężczyźni tylko mają przerąbane?

    Gdyby nie Bóg i grupy wsparcia to co najmniej... skończyłabym przypięta pasami do łóżka w psychiatryku z powodu wyczynów ojca mych dzieci...
    Podziękowali 1beatak
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.