Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Polećcie fajny obóz w górach dla 15 latki

Jak w tytule. Jakoś nic ciekawego nie mogę znaleźć. 3 lata temu była na wspinaczkowym w z chris.com.pl 
W tym roku miejsca się szybko wypełniły.
Dziecko może się wspinać i/lub chodzićpo górach. Obóz może być wędrowny lub stacjonarny, wyjazd z Warszawy lub Dolnego Śląska.
Najwczesniej może wyjechać 9 lipca, najpóźniej musi być z powrotem 29 lipca.
Pomożecie?

Komentarz

  • Może poszukaj w klubach wspinaczkowych? One organizują wyjazdy wakacyjne w różne skałki.

    Z kolei obozy wędrowne organizuje PTTK i różne firmy o pokrewnym charakterze, trochę ich Google pokazuje.

    Ja oczywiście bym powiedział, że jeszcze lepiej założyć zastęp skautek (15 lat to dobry wiek dla zastępowej) w Wędrownikach i zaplanować taki wyjazd samodzielnie pod opieką dorosłego.
    Podziękowali 1Malia
  • DaddyPig powiedział(a):
    Może poszukaj w klubach wspinaczkowych? One organizują wyjazdy wakacyjne w różne skałki.

    Z kolei obozy wędrowne organizuje PTTK i różne firmy o pokrewnym charakterze, trochę ich Google pokazuje.

    Ja oczywiście bym powiedział, że jeszcze lepiej założyć zastęp skautek (15 lat to dobry wiek dla zastępowej) w Wędrownikach i zaplanować taki wyjazd samodzielnie pod opieką dorosłego.
    Dzięki, @DaddyPig. Pomysły fajne, tylko że mieszkamy za granicą i bardzo bym chciała żeby się zaangażowała w jakieś porządne harcerstwo, ale to chyba słabo wykonalne. Nawet terminy wakacji się rozjeżdżają  :'(

     A wiesz coś może o fundacji "na szlaku"?
    https://obozywedrowne.com/events/mlodziez_pieniny/

  • Nie wiem, bo my sami organizujemy swoje wakacje.

    Jeżeli chodzi o "porządne harcerstwo", to jest Związek Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju - https://www.zhp.org/.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Nie wiem, bo my sami organizujemy swoje wakacje.

    Jeżeli chodzi o "porządne harcerstwo", to jest Związek Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju - https://www.zhp.org/.
    A ZHP to czasem nie tęczowe jest? Ostatnio dostałam maila chyba z ordo iuris o tym co sie tam wyprawia. 
    I taknie ma w naszej okolicy, sprawdziłam.
  • Skoro tak, to przyłączcie się do nas :) 
    Podziękowali 1Malia
  • No dobra, to jeszcze podbiję. A może w Waszych harcerstwach robicie jakieś obozy wędrowne w terminie od 9 lipca do 29 lipca? I wzięlibyście córkę moją? Ona jest skautką, naprawdę ogarnięta dziewczyna. Nauczyciele się zachwycają że taka dojrzała :)

  • Nie, w tym terminie robimy obóz stacjonarny w lesie.

    Znalazłem jeszcze takiego organizatora: https://katalog.poszukiwaczeprzygod.pl/
    Podziękowali 1Malia
  • DaddyPig powiedział(a):
    Nie, w tym terminie robimy obóz stacjonarny w lesie.

    Znalazłem jeszcze takiego organizatora: https://katalog.poszukiwaczeprzygod.pl/
    A w którym lesie? Może jej się spodoba.
  • A dla dzieci w jakim wieku ten obóz? Bo mam jeszcze syna... też skaut.  :D
  • Od 12 lat. Obóz jest niedaleko Biłgoraja w terminie 8-22.07.
  • Że jak? Gdzie dokładnie?
  • Koło Aleksandrowa.
    Podziękowali 2Biznes Info Malia
  • @DaddyPig, dzięki! Jednak ten termin od 8 nie zadziała. Będzie wracała ze spływu jeszcze. Zapisałam ją na obóz wędrowny w Tatrach z obozywedrowne.com.  Nic nie wiem o organizatorze, mam nadzieję, że tęczowi  :D

    Podziękowali 1DaddyPig
  • Przepraszam, że odgrzebuję stary wątek, ale wydawało mi się że w nim dostałam więcej porad, np na jakieś fajny oboz organizowany przez jakieś zgromadzenie zakonne. A teraz w żaden sposób nie mogę tego znaleźć. Może jak ktoś przeczyta, to mu się przypomni... 
  • Wprawdzie nie obóz w górach tylko w Wielkopolsce i tylko 5 dni, ale bardzo polecam. Córka się wybiera na obóz młodzieży szkół średnich, była rok temu i bardzo się podobało. Nawet starszego brata w to wciąga.
    Young life to stowarzyszenie katolickiej młodzieży, wszelkie info znajdziesz na stronie.
    https://polska.younglife.pl/
    Podziękowali 1Malia
  • siostraKasik powiedział(a):
    Wprawdzie nie obóz w górach tylko w Wielkopolsce i tylko 5 dni, ale bardzo polecam. Córka się wybiera na obóz młodzieży szkół średnich, była rok temu i bardzo się podobało. Nawet starszego brata w to wciąga.
    Young life to stowarzyszenie katolickiej młodzieży, wszelkie info znajdziesz na stronie.
    https://polska.younglife.pl/
    Baardzo fajna organizacja :) No i znowu termin nie pasuje  :'(  Ale drodzy forumowicze, jak znacie jeszcze jakiś katolicki obóz  nieważne gdzie, to proszę dajcie znać. Termin do początku lipca...
  • Podbijam :)  Czy Wasze nastoletnie dzieci może jezdzą na jakie katolickie obozy?
  • Moje nie.

    Kiedyś takie obozy (bardzo drogie) organizowało Opus Dei. Ale nie wiem, jak teraz.

  • Opus Dei (Warszawa) to:
    klasy VII - wolontariat w Szczecinie 24 - 30 lipca (1300zł) kontakt: zapisy@filary.pl
    klasy IV - VI - obóz w temacie "Encanto" w Murzasichle (1250zł+250dojazd z Warszawy); I turnus: 27 lipca - 2 sierpnia; II turnus: 2 - 8 sierpnia 

    i FB: https://www.facebook.com/akademianakrzyckiego

    dla licealistek tylko wiem, że w planach jest wolontariat we Wrocławiu 22-29 VI i wolontariat w Chorwacji 25 lipca - 1 sierpnia 
    ale o szczegóły musiałabyś pytać bezpośrednio, bo mojej córce nic terminami nie pasuje więc nic więcej nie wiem :)

    no ale generalnie to bardzo polecam, jest fajna atmosfera i dobrze wykorzystany czas, trochę zwiedzania, trochę rozrywki, trochę dobra dla innych, trochę modlitwy i formacji - równowaga :)
    Podziękowali 1Malia
  • edytowano 13 marzec
    Berenika powiedział(a):
    Moje nie.

    Kiedyś takie obozy (bardzo drogie) organizowało Opus Dei. Ale nie wiem, jak teraz.

    hmmm... bardzo drogie...

    Kiedyś prowadziłam klubik dla dziewczynek i osobiście organizowałam obóz dla 50
    osób. Koszt obozu to był koszt transportu (pociąg) + koszt noclegu i wyżywienia (u Sawickich w Krzyżówkach, więc nie jakieś SPA w górach, tylko zwykły standard zielonych szkół z piętrowymi łóżkami i wspólnymi łazienkami) + koszt transportu, noclegu i wyżywienia opiekunek (opiekunki nie miały płacone za opiekę - to był wolontariat, ale nie chciałyśmy by ponosiły koszty) + dwa zajęcia organizowane przez miejscowych (malowanie na szkle i przyrodnik) + jako atrakcja wyjazd na Słowację do jaskini i zamku (to pewnie podnosiło koszty, ale dla niektórych wielka atrakcja wyjazdu za granicę). Z tego wszystkiego zostało mi może z 1000zł (czyli każdy uczestnik "przepłacił" 20zł), które przekazałam na ośrodek, w którym Klub miał przez cały rok zajęcia. 

    No ja nie wiem, po prostu ziarnko do ziarnka i robi się koszt. Teraz też jak porównuję koszt tych wyjazdów z innymi obozami komercyjnymi, to nie widzę, żeby to jakoś odstawało. Owszem, jest drożej od obozów harcerskich, ale standard i charakter wyjazdu też jest inny. Jedyne co, to widzę, że są dość krótkie, za moich czasów to było 10-12 dni. 
    Podziękowali 1Malia
  • Super, dziękuję wszystkim. Może uda się coś skleić dla córki. Ona ostatnio ma trudny czas. A ode mnie jeszcze: w zeszłym roku pytałam na początku wątku o obozy górskie. Zapisałam dziecko na obóz dla młodzieży wędrowny w Tatrach z obozywedrowne.com   I bardzo polecam. Prawdziwie górsko było, córka bardzo zadowolona, organizatorzy bardzo ogarnięci.

  • Teraz trzeba za telefon złapać o obdzwaniać :)  A jeszcze powiedzcie mi jedno: ktoś pisał w zeszłym roku o jakimś obozie organizowanym chyba przez jakiś zakon gdzieś w Zawoi... Albo mi się coś pochrzaniło zupełnie.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Od 12 lat. Obóz jest niedaleko Biłgoraja w terminie 8-22.07.
    @DaddyPig robicie w tym roku jakiś obóz w lesie?
  • edytowano 14 marzec
    Przez kilka lat do Zawoi jeździły też dziewczyny z Opus Dei, więc może to to :) moja córka była dwa lata temu, ale to bylo zimą.
    Podziękowali 1Malia
  • edytowano 14 marzec
    no offence @Joannna ;

    Drogie lub tanie zależy od stanu portfela danej osoby w danym czasie. Stąd moja wypowiedź.
    Podziękowali 1Joannna
  • > robicie w tym roku jakiś obóz w lesie?

    Tak, ale w drugiej połowie lipca.
  • Odpisałem na priv.
  • Można by na nowym utworzyć taką ukrytą kategorię. Ja też jestem ciekawy i być może w tym roku będę miał większe możliwości. Czas pokażę, ale nawet jakby nie wyszło, to mam dużo dobrej woli  o:)  
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.