Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

To już plaga na siłowniach

«134

Komentarz

  • Mam szczęście, ze ćwiczenia, które dotychczas praktykowałam są tylko z kobietami. Co jest przyjemnego w chamskich spojrzeniach? To jest brak szacunku dla drugiej strony i nie dziwi mnie to, że kobiety chcą dla siebie szacunku.
  • Jak spojrzenia mogą być chamskie?
  • @DaddyPig Jeśli jest to przyglądanie się, z wiadomym wzrokiem, ze złymi intencjami, to ja wtedy uważam to za chamskie. 
    Podziękowali 1In Spe
  • Przecież to rozrywkowy temat na wolne dni
  • Ten tekst napisała sztuczna inteligencja.
    Kto pisze "wpatrywanie się na kobiety".
    Podziękowali 2Biznes Info Pipijo
  • edytowano maj 2023
    Patrzenia powinno się zabronić. W ogóle większości rzeczy należy zabronić. Resztę nakazać. Świat pełen zakazów i nakazów będzie uporządkowany.
    Podziękowali 2zbyszek Odrobinka
  • To ja włożę kij w mrowisko :) uważam, że to zależy od stroju. Zawsze można założyć t-shirt + dresy i już 
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano maj 2023
    Ka.tka. powiedział(a):
    To ja włożę kij w mrowisko :) uważam, że to zależy od stroju. Zawsze można założyć t-shirt + dresy i już 
  • Ka.tka. powiedział(a):
    To ja włożę kij w mrowisko :) uważam, że to zależy od stroju. Zawsze można założyć t-shirt + dresy i już 
    Ćwiczysz siłowo? I wygodnie Ci w takim stroju? Serio?
    Podziękowali 1rosita_blanca
  • Jeżeli ktoś nie chce, aby inni na niego patrzyli, to nie powinien się spotykać z ludźmi. Można ćwiczyć w domu, w lesie, albo wczesnym rankiem na placu ćwiczeń. Natomiast jeżeli ktoś wybiera siłownię, gdzie są z założenia inni użytkownicy, to pretensje o to, że na siebie patrzą, są moim zdaniem pozbawione podstaw.
    Podziękowali 3Skatarzyna Ka.tka. Kazio
  • Jak ktoś niepełnosprawny nie chce by się mu przyglądać to też powinien siedzieć w domu? Rodzice niepełnosprawnych dzieci jak wychodzą z domu muszą akceptować, że obcy ludzie przyglądają się i komentują wygląd, stan zdrowia ich dziecka? 

    To nie chodzi o zakazy, nakazy. To chodzi o kulturę i jej brak, który jak widzę przestaje dziwić. 
  • edytowano maj 2023

    "Te doświadczenia podziela Gina Love, która nagrała na TikToku film z hasztagiem "gym weirdos". Dziewczyna chodzi na siłownię cztery razy w tygodniu. Na opublikowanym filmie możemy zobaczyć mężczyznę, który stoi blisko niej, gdy ta ćwiczy. Love w rozmowie z "Guardianem" mówi, że tego dnia siłownia była praktycznie pusta, więc mężczyzna mógł stanąć w innym miejscu."

    A oto inny materiał tej Pani:
    https://www.tiktok.com/@ginaveelay/video/7225347277299273006?is_from_webapp=1&sender_device=pc
    Dodam że Guardian to specyficzna gazeta.
  • Po to ludzie mają oczy, żeby patrzeć.
    Moje dziecko nosi ogon. Też ludzie patrzą. 
    To zwykle jest. Ludzie patrzą. A jak coś jest nowe, dziwne, interesujące, wyjątkowo piękne albo wręcz przeciwnie, to jeszcze bardziej patrzą.
    Niektórzy są gotowi zapłacić, by na nich patrzeć. Inni proszą o subskrybcje i lajki, by jeszcze więcej osób patrzyło.
    A jak ktoś nie chce? Niestety pozostaje się schować. Czapki czy peleryny niewidki tylko w baśniach.
  • edytowano maj 2023
    Prayboy powiedział(a):
    Ten tekst napisała sztuczna inteligencja.
    Kto pisze "wpatrywanie się na kobiety".
    To Wirtualna Polska. A temat pochodzi z Guardiana, który jest tak samo rzetelny jak Gazeta Wyborcza. Guardian nie opisywał polskiej rzeczywistości, ale WP to nie przeszkadza.
    "The Guardian" zwrócił niedawno uwagę na problem "gym weirdos" (dziwacy z siłowni - przyp. red.). Pod tym trendującym hashtagiem na TikToku można znaleźć około dwa miliony nagrań kobiet, które dokumentują niestosowne, irytujące i krępujące zachowania mężczyzn na siłowni. Numer jeden? Natrętne wpatrywanie się podczas ćwiczeń.

    Pamiętam materiał WP o pułkowniku Kuklińskim. Szerokie opracowanie o "największych zdrajcach w historii". 

  • > Rodzice niepełnosprawnych dzieci jak wychodzą z domu muszą akceptować, że obcy
    > ludzie przyglądają się i komentują wygląd, stan zdrowia ich dziecka? 

    Czy we wpisie była mowa o komentowaniu? Nie było. Dodałaś to, aby podkręcić argumentację.
  • @Skatarzyna spojrzenie na kogoś wyróżniającego jest jednak czymś innym niż przypatrywanie się komuś. Samo wyjście z domu, pójście do ogólnodostępnych miejsc nie oznacza, że wychodzi się na scenę i robi pokaz dla gapiów.
  • > Na opublikowanym filmie możemy zobaczyć mężczyznę, który stoi blisko niej, gdy ta ćwiczy.

    Stawanie obok innych ludzi także nie jest zabronione.
  • Ja uważam, ze jeśli to jest tylko spojrzenie, to nie ma w tym nic złego, ale nierzadko panowie mają tendencję do przyglądania się dłużej niż się powinno. 
    Podziękowali 1zbyszek
  • Złe, obleśne spojrzenie jak najbardziej może być przykre.Nie tylko na siłowni, wszędzie.I nawet jak jestem ubrana od stóp do głów. 
    Podziękowali 1Joannna
  • > nierzadko panowie mają tendencję do przyglądania się dłużej niż się powinno

    A ile to jest "powinno"?

    > Złe, obleśne spojrzenie jak najbardziej może być przykre.

    Zupełnie nie rozumiem. Jak spojrzenie może być dobre lub złe? Mamy oczy, więc patrzymy. Tak samo, jak mamy uszy i słuchamy.
  • złe oko
  • edytowano maj 2023
    bicie piany,

    przecież to zwykła sytuacja damsko-męska, instynkt...

    a w ogóle, czy to nie jest pretekst/powód do segregacji płci -  w szkole, na siłowni, na basenie, itd...?
  • Z wp.pl:

    "To, że część mężczyzn daje sobie przyzwolenie na nachalne wpatrywanie się w trenujące kobiety, zaczepianie ich czy pisanie wulgarnych komentarzy w sieci wiąże się oczywiście z patriarchatem i kulturą gwałtu, która winę za nieodpowiednie zachowania mężczyzn przypisuje kobietom – komentuje Angelika Szelągowska-Mironiuk, psycholożka i psychoterapeutka."

    Zwróćcie uwagę na manipulację. Artykuł dotyczy patrzenia, ale "psycholożka i psychoterapeutka" dodaje jednym tchem zaczepianie, pisanie wulgarnych komentarzy, a nawet gwałt. Czyli patrzenie to już coś, jak gwałt.
  • Dla mnie osobiście uważam że jesteśmy straconym pokoleniem. Jeżeli współcześni rycerze skupili by się na tym by wyjaśniać i promować kobiecą emocjonalność, to faktycznie zmieniło by się na plus. 

    Wtedy faceci na siłowni wgapiająć się w kobiety tam ćwiczące zastanawiali by się dlaczego ta jedna ćwiczy z prawie odsłonietym tyłkiem? Może oczytała się wp.pl za dużo? A dlaczego ta druga bardziej skromnie ubrana? Może czuje się samotna, albo ma kompleksy? A może wiara ma dla niej większe znaczenie? itp

    A obecnie rozważa się kształtność kobiet. No bo niby z czym się kojarzy kobieta dopóki nie ma się z nią bardziej szczerych relacji? Z urodą którą posiada i emocjonalnością którą ponoć trudno zrozumieć
  • edytowano maj 2023
    DaddyPig powiedział(a):
    > Rodzice niepełnosprawnych dzieci jak wychodzą z domu muszą akceptować, że obcy
    > ludzie przyglądają się i komentują wygląd, stan zdrowia ich dziecka? 

    Czy we wpisie była mowa o komentowaniu? Nie było. Dodałaś to, aby podkręcić argumentację.
    Po prostu to to samo. Skoro wg Ciebie kobieta, która nie akceptuje, że ktoś się na nią gapi powinna siedzieć w domu, to i niepełnosprawni wg takiej logiki powinni siedzieć w domu albo akceptować, że inni robią sobie z nich obiekt do pooglądania.
  • DaddyPig powiedział(a):
    > nierzadko panowie mają tendencję do przyglądania się dłużej niż się powinno

    A ile to jest "powinno"?

    > Złe, obleśne spojrzenie jak najbardziej może być przykre.

    Zupełnie nie rozumiem. Jak spojrzenie może być dobre lub złe? Mamy oczy, więc patrzymy. Tak samo, jak mamy uszy i słuchamy.
    Tak się jednak składa, że samo patrzenie może być uznane za molestowanie seksualne. Zależy jak patrzysz i co o tym sądzi osoba oglądana.

    Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 7 listopada 2018 r., II PK 229/17, OSNP 2019/4/46.
    http://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzeczenia3/II%20PK%20229-17-1.pdf
  • DaddyPig powiedział(a):
    Czyli patrzenie to już coś, jak gwałt.
    "Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa."
    Podziękowali 2rosita_blanca zbyszek
  • @DaddyPig Długie, pożądliwe spojrzenie jest grzechem. 
    Podziękowali 1zbyszek
  • DaddyPig powiedział(a):
    > Na opublikowanym filmie możemy zobaczyć mężczyznę, który stoi blisko niej, gdy ta ćwiczy.

    Stawanie obok innych ludzi także nie jest zabronione.
    Wiele rzeczy nie jest zabronionych, ale nie wypada ich robić.
    Mnie mama uczyła, żeby się nie gapić na ludzi.

    Podziękowali 1Joannna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.