Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Cud w Parczewie?

Ci co śledzą wiadomości pewnie słyszeli już o cudzie (?)w Parczewie. Do mnie dotarło dopiero dzisiaj. Wizerunek z drzewa wywołuje sporo skrajnych opinii. Internauci na FB lżą, obśmiewają, zaocznie odbierają prawa wyborcze starszym ludziom, którzy i być może wierzą w cud. Dendrolog z niezachwianą pewnością przekonuje, że to co widzimy to tylko odbiór naszego mózgu. Ksiądz siedleckiej diecezji już wie, że nie cud, bo cuda do tej pory nie tak się objawiały. 
Co Wy na to?

Komentarz

  • Takie twarze to ja codziennie widuję na drzewach. Ale mam sentyment do Parczewa bo to miasto rodzinne mojego ojca.
  • Poza tym najpierw mówili o Maryji teraz o Jezusie. Bóg to nie Światowid aby się na drzewach objawiał. Setki takich historii było, na szybach, drzewach. 
    Co innego Cud na Nowolipkach, nie uznany przez kościół, ale ewidentny. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • O nie! W takim razie bez zdjęć się nie liczy ;-)

  • z Cudu na Nowolipkach są zdjęcia, nawet film jest. 
  • Miałam na myśli, te twarze co widzisz codziennie.
  • wrzucam na fejsa, mogę poszperać i coś tu wkleić

    Podziękowali 1matka-Olka
  •  Na czym polega cud ? Jaki jest przekaz ?

  • Podziękowali 1Joannna
  • https://www.national-geographic.pl/artykul/to-dlatego-nasz-mozg-widzi-wszedzie-twarze-wyjasniono-fenomen-pareidolii

    w Parczewie dodatkowo dochodzi psychologia tłumu i chęć wierzenia oraz bycie "niegorszym" (co, ja nie zasługuję aby widzieć jak on widzi?), ktoś pokazał komuś coś, ten mówi no faktycznie i tak to idzie.

    ciekawsze dla mnie jest to że ikona Matki Bożej w cerkwii Armi Rosyjskiej w Moskwie na dzień przed wybuchem wojny zaczęła krwawić, to jest cud, a nie popękana kora
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboyu, Twoje zdjęcie z kanapą jednak różni się od tego na drzewie, nie sądzisz?
  • to jest na szybko z domu, zdjeć z drzewami mam mnóstwo w telefonie
  • Przypomnial mi się ten odcinek Kiepskich w którym Matka Boska objawiła się na ścianie 
    Podziękowali 1Klarcia
  • paulaarose powiedział(a):
    Przypomnial mi się ten odcinek Kiepskich w którym Matka Boska objawiła się na ścianie 
    To było rewelacyjne - trafna satyra na polski "katolicyzm" (cudzysłów celowy)
  • @Klarcia Podobno na jakimś bloku w latach 90 „objawiła się” Matka Boska i to było inspiracją. Ja się nieźle uśmiałam na tym odcinku, jeden z moich ulubionych.
    Podziękowali 1Klarcia
  • To właśnie ta historia którą zalinkowałem powyżej.
  • Piękny przykład pogaństwa ubranego w pozory głębokiej wiary 
    Podziękowali 2Klarcia zbyszek
  • edytowano maj 2023
    Też tak uważam, po co Maryja czy Bóg mieliby się ujawniać na drzewach czy blokach.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Ot folklor.
  • Ot Pani mądra. Taka racjonalna i zdroworozsądkowa. 
    A założę się,.że jak byłby wątek o tym czy zmarli dają znaki, to zaraz posypały by się opowieści jak to zegar się zatrzymał i głuchy telefon dzwonił jak ktoś bliski sercu umarł. Ale tu nie! Po co Bóg miałby się pokazywać na drzewie.
    Nie na wszystko są odpowiedzi. 

    Swoją drogą niezwykle ciekawe zjawisko jak wielu katoli się zapiera, że to nic, na pewno nic. Taka ikona to przecież śmiech na sali. Ja rozumiem diabelskie nękania po nocach o 3, ale wizerunek na drzewie?- to przypadek na 100 procent. 

  • @matka-Olka Ale o co te nerwy? Coralgol nie napisała nic złego, nawet księża mówili, że tam nie ma cudu. Wiara w przesady jest grzechem i szkodzi, ale wiara w cudowne drzewo również raczej nie jest chrześcijanska. 
  • To nie nerwy, tylko zdziwienie skąd to niczym nieuzasadnione poczucie wyższości, gdy ktoś pisze-ot folklor. 
  • @matka-Olka Patrząc na ten komentarz nie widzę poczucia wyższości, gdyby dotyczyło to ogólnie wiary, to bym się zgodziła, chociaż nie znam intencji osoby komentującej. 
  • matka-Olka powiedział(a):
    To nie nerwy, tylko zdziwienie skąd to niczym nieuzasadnione poczucie wyższości, gdy ktoś pisze-ot folklor. 
    Bo to folklor.
    Albo pogaństwo pod pozorem głębokiej wiary
    Zjawisko przyrodnicze 
  • Takie rzeczy zdarzały się tak często, że nawet w serialu komediowym to sparodiowali, Matka Boska Kiepska i Paździochowa. Nie chodzi o to przy tym, aby śmiać się z wiary, ale Bóg jak przychodzi do człowieka, to raczej z konkretnym celem, słowem a nie na drzewo pod blok, aby starsze panie śpiewały i zaklocaly innym spokój. 
  • Prayboy powiedział(a):
    Takie twarze to ja codziennie widuję na drzewach. Ale mam sentyment do Parczewa bo to miasto rodzinne mojego ojca.
    Mojego też  :)
    Podziękowali 1Prayboy
  • Może się znali...ale mój to rocznik 1929
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.