Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

potrzebne wsparcie dla studentki psychologii do badań nad wielodzietnością i macierzyństwem

Dzień dobry, 
jestem żoną, mamą 4 synów i od 16 lat członkiem DK (diecezja Gdańska).
Kończę właśnie studia z psychologii. Jako matka bardzo chcę zgłębić różne oblicza macierzyństwa – dlatego podjęłam ogromne wyzwanie aby zbadać wpływ macierzyństwa na kobiety.
Zafascynowały i zainspirowały mnie do tego najnowsze badania, które mówią o mikrochimeryzmie. Chcę sprawdzić czy psychika matek również podlega swego rodzaju mikrochimeryzmie.
Nie ma jeszcze takiego konstruktu jak "mikrochmeryzm psychiczny", ale ja chcę udowodnić jego istnienie. A właściwie zapoczątkować prace nad poszukiwaniem takiego konstruktu. 
Póki co odkryto, że komórki macierzyste płodu przenikają przez łożysko i wbudowują się w narządy matki. Jest hipoteza że dziecko naprawia chore narządy matki.
Ja chcę zbadać czy wielodzietność wpływa na rozwój osobowościowo-emocjonalno-psychiczny kobiety.
Wszystkie teorie psychologiczne zakładają że dzieci są egoistyczne i zabierają dużo od matki.
Ja chciałabym zbadać co dają dzieci kobietom.
Skoro na poziomie biologicznym dziecko dba o matkę, to ja stawiam hipotezę, że na poziomie psychicznym również dba o matkę i przyczynia się do jej rozwoju.
Sama jestem ciekawa wyników moich badań. Aby były one wiarygodne potrzebuje jak największej liczby wypełniej ten ankiety. 
Jest to nie lada wyzwanie, bo potrzebuje wielu kobiet, które poświęcą mi ok. 20 minut swojego cennego czasu. Czy mogłabyś pomóc mi w tym przedsięwzięciu? A może znasz kogoś kto mógłby również to wypełnić? Możesz wysłać to dalej do 2 lub 3 osób? Będę bardzo wdzięczna i chętnie podzielę się wynikami moich badań :)
A oto link do badania:



Dziękuję za Twoją uwagę i czas 
Katarzyna Olejniczak

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.