Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Darmowe szczepienia

Z dobrych rzeczy, które robi nasz rząd, polecam darmowe szczepienia na HPV dla dzieci 12- i 13-letnich. Chronią przed nowotworem szyjki macicy oraz innymi nowotworami.

https://www.gov.pl/web/zdrowie/bezplatne-szczepienia-przeciw-hpv-dla-12-i-13-latkow

Komentarz

  • Jeżeli wirus przenosi się głównie drogą płciową, a do zakażeń dochodzi po rozpoczęciu aktywności seksualnej, to naprawdę nie jestem w stanie pojąć, na czym to dobrodziejstwo szczepień dla dzieci (bo 12-13 lat to jednak dzieci) polega....
  • Jakoś nie zamierzam skorzystać z tego dobrodziejstwa. 
  • No i czy nie lepiej zachować wierność i robić cytologię co roku ? Ta profilaktyka nie ma żadnych skutków ubocznych w przeciwieństwie do wszystkich leków w tym szczepionek.
    Podziękowali 1Agmar
  • Ja planuję zaszczepić wszytskie córki, jedna już jest po pełnym cyklu szczepień. Raka szyjki macicy przyjeżdżają do nas oglądać studenci z innych Państw, a ta szczepionka ma bardzo dużą skuteczność na jedną z jego odmian. 
    Zaszczepienie w określonym wieku daje większą ochronę, ja nie jestem w stanie przewidzieć tego czy moje córki będą żyć w czystości a już tym bardziej czy czystości tej dochowali ich mężowie. 
    Ale każdy wybiera sam co jest dobre dla jego dziecka. 


  • Na raka to lepiej nie zachorować niż liczyć na wczesne wykrycie i przechodzić leczenie. 
  • Aniuszka powiedział(a):
    Jeżeli wirus przenosi się głównie drogą płciową, a do zakażeń dochodzi po rozpoczęciu aktywności seksualnej, to naprawdę nie jestem w stanie pojąć, na czym to dobrodziejstwo szczepień dla dzieci (bo 12-13 lat to jednak dzieci) polega....
    A w jakim weselu byś szczepiła/?
  • Generalnie seks jest dla ludzi dojrzałych. Mam taki plan, żeby z dziećmi rozmawiać i powiedzieć im- słuchaj, znasz konsekwencje podjętej działalności seksualnej- ciąże i choroby przenoszone drogą płciową i to, czy zaczniesz życie seksualne jest Twoją decyzją i Twoje są też konsekwencje. My z ojcem jesteśmy dla siebie "tymi jednymi" i bardzo polecamy tę opcję ale jak zdecydujesz inaczej to możesz się zaszczepić dla własnego bezpieczeństwa. Jak również stosować ochronę przed innymi chorobami.
    Podziękowali 3AleksandraB Agmar ewaklara
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.