Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Do admina

Prosimy o usunięcie konta z Wielodzietnich.
Piotr i Kasia.
«1

Komentarz

  • Po co tak publicznie, można w wiadomości prywatnej.
  • Pewnie poszło o krytykę masła.
    Podziękowali 1Berenika
  • Przepraszay że tak oficjalnie ale ja nie wiem kto jest teraz adminem.
    Dziękujemy za ten czas.
    Forum nie jest teraz dla wielodzietnych szanujących życie.
    Stało się jakąś platformą przekonań które nie są dla nas akceptowalne.
    Piotr i Kasia
  • Oj już bez przesady. Niestety postawa coraz powszechniejsza w katolickich środowiskach. Nie tak sobie wyobrażam, to wielkie urażenie i znikam. A to trzeba budować, walczyć. Jeżeli tak uważacie Kasia z Piotrem to bywajcie.tu częściej i twórzcie to środowisko. Gdzie teraz pójdziecie? Gdziekolwiek, byleby ktoś Wam przytakiwał? Toż to.srodowisko wzajemnie adoracji będzie. 
  • Ja to rozumiem. Forum nie miało służyć pierwotnie walce na argumenty z ludźmi o odmiennych poglądach tylko być wsparciem dla wielodzietnych. Tych walk jest wszędzie wokół sporo. I w realu i na mediach społecznościowych typu Facebook. Czasem trzeba pobyć wśród ludzi o podobnych poglądach żeby się wzmocnić.
    Podziękowali 4nowa Ka.tka. zbyszek ewaklara
  • @Odrobinka Tylko kiedyś, jak ktoś miał inne poglądy to mu się też niezle dostawało. Potrzeba i wspólnych i odmiennych poglądów, tak jak w społeczeństwie. Kółka wzajemnej adoracji na dłuższą metę są toksyczne. 
  • Nie chcę się wdawać w dyskusję bo nie mam na to czasu. Ale forum.bylo.miejscem.dla wielodzietnych. Sama nazwa.na.to wskazuje. Teraz takim nie jest. Nie oceniam czy to dobrze czy źle. Jest inaczej.
  • edytowano czerwiec 2023
    @Odrobinka To można było nie odchodzić na drugie forum tylko walczyć jak wam zależało. 
  • Tak trochę nie wiem jakiemu dobru ma służyć ta walka na argumenty. Rozumiem wymiana poglądów, dowiedzieć się jak jest u kogoś, jakie ma swoje podejście przy podobnych problemach itd. Kiedyś też mi się tutaj więcej obrywało, bo myślałem inaczej. Ale nie odchodziłem z orga, bo było na nim też pożyteczne opinie.

    Teraz nadal jest dużo polityki, która opiera się na zasadzie dziel i rządź. Dlatego dużo zgody być nie może. Chociaż marzy mi się taka przestrzeń wymiany poglądów bez poczucia winy/krzywdy.  
    Podziękowali 1zbyszek
  • Przecież tu piszę z taką samą częstotliwością jak na drugim forum. Życie jest ciekawsze niż dyskusje w necie.
    Podziękowali 1ewaklara
  • @Odrobinka Z ostatnim zdaniem się zgadzam, życie to życie, net to net. 
  • @Odrobinka wiesz kto z piszących nie jest wielodzietny?
    Ja często czytam sugestię, że nie pasuję do tego forum, bo mam inne poglądy niż inny użytkownik. Czyli wcale nie liczba dzieci, a poglądy są częścią wspólną. A o wymaganych od użytkowników poglądach nie ma w nazwie.
    Podziękowali 1Berenika
  • "Forum nie miało służyć pierwotnie walce na argumenty z ludźmi o odmiennych poglądach tylko być wsparciem dla wielodzietnych."

    To nie jest prawda. Forum od samego początku było miejscem sporów między wielodzietnymi o różnych poglądach. Przypomnę, że pierwotnie było tylko lewicowe forum "Wielodzietni z wyboru" na gazeta.pl. Kiedy powstał org, ludzie z tamtego forum się tutaj pojawili i zaczęli przerabiać orga wedle swoich upodobań. Kiedy desant okazał się nieudany, założyli forum wielodzietni.net. Potem mieliśmy rozłam związany z kaszą jaglaną, a teraz z Klarcią i covidem. Cóż, prowadzenie forów dla wielodzietnych to dość specyficzne zajęcie :)
    Podziękowali 2zbyszek Joannna
  • edytowano czerwiec 2023
    Można iść na drugie forum. Nie oceniam tamtego miejsca już, bo przeszła mi złość na tamta spolecznosc, ale uważam że kółka adoracji są toksyczne, bo tworzą w człowieku fałszywe poczucie wsparcia od osób, które w każdym momencie mogą się wypiąć jak im się znudzi, bo powiedzmy sobie szczerze, jak ktoś sobie tylko słodzi, to prędzej czy później będzie miał cie w dupie. 
  • @DaddyPig Robisz ile możesz, więc bym się nie przejmowała. 
    Podziękowali 1zbyszek
  • Ja bym jednak sugerował, aby wesprzeć wielodzietni.net. Ostatnie wpisy są tam ze stycznia.
  • @DaddyPig Aż sprawdziłam co to jest i faktycznie mało aktywne, ja bym mimo wszystko wsparła mspanc, dla dobra tamtych użytkowników i nie mówię tego złośliwie. 
  • Świetny pomysł!
  • Po rozłamie jaglankowym powstało forum duzerodziny.pl. Może by było warto odkupić domenę i je reaktywować?

    Tak wyglądało:
    https://web.archive.org/web/20120206220640/http://www.duzerodziny.pl/
  • o co chodziło z rozłamem jaglankowym?
  • Myślę, że każda ze stron zapamiętała go inaczej :) Jedyne, z czym się zapewne  wszyscy zgodzimy, to że w tle była moda na leczenie chorób kaszą jaglaną, a także spory o wartość diety wegetariańskiej. Co ciekawe, ostatecznie oba fora się połączyły, a z moim ówczesnym głównym oponentem zorganizowałem wspólnie pierwszy Obóz Rodzinny Mamy Róży. Całkiem się zresztą wówczas zaprzyjaźniliśmy.
    Podziękowali 1avija
  • edytowano czerwiec 2023
    Podziwiam pamięć do podziałów. Niedługo to będzie materiał na doktorat.
  • edytowano czerwiec 2023
    Myślę, że pokazanie tych podziałów może dawać @DaddyPig satysfakcję- fora powstałe z rozłamów wyciszają się, znikają, a jego forum ciągle trwa...
  • Trwa. Dopóki są chętni, aby na nim pisać. I dopóki są chętni, aby współfinansować serwer.
    Podziękowali 2Prayboy zbyszek
  • Trzymać się i nie poddawać !!
    Trzeba zakazać pisania o polityce!!  (ja tylko o tym piszę :D )
  • zbyszek powiedział(a):
    Trzymać się i nie poddawać !!
    Trzeba zakazać pisania o polityce!!  (ja tylko o tym piszę :D )
    Czemu zakazać? Polityka temat jak każdy inny, mogę się z kimś nie zgadzać ale mam okazję spojrzeć z jego strony i kto wie ... czasem siła argumentu przeciwnika jest tak mocna że trzeba zrewidowac swoje spojrzenie :) 
  • ale na tym forum to zbyt dominujący temat więc trzeba zakazać i już - na jakiś czas oczywiście
  • edytowano czerwiec 2023
    @zbyszek Tylko ze tutaj tematy nie polityczne są od dawna mało aktywne, parę postów a polityka grzeje aktywność, chociaż fakt, dużo jej. Kiedyś czytałam jakieś wątki tasiemce o planowaniu rodziny, o problemach prywatnych (chociaż tu trzeba uważać), o dzieciach, a teraz nawet wątki modlitewne jakby mało interesujące są.
  • > parę postów a polityka grzeje aktywność

    A ja zarabiam na reklamach. Krucjata Eucharystyczna płaci mi sporo.
  • @DaddyPig Ale przyznasz, że tych wątków po 100 stron o naturalnym planowaniu rodziny już nie ma. Dla mnie to był szok, bo wydawało mi się, że tylko wykopowicze byli tak aktywni. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.