Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Prawa biologii mówią, że...

Komentarz

  • Mnie ostatnio frapuje temat przeszczepu piersi - czy da się to tak zrobić, żeby możliwe było karmienie.
  • Nie może, ale jest po korekcie płci i mu wpisali inna płeć, to teoretycznie tak, bo już media się rozpisywały o takich sytuacjach. Pokręcone, chociaż w standardowej sytuacji takie stwierdzenie to żarty z logiki. 
  • Czyli nie było żadnej "korekty płci". Płeć dotyczy rozmnażania. Jeżeli ktoś zachodzi w ciążę, to znaczy, że jest kobietą.
  • A sama Maja jest osobą, która na swoim instagramie regularnie krytykuje łamiących przepisy influencerow, hejt w internecie. Jest przy tym lewicowa i to bardzo, ale ogólnie robi też dobra robotę. 
  • Na przykład za pieniądze wzięła udział w programie telewizyjnym, który promuje seksizm i przemoc.
  • @DaddyPig Ja wiem tylko o tych patologicznych walkach, nie popieram tego, było to słabe, ale szanuje za to, że angażuje się społecznie. Lewicy to pasuje, bo ona ja popiera, ja nie jestem za wszystkim co ona robi, ale zgłaszanie na policję złych zachowań za kierownicą jest dobrym zachowaniem obywatelskim. 
  • Publikowała także swoje rozbierane zdjęcia, a kiedy ludzie zwracali jej uwagę, to wyzywała ich od zboczeńców. Rozumiem, że wybrała prowokację dla zwrócenia na siebie uwagi, ale dla mnie to jednak patologiczna postać socialmediów. I jeszcze takie idiotyczne wrzutki, jak na umieszczonej grafice.
  • @DaddyPig Nie widziałam tego, nie popieram takich wrzutek. Jedyne rozbierane zdjęcia jakie rozumiem, to fotografie artystyczne. Jak każdy celebryta musi coś robić, bo na tym to polega, ale niektóre rzeczy robiła w porządku. Wstawiła nawet posta o pewnej psycholog, która miała konto tu na forum, a u której mam bana, bo napisałam, mniej więcej że to co pisze o ludziach nie przystaje psychologowi. Maja słusznie napisała, że taki ktoś nie powinien być psychologiem, tylko ta wypowiedź nie dotyczyła rodziców jedynaków jak wtedy, tylko o ludziach bezdzietnych. Resztę uważam, że robiła źle. 
  • Prawa biologii mówią, że głupich nie sieją sami się rodzą...
    Podziękowali 1Elf77
  • malagala powiedział(a):
    Mnie ostatnio frapuje temat przeszczepu piersi - czy da się to tak zrobić, żeby możliwe było karmienie.
    Teoretycznie jest to możliwe i nie potrzeba do tego przeszczepu.

    Tkanka piersi obu płci człowieka ma pęcherzyki, które są pokryte komórkami wydzielającymi mleko. Kluczowa dla laktacji jest prolaktyna, hormon wytwarzany w przysadce mózgowej i stymulujący sutki do wzrostu i do produkcji mleka. Kobiety, które nie są w ciąży, mają w organizmie ponad dwukrotnie więcej tego hormonu niż mężczyźni, gdy zachodzą w ciążę, ilość ta szybuje w górę do poziomu 10-krotnie większego niż w przypadku mężczyzny. 

Właśnie tę zależność wykorzystała Marie-Claire Springham, która zaproponowała by zastosować u mężczyzn właśnie tego typu terapię hormonalną.

    Mężczyźni po zarejestrowaniu się w odpowiedniej klinice otrzymują porcję leków na okres dziewięciu miesięcy. Lek ten to tak zwana progestyna, która stosowana jest jako doustna tabletka antykoncepcyjna niezawierająca estrogenów. Lek ten zmienia tkankę piersi w taki sposób, by mogły one magazynować mleko. Na sześć tygodni przed porodem mężczyzna otrzymuje dawkę leku zwanego domperidonem. Lek ten był pierwotnie wykorzystywany do leczenia chorób jelit, jednak szybko zauważono, że jego „skutkiem ubocznym” jest laktacja, która zachodzi w organizmie, który go stosuje. W ten sposób mężczyzna mając już piersi gotowe do magazynowania mleka, może bez problemy zacząć je produkować.

    https://www.whitemad.pl/mezczyzni-beda-karmic-piersia-te-hormony-na-to-pozwalaja/

    Podziękowali 1malagala
  • @paulaarose

    Maję Staśko znam osobiście od czasów, gdy wzięła się za serię poetycką w Haarcie - w niej ukazywały się zarówno bardzo dobre ( np. Justyna Kuligowska), jak i bardzo złe książki (nie będę reklamować) - jedynym kluczem była od początku lewicowość. Od lat uważam, że ona robi lewicy dużo więcej złego niż dobrego - chce się promować na kontrowersjach i skrajności. Niby chce walczyć z seksizmem, ale polega to na tym, że np. opublikowała długą listę "seksistów w polskiej poezji" bez żadnych tłumaczeń, zarzutów. Pomieszała tam kolegów, którzy rzucili jej zdaniem nieśmieszny dowcip z mężczyznami oskarżonymi o gwałty. Ośmiesza słuszne idee i nie ma skrupułów - liczy się tylko kontrowersja i zamieszanie wokół niej.
    Podziękowali 1DaddyPig
  • @Coralgol Dla mnie w sumie jak każdy celebryta, tak jak i ona robi to co musi, aby zarobić czyli zaistnieć. Robi dobre rzeczy, jak krytykowanie złych zachowań za kierownicą, hejtu, ale z niektórymi rzeczami przesadza, jak nie z większością, tutaj rzuciła stwierdzeniem, które jest ogólnie kłamliwe, chyba że uznamy, że chodzi o sytuacje, gdy ktoś dokonał jakiejś korekty i w dokumentach ma wpisana inna płeć, ale to są skrajności i w normalnej sytuacji, jest to coś co może ludzi śmieszyć. 
  • haha, @Klarcia dzięki!!!
    Swoją drogą, znajomy opowiadał mi kiedyś o średniowiecznym cudzie, że mężczyźni karmili piersią, nie pamiętam szczegółów... Myślałam, że żartuje
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.