Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Myślenie mężczyzn, myślenie kobiet

Komentarz

  • Oj nie podkładaj się :D
  • Ale to tak jest. Ja mam w głowie faktycznie ten prawy obrazek a mąż prosto do celu.
    Podziękowali 1malagala
  • Ale to fajne w sumie jest, przynajmniej nas z mężem to pozytywnie śmieszy. Bo mąż traktuje moją pierwszą myśl, opcję jako "ok, no to zdecydowane" i po problemie, a dla mnie to początek; on widzi cel, a ja trafiam na zwrotnicę  :D
  • Prawda. Mamy cel jedziemy w niedziele w gości. I mąż widzi prostą ubiera się, wsiada w auto i jedzie, a ja widzę nie tylko swoją drogę bo trzeba ubrać dzieci, naszykować awaryjne ciuchy dla maluchów, przekonać starsze żeby przestały się boczyć i też pojechały zamiast siedzieć w komórkach, pasowałoby nie jechać z pustymi rękami, a jest gorąco bardzo a na podworku jest pies, trzeba pomyśleć żeby mu świeżej wody przed wyjazdem sporo nalać itd itd
    Podziękowali 1Chaber
  • To samo chciałam napisać. Kobieta w tym swoim niby haosie zrobi jeszcze osiemset rzeczy przy okazji. 
  • I teraz wyobraźcie sobie to myślenie po prawo u szefowej państwa... Albo na jakimś kluczowym stanowisku. Jak dla mnie jest to trochę przerażające.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Turturek powiedział(a):
    I teraz wyobraźcie sobie to myślenie po prawo u szefowej państwa... Albo na jakimś kluczowym stanowisku. Jak dla mnie jest to trochę przerażające.
    No. Po lewej za to dwa pociągi nie mogą się minąć;)
    Podziękowali 3Pioszo54 zbyszek matka-Olka
  • Co w tym przerażającego? Dla mnie ta wielotorowość to uwzględnienie szerokiego oddziaływania, szukanie najlepszego rozwiązania. Jak patrzę, że rządzący najpierw coś mówią, uchwalają, a potem okazuje się, że bubel i muszą zmieniać, nowelizować, bo okazuje się, że o wielu aspektach nie pomyśleli, to wcale nie jestem pewna, czy ta jednotorowość mężczyzn jest lepsza na takim stanowisku.
  • malagala powiedział(a):
    No. Po lewej za to dwa pociągi nie mogą się minąć;)

    A po co się mają mijać jak ruch jest jednostronny? Prosto do celu najkrótszą drogą.


    Beta powiedział(a):
    Co w tym przerażającego? Dla mnie ta wielotorowość to uwzględnienie szerokiego oddziaływania, szukanie najlepszego rozwiązania.
    Raczej obstrukcja decyzyjna i mam nieprzyjemność obserwować to w wielu miejscach zarządzanych przez kobiety. Zamiast zwykłą prostą rzecz zatwierdzić do dalszej pracy, to szukają pokrętnych niewykonalnych rozwiązań powodując kolosalne obsuwy czasowe. Często wtedy nawet mały nic nieznaczący detal urasta do rangi fundamentalnego problemu nad którym wytapia czas cały sztab ludzi.

  • edytowano czerwiec 2023
    Za to facet zaczyna, zleca zadania, ignoruje głosy pracowników, że cos jest bez sensu, bo czegos nie uwzględnił. Nie, on ma plan i nie ważne obawy innych. Zadanie skończone. Sukces! A potem ups, jednak nie działa. I od nowa- zmieniamy! Albo w ogóle pilne, awaryjne wycofywanie jego pomysłu.

    Także ani skrajne jedno, ani drugie nie jest dobre.Kobiecie może byc trudniej podjąć decyzję, bo ma szerokie spojrzenie, mężczyzna za to może mieć więcej pomyłek, bo nie dostrzega wielu aspektów. 
  • Turturek powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    No. Po lewej za to dwa pociągi nie mogą się minąć;)

    A po co się mają mijać jak ruch jest jednostronny? Prosto do celu najkrótszą drogą.


    Np żeby nie tworzył się korek jak się któryś pociąg zepsuje ;)
    Podziękowali 1Kaika
  • edytowano czerwiec 2023
    Beta powiedział(a):
    mężczyzna za to może mieć więcej pomyłek, bo nie dostrzega wielu aspektów. 

    Raczej, bo częściej ryzykuje niekonwencjonalne rozwiązania. kobiety działają bardziej zachowawczo, ale przykładają strasznie dużo uwagi do kompletnie nieistotnych szczegółów.


    malagala powiedział(a)
    Np żeby nie tworzył się korek jak się któryś pociąg zepsuje ;)

    Działanie to nie pociąg, nie ma korków, bo każde ma oddzielny tor.
  • Wg kogo są one nieistotne ;) 
  • Według historii :)
    Z perspektywy czasu widać co było ważne, a co tylko nieistotnym szczegółem.
  • Dla mnie, na tych obrazkach,  jest stereotyp.  Są przecież także konkretne kobiety i mężczyzni o głebszej wyobraźni.
  • Turturek powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    mężczyzna za to może mieć więcej pomyłek, bo nie dostrzega wielu aspektów. 

    Raczej, bo częściej ryzykuje niekonwencjonalne rozwiązania. kobiety działają bardziej zachowawczo, ale przykładają strasznie dużo uwagi do kompletnie nieistotnych szczegółów.


    malagala powiedział(a)
    Np żeby nie tworzył się korek jak się któryś pociąg zepsuje ;)

    Działanie to nie pociąg, nie ma korków, bo każde ma oddzielny tor.
    Możemy mielić tę analogie miesiącami.
    A moim zdaniem warto skupić się na podpisie - potrzebujemy siebie nawzajem
    Żaden sposób myślenia nie jest lepszy ani gorszy sam z siebie, zmienia sie to w zależności od okolicznosci
    Czasem prosto do celu
    Czasem rozważyć wiele możliwości 

    Ps:może mężczyźni są lepszymi szefami, ale kobiety są lepszymi liderami;)
    Podziękowali 1Kaika
  • Oczywiście, że potrzebujemy siebie na wzajem. Za każdym sukcesem mężczyzny stoi kobieta, bez niej facet nie ma żadnej motywacji do działania. Kobiety zaś rzadko mają wizje które potrafią zmieniać świat. Zazwyczaj działają zbyt zachowawczo.
  • Wizje rzadko kiedy zmieniają świat
    Raczej kropla drąży skałę 
    Podziękowali 3Pioszo54 beatak Aga85
  • Bez wizji nie byłoby lotów kosmicznych, telefonu i wielu innych rzeczy. Mikro zmiany są dobre dla poprawy bezpieczeństwa, wydajności czy wygody, ale nie sprawią przełomu technologicznego.
  • Turturek powiedział(a):
    Bez wizji nie byłoby lotów kosmicznych, telefonu i wielu innych rzeczy. Mikro zmiany są dobre dla poprawy bezpieczeństwa, wydajności czy wygody, ale nie sprawią przełomu technologicznego.
    byłyby,
    może ciut później
  • Wydaje Ci się, bo myślisz jak mężczyzna.
  • Idea i dążenie do niej są potrzebne. A obok tego jest potrzebna osoba, która "przy okazji" upierze skarpetki, wytrze dziecku nos, wstawi ciasto do pieca i nie zwariuje. Jest taki dowcip - dlaczego mężczyźni statystycznie częściej od kobiet  osiągają sukcesy w życiu zawodowym? - bo kobiety nie mają żon. 
  • Turturek powiedział(a):
    Bez wizji nie byłoby lotów kosmicznych, telefonu i wielu innych rzeczy. Mikro zmiany są dobre dla poprawy bezpieczeństwa, wydajności czy wygody, ale nie sprawią przełomu technologicznego.
    Przy wielu wizjach , a także przy ich wdrażaniu w życie pracowały kobiety i to licznie. Tylko się o tym nie mówiło i ich nazwiska bywały pomijane. Najlepszy przykład to pani Einstein, choć było ich o wiele więcej.
    Podziękowali 1Aga85
  • edytowano czerwiec 2023
    Turturek powiedział(a):
    Wydaje Ci się, bo myślisz jak mężczyzna.
    popatrz, jak kończy organizm, w którym realizuje się maksimum wizji, czyli USA - zadłużenie i rozpad społeczeństwa

    a tymczasem Indie, Rosja, kraje Afryki, Brazylia rozwijają się po swojemu
    i np. na Ukrainie widać przewagę Rosji nad Zachodem

    uwaga; Rosja jest może raczej przykładem wizji grupy ludzi u władzy, którzy postawili na pierwszym miejscu rozwój obronności, dzięki czemu mogą zawalczyć o niezależność,
    ale to temat, temat epokowych zmian na świecie, który wymaga oddzielnego wątku
  • W zasadzie gdyby kobiety nie miały potrzeb to mężczyźni do tej pory siedzieli by w zimnych jaskiniach 
  • asiao powiedział(a):
    W zasadzie gdyby kobiety nie miały potrzeb to mężczyźni do tej pory siedzieli by w zimnych jaskiniach 
    tak patrząc biologicznie, to jednostką, którą się powinno rozważać, jest rodzina,
    a kobieta i mężczyzna, to byty pośrednie lub pomocnicze
    :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.