Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Młode kobiety, młodzi mężczyźni. Gdzie się spotkają?

Komentarz

  • Co za emocje  B)
  • Podlicz słupki. Połowa młodych ludzi nie znajdzie dla siebie drugiej połówki. Albo zrezygnuje z przekonań, aby nie być samemu. To może dotyczyć także naszych dzieci.
  • edytowano czerwiec 2023
    Może po prostu zrezygnuje z przekonań, bo zostanie przekonana argumentami.
    Albo będzie z druga połówką pomimo innych przekonań (zresztą ten sondaż nie dotyczył przekonań tylko preferencji wyborczych, a to nie jest to samo).
    No i nie można pominąć faktu, że część z nich wybierze tę samą płeć.
  • > część z nich wybierze tę samą płeć.

    To szansa dla konserwatystów, że lewica wymrze :)
  • > zostanie przekonana argumentami

    Widzisz przestrzeń dyskusji między uczestniczkami Czarnego Marszu, a zwolennikami Mentzena? Słabo to widzę.
    Podziękowali 1Berenika
  • DaddyPig powiedział(a):
    > zostanie przekonana argumentami

    Widzisz przestrzeń dyskusji między uczestniczkami Czarnego Marszu, a zwolennikami Mentzena? Słabo to widzę.
    Niektórzy po prostu nie cierpią PiS-u i trochę się wahają między PO a Konfą.
  • Moja żona głosuje na PiS ja na Konfe i jakoś żyjemy. 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • A przekonania polityczne są aż tak istotne z budowaniu małżeństwa? Jeśli chodzi o kwestie sympatii politycznych to nigdy się z mężem nie możemy spotkać a jednak jakoś się ten wózek ciągnie. 
    Najważniejsza w moim odczuciu jest kwestia wiary, resztę się da dograć.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @Kacha Mi kuzynka powiedziała któregoś razu, że jestem sama przez to, że mam bardzo religijne podejście. Politycznie natomiast nie popieram nikogo.

    Trudno mi jednak sobie wyobrazić sytuację, gdzie np działacz konfederacji będzie tworzył szczęśliwy związek z bardzo lewicowa dziewczyna. 
  • My mamy różne polityczne, a wspólne domowe. I tak ćwierć wieku. Czemu innym żałować?
    Podziękowali 1rosita_blanca
  • Nie wyobrażam sobie małżeństwa z kobietą, która by była skłonna zamordować nasze dziecko.
  • edytowano czerwiec 2023
    @DaddyPig Znam osoby, które wspierają aborcję, ale by pewnie jej nie zrobiły. Teoria sobie, praktyka sobie. Przynajmniej chce w to wierzyć. 
  • Skoro wspierają, to by zrobiły. Nie ma żadnego powodu, aby miało być inaczej.
  • @DaddyPig Ale to wynika z różnych powodow. Czasami to popieranie to pójście za tłumem, nie każdy dokonał aborcjim
  • edytowano czerwiec 2023
    @DaddyPig Moja kuzynka wstawiła posta, że bycie kobieta w tym kraju jest niebezpieczne, czy jakoś tak, gdy weszła restrykcja. Lecz z tego co wiem aborcji nie dokonała, chyba, że ja o czymś nie wiem. Dużo kobiet to wspiera, ale tez myślę, że aborcyjny działacze to mniejszość. 

  • paulaarose powiedział(a):
    @Kacha Mi kuzynka powiedziała któregoś razu, że jestem sama przez to, że mam bardzo religijne podejście. Politycznie natomiast nie popieram nikogo.

    Trudno mi jednak sobie wyobrazić sytuację, gdzie np działacz konfederacji będzie tworzył szczęśliwy związek z bardzo lewicowa dziewczyna. 
    Dwudziestoletnia koleżanka ma prawo tak sądzić. Z perspektywy kilkunastu lat małżeństwa powiem ci jednak, że nadal jestem mężatką tylko dzięki temu, że obydwoje jesteśmy wierzący. W przeciwnym razie już dawno by się to wszystko rozleciało. 
  • DaddyPig powiedział(a):
    Nie wyobrażam sobie małżeństwa z kobietą, która by była skłonna zamordować nasze dziecko.
    To właśnie jest jedną z fundamentalnych kwestii, w których trzeba się zgadzać biorąc ślub. Choć powiem wam też, że jak braliśmy z moim ślub to ja chyba jeszcze wtedy myślałam, że aborcja w przypadku ciężkich wad czy gwałtu powinna być dopuszczalna. A mąż myślał, że nie . Zmieniło mi się dopiero gdy sama usłyszałam, że nasze.pierwsze dziecko ma duże ryzyko zespołu Downa.
    Sympatie dla danej partii politycznej niekoniecznie muszą jednak odzwierciedlać pogląd na tę kwestię. Jak ktoś jest pro PiS to myślisz, że na pewno jest przeciw aborcji? Poglądy polityczne ludzie mają na ogół sterowane przez jakiś tam media czy środowisko i raczej mało mówią one o tym, jakie ktoś ma fundamentalnie wartości. 
  • San Pis nie jest przeciw aborcji ...
  • asiao powiedział(a):
    San Pis nie jest przeciw aborcji ...
    O to to, słuszna uwaga.
  • PiS wprowadził konstytucyjną ochronę chorych dzieci przed aborcją. I dziwi mnie Asiu, że tego nie dostrzegasz, bo był w to zaangażowany Justyn Piskorski, którego powinnaś kojarzyć z pielgrzymek.
  • @DaddyPig PiS wie o podziemiu aborcyjnym, ale nie robi z tym wiele.

    @Kacha Osoba, która mi to powiedziała, jest po 40 i raczej mówiła o trudnościach, bo wierzących chłopaków w większości nie znam.

    Dobrze jednak, że znalezliscie ukojenie w Bogu i to was łączy, też bym tak chciała. 
  • Mają wciąż przewagę i mogą wszystko..jednak polityka to brudny sport 
  • edytowano czerwiec 2023
    @asiao @DaddyPig Morawiecki powiedzial, że jest zwolennikiem kompromisu aborcyjnego. Myślę, że tak jak wielu ludzi. Aborcja jednak zawsze jest smutnym zjawiskiem.

    Wiadomo inna sytuacja to dziecko bez czaszki i z gwałtu niż zwykła i może budzić wątpliwości, ale nadal jest pytanie człowiek może naruszyć życie drugiego człowieka. 
  • A propos gwałtu. Czy ktoś wie, dlaczego śmiercią karze się niewinne dziecko, a nie gwałciciela?
  • Aborcja jest przestępstwem i to oczywiste, że jej miejsce jest w podziemiu. Możemy domagać się od władz, aby z większą energią zwalczały to podziemie. Każda matka, która zabije swoje dziecko, powinna być traktowana jak ojczym Kamila.
  • @DaddyPig A tego nie wiem. Ale nie wiem czemu też PiS mając wiadomości od prolajferów nie robi nic z organizacjami pomagającymi w aborcji. 
  • PiS nie siedzi w każdym sądzie, w każdej prokuraturze i w każdym posterunku policji. I wbrew pozorom pewne osoby mają stawiane zarzuty.
  • @DaddyPig Jak ktoś zgłosi to tak, wiem, bo niektóre tak wpadały gdy w prywatnych wiadomościach na messengerze pisaly z obcymi.

    A co do dziecka jeszcze to gwałt to traumatyczna sytuacja i dziecko mogłoby się kojarzyć z oprawca. Lepsza opcja już jednak byłoby okno życia. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.