Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komentarz

  • Mnie to już śmieszy trochę ta sytuacja z robakami. Nie zjadłabym tego, ale tez azjaci jedzą szczury, w Afryce tez się je różne rzeczy. Poki nie zmuszają do jedzenia tylko robakow to nie jest jeszcze tak zle. Nie lubie tylko namawiania na sile.
  • Ciebie nie będą zmuszać tylko zmuszą ekonomicznie rolników do zamknięcia produkcji zwierzęcej. Już to robią.
    Po prostu w markecie będą produkty wyłącznie z robakami, jak na tym filmie.

    Nikt o zdrowych zmysłach i pełnym portfelu nie jada pająków szczurów i robaków.
    Tak zabiera się ludziom godność
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Zawsze można przejść na weganizm.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano czerwiec 2023
    @zbyszek No ja się zgadzam. Myśle, ze chodzi o kasę, robaki są tanie. Ja bym tego raczej nie ruszyła, ale kto tam sobie chce, aby nikogo nie zmuszał do przejścia na jedyna słuszna opcje. Jeśli chodzi o rolników, to w sumie tyle się mówi o byciu wege a promuje się jedzenie robaków, które wege nie są i zastanawiam się o co chodzi. I zabiera się ludziom mozliwosc dochodu, a gospodarka to jednak biznes, jak jest duża.
  • Chodzi o całkowite przejęcie władzy. Upadek warstwy średniej. Rolnicy to warstwa średnia i sami się żywią. Mają upaść wszystkie gospodarstwa, a ziemię przejmą najbogatsi typu Gates i jemu podobni.
    W tym kontekście 5 dla zwierząt nie była pomyłką.
    Później wycofają się z robaków, ale w między czasie zmieni się właściciel ziemi.
    Będziemy niewolnikami wielkich koncernów - dosłownie niewolnikami.
    Podziękowali 1Elf77
  • Wilfrid powiedział(a):
    Zawsze można przejść na weganizm.

    Już pewien guru mówił, że tylko "szczaw i mirabelki".
  • @Turturek Weganizm jak weganizm. To nie jest jakieś złe i weganie kochają zwierzeta. Robaczki są gorsze, przynajmniej dla mnie.
  • Weganie mają obsesję. Zwierzęta to kochali Indianie.
    Podziękowali 2Elf77 Skatarzyna
  • @Turturek Ja w sumie rozumiem, ze nie chcą aby zwierzeta traciły życie. Ja jestem mniej czuła w tej kwestii. Najwazniejsze aby żyć jakoś w zgodzie. 
  • Ostatnie badania naukowców wykazały, że rośliny też czują. Zatem co, krzywdzić rośliny to już można?
    Podziękowali 1Klarcia
  • @Turturek Przecież wiesz o co chodzi. Nie lubie takiego wyśmiewania czyichs pogladow, poki mie krzywdzą. Zwierze czuje podobnie jak człowiek, ma emocje, uczucia, biologicznie jesteśmy podobni. 

    Jednak ja niestety nie jestem tak czuła, może kiedyś zmieni mi sie kurs, ale rozumiem wege ludzi i podziwiam. 
  • Rośliny podobno też tak czują. A że my tego nie zauważamy to inna sprawa.

  • "Odczuwają stres, bronią się, wchodzą w aktywne interakcje z otoczeniem, a nawet są w stanie rozwiązywać problemy i konflikty, co wyczerpuje znamiona inteligencji"


    " Gdy kroimy korzeń marchwi, jej komórki odczuwają stres. Owszem, nie słyszymy krzyku, bo komórki krzyczą w chemicznym języku, nie mają też możliwości ucieczki."




    Podziękowali 1Klarcia
  • To jest jednak dość przerażające.
  • Dlaczego przerażające? Wszystko czuje i wszystko jest stworzeniem Bożym. My dostaliśmy to w zarząd i mamy o to dbać. Co nie oznacza, że nie możemy jeść. Indianie wiedzieli o tym wszystkim od początku i każde zabicie zwierzęcia było dokonane z szacunkiem i z konieczności. Wyrazem tego szacunku było nie marnowanie żadnej części takiego zwierzęcia. To zwierzę wszak ratowało swoim życiem, życie rodziny myśliwego. To jest podejście zarówno z empatią jak i z rozumem.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Jest przerażające, że ktoś/coś zawsze musi cierpieć. 
    Podziękowali 1Biznes Info
  • W niebie nie będzie już cierpienia. Tu się w cierpieniu rodzimy i cierpienie towarzyszy nam na każdym kroku.
    Podziękowali 1Biznes Info
  • @Turturek Cierpienie jest straszne. To jest bolesne, ze musimy to przezywać. Nawet niewinne zwierzeta czy rośliny.
  • Dlaczego niektórzy zawsze muszą utożsamiać cierpienie z winą? To absurd. Na tym absurdzie opierają się później lewackie ideologie. Zamiast opisywać fakty, wartościują oraz przypisują wszystkiemu rolę winnego lub ofiary. 

    Cierpienie nie jest karą i nie ma znaczenia czy ktoś jest winny czy nie. Łańcuch pokarmowy jest najbardziej elementarnym prawem przyrody i zawsze ktoś kogoś będzie jadł. Złe jest natomiast znęcenie się nad innymi dla zabawy i marnowanie zdobytego jedzenia.
  • @Turturek Nikt nie chce cierpieć. Cierpienie nie jest celem, nie jest czymś miłym. Według mnie to konsekwencja grzechu. Może natomiast uczyć. 
  • Mi nie chodzi o winę, co o konieczność.
    Z drugiej strony wszystko umiera, przemija
    To też cierpienie
    Kiedyś przeczytałam, że najtrudniejsze do pogodzenia z chrześcijaństwem jest bezsensowne cierpienie zwierząt. 
    Ludzkiemu cierpieniu Jezus nadał sens.
    A zwierzęta? Cierpią, umierają. I tyle.
  • Przy czym, zostać pakarmwm - to akurat jest sens.
    Podziękowali 1Turturek
  • paulaarose powiedział(a):
    Nikt nie chce cierpieć. Cierpienie nie jest celem, nie jest czymś miłym. Według mnie to konsekwencja grzechu. Może natomiast uczyć. 

    Należy podkreślić grzechu pierworodnego. Inaczej łączymy cierpienie z indywidualnym grzechem czyli jak ktoś cierpi to znaczy że nagrzeszył. To jest już herezja.

    Cierpieć można za kogoś, cierpieć można w wyniku czegoś niezależnego od nas, cierpieć też można w wyniku działania które grzechem nie było. Cierpienie nie jest celem, bo to kolejna herezja, ale jest nieodłącznie związane z naszym życiem. Życie nigdy nie będzie łatwe i przyjemne czy miłe, bo zawsze jakieś cierpienie się pojawi, chociażbyśmy nie wiem jak byli wspaniali. Wystarczy przypomnieć sobie Hioba.

    Cierpienie za to, jak powiedziałaś, uczy. Doskonali nas, pozwala dostrzec problemy, które normalnie pominęlibyśmy jako nieistotne. Testuje też nasze człowieczeństwo, naszą miłość i wiarę.
  • malagala powiedział(a):

    Ludzkiemu cierpieniu Jezus nadał sens.
    A zwierzęta? Cierpią, umierają. I tyle.
    Szymon Hołownia zapewniał w pewnym programie, że Jezus dlatego umarł na krzyżu, żeby już zwierzęta nie cierpiały. Ci, którzy jedzą zwierzaki będą przez nie sądzeni na Sądzie ostatecznym.
  • Ewangelia na dziś:

    "Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien."

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.