Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Idziecie na wybory?

Staram się spełniać obowiązek wyborczy i chodzić na każde wybory, jak dotąd chyba żadnych nie opuściłam od 4 lat. Jednak zawsze mam problem na kogo oddać głos. Chciałabym aby chociaż raz realnie coś zmieniło się na lepsze. Mam rzeczy, na których mi zależy. I chciałabym, aby nawet jak nie teraz, to kiedyś, coś się ruszyło. A Wy planujecie oddać na kogoś głos w tegorocznych wyborach?

Komentarz

  • Zawsze chodzę na wybory. Mimo wszystko cieszę się, że możemy.
    Podziękowali 2paulaarose Berenika
  • Zawsze chodzimy, całą rodziną. Ale nigdy nie jesteśmy pewni swoich wyborów i zawsze jest to głosowanie na mniejsze zło.
    Podziękowali 1paulaarose
  • Idę - mimo, że demokrację uważam za ustrój, który Europę pcha ku samounicestwieniu.
  • @Spioch A wiesz na kogo głosować, czy też miewasz wątpliwości? Ja nieraz widzę wybór jako PiS, czasami widziałam konfę a niektóre rzeczy pasują mi u lewicy, ale na nich nie zagłosuję
  • Mi wpis pana Krawca przypomniał ekipę, o której już zapomniałem.
  • @DaddyPig Prawicowa czy wręcz przeciwnie?
    Podziękowali 1jan_u
  • Złożona z prymitywów i prostaków.
  • @DaddyPig Na myśl przychodzi mi konfederacja albo lewica :D
  • A tak serio, to nie wiem, ale nie jest kolorowo na polskiej scenie politycznej 
  • paulaarose powiedział(a):
    @Spioch A wiesz na kogo głosować, czy też miewasz wątpliwości? Ja nieraz widzę wybór jako PiS, czasami widziałam konfę a niektóre rzeczy pasują mi u lewicy, ale na nich nie zagłosuję

    Jest jeszcze PJJ może warto. ?
  • Idę, mimo że zwykle wybieram mniejsze zło. Ale wstydziłabym się nie pójść. "Nie o taką Polskę walczyłam", w której obywatelom nawet nie chce się iść do wyborów. 
    Podziękowali 1paulaarose
  • edytowano sierpień 2023
    @zbyszek Nie wiem w sumie, może bym i oddała na nich głos, ale nikt o nich nie słyszał i nawet lewica ma większe szanse.
  • Oczywiście
    Podziękowali 1paulaarose
  • Jako ciekawostka dla wahających się czy iść:

    "Idiotes (ἰδιώτης lm. ἰδιῶται) – termin wywodzący się z języka starogreckiego, używany do określenia postawy osoby skupionej na swoim prywatnym życiu, w opozycji do społeczności; przeciwieństwo polites."

    Podziękowali 1Laf2011
  • @Turturek Skupianie się na życiu prywatnym jest naturalne, nikt nie skupia się na codzień na problemach społeczeństwa. Uważam jednak, że wybory mają wpływ na życie w kraju i warto wybrać mniejsze zło. Tylko pytanie kto ma być tym mniejszym złem, bo dla każdego co innego.
  • Jesteśmy częścią społeczeństwa i mamy wynikające z tego obowiązki. Dla sceptyków polecam wyspę bezludną.
  • @Turturek Wiadomo, ale w dzisiejszych czasach jednak to „moje” jest ważniejsze niż „wszystkich”. Wybory jednak czy szanowanie życia sąsiedzkiego uważam za obowiązek ;).
  • paulaarose powiedział(a):
    ale w dzisiejszych czasach jednak to „moje” jest ważniejsze niż „wszystkich”.

    Dlatego jestem za ograniczaniem praw wyborczych. Na prawo wyborcze powinno się zasłużyć. Ale też i samo prawo powinno dawać więcej niż wskazanie swojej partii.
  • Tym którym nie zależy.
    Prawa wyborcze powinno się zdobywać, a nie dostawać obligatoryjnie.
  • Turturek powiedział(a):
    Jako ciekawostka dla wahających się czy iść:

    "Idiotes (ἰδιώτης lm. ἰδιῶται) – termin wywodzący się z języka starogreckiego, używany do określenia postawy osoby skupionej na swoim prywatnym życiu, w opozycji do społeczności; przeciwieństwo polites."

    Ciekawe. Mnie uczono, że idiota to ten, który nie zna idiolektu, czyli języka, który w średniowieczu była łacina. 
  • @Berenika to greckie jest starsze i też znam tę grecką wersję.
    Podziękowali 1Berenika
  • Ok, idiotes są u Platona.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.