Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jakiej dobrej zmiany chcecie?

Ja zdecydowanie lepszego traktowania osób chorych przez ZUS, pozwolę sobie nie pisać dlaczego. Mniejszej inflacji, innych cen, mniej nieuczciwych pracodawców, aby zaczęto się im przyglądać. Rzetelniejszych mediów publicznych, nietraktowania Kościoła instrumentalnie. Innego podejścia do edukacji- ciekawszych katechez w szkołach i rzetelnej edukacji ekonomicznej. I to raczej w geście obywateli- aby atmosfera w państwie zaczęła być przyjaźniejsza. 

Komentarz

  • Z tego co zależy od władzy dramatycznie źle jest w sądach. Niestety nie widziałem nikogo z jasnymi propozycjami zmian.
    Podziękowali 2paulaarose Malia
  • Ja to bym chciała zmiany w edukacji. Może zakaz prywatnej edukacji spowodowałby, że politycy chcąc dla swoich dzieci dobrej edukacji, musieliby się zająć poważnie publiczną. Podobnie z placówkami medycznymi.
    Podziękowali 1paulaarose
  • @Beta O tak! Placówki medyczne, ten temat też jest ważny. Niestety nierzadko trzeba zapłacić aby uzyskać lepszy efekt, chociaż też na szczęście, nie zawsze. 
  • Beta powiedział(a):
    Ja to bym chciała zmiany w edukacji. Może zakaz prywatnej edukacji spowodowałby, że politycy chcąc dla swoich dzieci dobrej edukacji, musieliby się zająć poważnie publiczną. Podobnie z placówkami medycznymi.

    Nie da się zkazać działalności prywatnych szkół. Na likwidację Edu domowej nie ma mojej zgody bo to wentyl bezpieczeństwa dla ideologii LGBT w szkołach.

  • - medycyna wg naszych zasad bez wpływu WHO na wszystko, owszem jako ciało doradcze i pomocnicze nic więcej.
    - likwidacja zbędnych podatków, od deszczu itp.
    - opodatkowanie wielkich koncernów - niewykonalne ale niech próbują
    - dbanie o nasz interes w kontaktach z Ukrainą
    - dbanie o zakaz przerywania ciąży
    - wpisanie gotówki do konstytucji
    - wspieranie OpenAI i ludzi, którzy chcą poświęcić swój majątek, aby pomóc własnemu krajowi jak Roman Kluska czy teraz młody łepek z CosmosAI
    - z sądami będzie ciężko bo to klika.
    - likwidacja 1 mandatu w Sejmie dla mniejszości niemieckiej
    - w szkołach edukacja medialna i ekonomiczna, giełda, waluty, kredyty, lokaty, umowy kredytowe, prowizje. Medialna czyli jak wygląda manipulacja, rodzaje manipulacji.
    - migracja z ZUS do rozwiązań promujących rodziny, które mają dzieci. Niska emerytura dla wygodnych bezdzietnych.
    - możliwość utrzymania się jedynie małych i średnich gospodarstw ekologicznych
    - likwidacja roślin GMO
    - uzbrajanie Polski nie koniecznie w broń z USA może Szwecja ?

  • edytowano wrzesień 2023
    @zbyszek, jeden ucieka z edukacji publicznej w edukację domową, inny do szkoły prywatnej. Placówki publiczne powinny być takie, by nie trzeba było z nich uciekać, a ogół dzieci miał zapewniony wysoki poziom edukacji.
  • zbyszek powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Ja to bym chciała zmiany w edukacji. Może zakaz prywatnej edukacji spowodowałby, że politycy chcąc dla swoich dzieci dobrej edukacji, musieliby się zająć poważnie publiczną. Podobnie z placówkami medycznymi.

    Nie da się zkazać działalności prywatnych szkół. Na likwidację Edu domowej nie ma mojej zgody bo to wentyl bezpieczeństwa dla ideologii LGBT w szkołach.

    Jak się nie da. Nie doceniasz obecnej władzy. Zresztą ostatnia nowela Karty Nauczyciela umożliwia likwidację placówki niepublicznej w ciągu 30 dni - więc to jakby krok w tym kierunku.
  • @Paularose

    Niestety, po dzisiejszej decyzji NBP o obniżce stóp procentowych możemy mieć pewność, że inflacja szybko nie spadnie.
  • Edukacja domowa bywa wybierana nie dla wyższego poziomu tejże, a zwyczajnie dla wygody. 
    W dużej rodzinie często jest dośc trudna logistyka. Zwłaszcza, gdy tak jak my, na zadupiu. Szkoda czasu na dojazdy, lepiej niech się młodzież wyśpi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.