Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Widziano pierwsze bociany na Pomorzu!

edytowano marzec 2009 w Polityka
Na Pomorzu Zachodnim widziano pierwsze bociany. Ptaki przebywają w okolicach Chojny, w Dolinie Dolnej Odry, nad poligonem drawskim i koło Bornego Sulinowa - przy zamarzniętym jeszcze jeziorze Pile.

Zdaniem ornitologów, to zwiadowcy. Ptaki nie osiadają na stałe w gniazdach, kręcą się po okolicy, jakby wypatrywały najlepszego domostwa. To odlatują, to przylatują.
Przylot bocianich zwiadowców nie zwiastuje jednak rychłego pojawienia się innych osobników.


>> więcej

Komentarz

  • Widziałem w zeszłym roku w marcu setki bocków lecące kluczami na północ - nieeeeesamowity widok.
  • A ja wczoraj podglądałem z synami żurawie piękne ptaki, piękny teren, wspaniałe rozlewiska, bagienko, chaszcze i inne atrakcje
  • Szkoda, że na Śląsk nie przylatują.
    Jakoś się córki nie możemy doczekać :cry:
  • Można by się wobec tego pokusić o stwierdzenie ogólne, że gdzie dużo żab, tam i dziewczynki.:cool:

    Może oczko wodne na podwórku zrobię?
  • I żaby?
    :wink:
  • Cat&Pud, na Śląsku pełno bocianów, u nas narazie same dziewczyny, a tak chcielibyśmy synka, narazie mąż jednak będzie błogosławiony między niewiastami:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.