Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaką kawę pijecie?

Komentarz

  • Ja taką, jak doktor Piejko.
  • edytowano wrzesień 2023
    Hmmm, ale w sumie to dobrze, jeśli ma to usprawnić pracę lekarzy, może dzięki zaparzonej poprawnie i podanej kawce mogą przyjąć dodatkowego pacjenta;-)

    Piję kawę z mlekiem, bez cukru. Przepuszczoną przez filtr lub z włoskiego zaparzacza, takiej opcji na liscie nie ma. Dodałabym pracy pielegniarkom.
  • edytowano wrzesień 2023
    Ostatnio chciałem się napić kawy w domu. Patrzę a tu Lavazza. Otworzyłem, potem awantura od żony że to było na prezent dla lekarza :-)
    Podziękowali 1Biznes Info
  • To absurd, bo pielęgniarki nie robią kaw lekarzom.
  • Z ekspresu przelewowego, bez dodatków.
  • siostraKasik powiedział(a):
    Hmmm, ale w sumie to dobrze, jeśli ma to usprawnić pracę lekarzy, może dzięki zaparzonej poprawnie i podanej kawce mogą przyjąć dodatkowego pacjenta;-)

    Piję kawę z mlekiem, bez cukru. Przepuszczoną przez filtr lub z włoskiego zaparzacza, takiej opcji na liscie nie ma. Dodałabym pracy pielegniarkom.
    Czy Ty zdajesz sobie sprawę, jak wyglądają realia pracy pielęgniarek? Ich w wielu szpitalach jest zwyczajnie za mało w stosunku do liczby chorych, więc naprawdę muszą się uwijać żeby pobrać cukry czy zrobić zabiegi wszystkim pacjentom, a jak do tego dochodzą np. przyjęcia to nie mają 5 minut, by same wypić przez cały dzień te kawke.
    Pielęgniarki mają swoje obowiązki i to na nich muszą się skupić.

    Owszem, jak jest czas i chęci to można zrobić kawę koledze z pracy, ale to powinno działać na zasadzie wzajemności.
    Podziękowali 1Aga85
  • Coralgol powiedział(a):
    siostraKasik powiedział(a):
    Hmmm, ale w sumie to dobrze, jeśli ma to usprawnić pracę lekarzy, może dzięki zaparzonej poprawnie i podanej kawce mogą przyjąć dodatkowego pacjenta;-)

    Piję kawę z mlekiem, bez cukru. Przepuszczoną przez filtr lub z włoskiego zaparzacza, takiej opcji na liscie nie ma. Dodałabym pracy pielegniarkom.
    Czy Ty zdajesz sobie sprawę, jak wyglądają realia pracy pielęgniarek? Ich w wielu szpitalach jest zwyczajnie za mało w stosunku do liczby chorych, więc naprawdę muszą się uwijać żeby pobrać cukry czy zrobić zabiegi wszystkim pacjentom, a jak do tego dochodzą np. przyjęcia to nie mają 5 minut, by same wypić przez cały dzień te kawke.
    Pielęgniarki mają swoje obowiązki i to na nich muszą się skupić.

    Owszem, jak jest czas i chęci to można zrobić kawę koledze z pracy, ale to powinno działać na zasadzie wzajemności.
    przeczytaj jeszcze raz uważnie wpis Maćka
    Podziękowali 1siostraKasik
  • Przeczytałam. No i?
  • rzecz dotyczy przychodni, nie szpitala
    i praca pielęgniarki (i lekarza) w przychodni ma inną specyfikę - tak, jak napisała siostraKasik, zrobienie lekarzowi kawy, to często jeden pacjent więcej
  • Ok, lepiej znam specyfikę pracy pielęgniarek w szpitalu, ale mimo wszystko, dziwne mi się to wydaje. Przecież one mają swoje obowiązki. 
  • edytowano wrzesień 2023
    w szpitalu, to pielęgniarki są zwykle w niedoczasie
    a w przychodni - lekarze

    poza tym, w przychodnie jest też personel niemedyczny, np. panie z rejestracji
  • edytowano wrzesień 2023
    Pielęgniarki nie robią kaw lekarzom..to nie te czasy
    Podziękowali 1Aga85
  • Podobno jeszcze "starzy" lekarze mają takie pomysły. Potrafią nawet poprosić o uprasowanie koszuli :o :D
  • Chyba bardzo starzy. 
  • brzydzę się rozuszczalną, chyba że INKA :-)
    wolę sypaną
  • Coralgol powiedział(a):
    Przeczytałam. No i?
    Chyba zbyt poważnie potraktowałaś to "ogloszenie". Niepotrzebnie się unosisz, a i ja nie muszę wiedzieć, jak wygląda praca pielęgniarek, ani też czy parzą czy nie parzą tych kaw. 
  • edytowano październik 2023
    @siostraKasik

    Kawy robią bariści w kawiarniach, zatrudnieni w gastronomi, czasami ewentualnie sekretarki/asystentki, których zakres obowiązków to obejmuje.

    Zakres pracy pielęgniarek jest inny, obejmuje czynności związane z opieką nad chorym.
    Oczywiście, gdy pracuje się razem w jednym miejscu, jedna osoba skończy swoje zajęcia wcześniej, to naturalnym jest zrobienie kawy drugiej, by pomóc. Ale wymaganie tego w tej formie (jeżeli tak rzeczywiście było) jest absurdalne i wynika z jakiegoś feudalnego/januszowego podejścia.



Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.