Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zboże z Niemiec

Co sądzicie o tym co stanie się ze zbożem?
1. PiS buntował się przeciwko unii i nie pozwolił zalać naszego rynku niemieckim zbożem produkowanym na Ukrainie.
2. Wiadomo że zboże ukraińskie to tak naprawdę zboże produkowane przez niemieckie i francuskie holdingi stanowiące 90% rolnictwa na terenie ukrainy.
3. Zboże to jest produkowane bez spełniania wysokich norm jakie obowiązują rolników w Polsce, zawiera w swoim składzie rakotwórcze substancje, szereg pestycydów itp. To zboże jest pryskane na szeroką skalę srodkami które są zakazane w unii.
4. Teraz będziemy mieli rząd zapatrzony w unię, rząd który palcem nie kiwnie by się czemukolwiek sprzeciwić. Wręcz przeciwnie. Z chęci zysku zaleje Polskę tym zbożem z Ukrainy.
5. Polski rolnik nie będzie konkurencyjny w stosunku do tych płodów rolnych ponieważ sypane chemia na uk rośnie 3 razy bardziej a więc porównując z hektara ziemi polskiej rolnik wytworzy 3 razy mniej zboża niż rolnicy produkujący bez ograniczeń co do chemii.
6. Niemiecko-Francuskie zboże wytworzone na Ukrainie będzie 3 razy tańsze niż nasze krajowe. Nietrudno się domyślić że piekarnie sięgną po ten tańszy towar, ludzie też kupią chleb za 3 a nie za 9 zł. Ludzie będą się cieszyć że dobrze zagłosowali bo chleb jest dzięki temu dużo tańszy. Zboże jest podstawowym składnikiem naszej diety. To ogromny rynek.
7. Polski rolnik wytrzyma nie dłużej niż 2/3 lata takiej sytuacji. Poprostu nie znajdzie kupców na swoje produkty, splajtuje i polskie rolnictwo zniknie. Zresztą nie tylko Polskie ale w innych krajach będzie podobnie. Przeważać będzie tanie zboże z Ukrainy. Ku radości tłumów. Ku rozpaczy krajowych rolników.
8. Gdy narodowi rolnicy znikną, Niemcy podniosa cenę zboża z Ukrainy, przecież konkurencji już nie będzie a jeść trzeba. Ludzie będą bez wyjścia i zapłacą wysoką cenę za okropnej jakości jedzenie.
9. Ludzie po kilku latach żywienia się tym zatrutym zbożem zaczną masowo chorować ale będzie już za późno by móc cokolwiek zmienić.
Co sądzicie? Takie są moje obawy

Podziękowali 2Pioszo54 Elf77

Komentarz

  • Przecież to pis wpuścił ukraińskie zboże na polski rynek
    Podziękowali 1zbyszek
  • Pamięć dobra, ale krótka?;)
  • edytowano październik 2023
    Bzdura. PiS walczył z Unią i wprowadził własne embargo na produkty rolne z Ukrainy? Pamięć krótka? Ukraina pozwała za to Polskę.
    Podziękowali 1Elf77
  • Nikogo z Was nie szokuje że Unia jednym każe przestrzegać surowych przepisów ( zboże z Polski ma restrykcyjne wymogi, a z Ukrainy żadnych norm nie musi spełniać)?
    Podziękowali 1Elf77
  • wpodskokach powiedział(a):
    Bzdura. PiS walczył z Unią i wprowadził własne embargo na produkty rolne z Ukrainy? Pamięć krótka? Ukraina pozwała za to Polskę.
    Tak jak już wplynelo to urządził awanturę rok po fakcie
    Podziękowali 1zbyszek
  • Embargo było unijne, PiS o to postulował. Potem unia zniosła embargo a PiS swoje zostawił za co został pozwany. Na czas gdy embarga nie było i produkty wpływały, PiS wypłacił rolnikom rekompensaty. Faktem pozostaje że i wśród Polaków znaleźli się chciwcy kupujący zboże techniczne czy robili inne walki. Unia wbrew zasadom wpuszcza dowolnie
    Podziękowali 1Elf77
  • Dobrze że ci nieudacznicy juz nie będą rządzić 
  • z niecierpliwością czekam na udaczników,

    też się lubię pośmiać

    :)
    Podziękowali 3Leli Elf77 zbyszek
  • Coralgol powiedział(a):
    Dobrze że ci nieudacznicy juz nie będą rządzić 
    Poziom studzienki kanalizacyjnej. Typowe dla przeciwników PiSu: brak rzeczowych argumentów, poniżanie.
    Podziękowali 2Pioszo54 In Spe
  • Tak sobie tłumacz ;)
  • edytowano październik 2023
    Na początku PiS był OK, ale później robiło takie rzeczy, że nie mogłem już tego zdzierżyć.
    - znaczne ograniczenie gotówki
    - 5 dla zwierząt - czyli likwidacja produkcji zwierzęcej
    - likwidacja kopalń
    - przymusowe szczepienia na Cov
    - dawanie wojska za darmo na UE
    - KPO
    - itd

    dlatego wybrałem Konfederacje

    KO będzie prześladowało Polaków w interesie nie tylko Niemiec, ale i wielkich koncernów. Będą "postęp" wprowadzać szybciej niż PiS
    - LGBT w szkołach
    - KPO
    - likwidacja gotówki
    - bezrobocie
    - przymusowe szczepienia na Cov
    - oddanie władzy do Brukseli i WHO
    - sprzedadzą Polskie lasy i zasoby naturalne
    - likwidacja polskiego rolnictwa

    Jak widać nie ma tu wielkich różnić w polityce.
    Podziękowali 1Biznes Info
  • Ja chyba żyje w innej Polsce.
    Nikt mi nie ograniczył gotówki
    Nikt mi nie kazał się zaszczepić. Zrobiłam to dobrowolnie. Dużo moich znajomych nie szczepiło się.
  • edytowano październik 2023
    Faktycznie żyjesz w innej Polsce.
    Mi ograniczono wypłatę z bankomatu do 800zł a tobie nie ?
    Oczywiście mogę zrobić drugą transakcję, ale to takie tresowanie.
    Przedsiębiorcom dzięki protestom polityków Konfederacji odsunięto to ograniczenie w czasie. Chodziło o operacje w gotówce do pewnej kwoty chyba 20tys, które mogą robić przedsiębiorcy.

    W pewnym momencie zastanawiałem się czy mogę w ogóle mówić że nie chcę się zaszczepić. W pracy to zapomnij. Dyrekcja przekonywała że warto i było źle widziane że ktoś nie chce więc się nie ujawniałem. Liczyłem się nawet z utratą pracy.
    Podziękowali 1milka85
  • matka-Olka powiedział(a):
    Ja chyba żyje w innej Polsce.
    Nikt mi nie ograniczył gotówki
    Nikt mi nie kazał się zaszczepić. Zrobiłam to dobrowolnie. Dużo moich znajomych nie szczepiło się.
    Mi też nie.
  • A jak dbał o rolników PIS? Mamy żyto z dwóch lat i nie możemy sprzedać, bo młyny pełne zboża skąd-inąd (wschód Polski).
  • Lekarze musieli... chcieli też zmusić nauczycieli. 
    Przecież to nie było aż tak dawno, żeby nie pamietać :(

  • @zbyszek

    Ja w 90% jestem przeciwko Pis, ale udało Ci się znaleźć w działaniach rządu rzeczy dobre, czyli:
    -piątka dla zwierząt (oczywiście ustawa była napisana na kolanie, powinno być to wszystko zupełnie inaczej przygotowane, powinna iść za tym edukacja i czas na przygotowanie), ale kierunek bardzo dobry, ważny,
    - ogólny kierunek proszczepionkowy - i znowu, wiadomo, że przy okazji kradli, że było to zorganizowane po prostu źle, ale dobrze że nie mieliśmy w czasie pandemii u władzy jakichś antynaukowych oszołomów
    - likwidacja kopalń - mnie odpowiadał bardziej stopniowy plan Ewy Kopacz, no ale niestety Margaret Thatcher to ona nie jest i wycofała się na końcu kadencji.
  • zbyszek powiedział(a):
    Faktycznie żyjesz w innej Polsce.
    Mi ograniczono wypłatę z bankomatu do 800zł a tobie nie ?
    Taki limit wprowadził Euronet oraz PlanetCash - pewnie mają tak ustawione prowizje, że to im się najbardziej opłaca.
    W normalnych bankach masz limity na poziomie 5000 - 10000 zł. Tyle banknotów nie zmieści się w szczelinie bankomatu :smile:

    Podziękowali 1Coralgol
  • Coralgol powiedział(a):
    @zbyszek

    - likwidacja kopalń - mnie odpowiadał bardziej stopniowy plan Ewy Kopacz, no ale niestety Margaret Thatcher to ona nie jest i wycofała się na końcu kadencji.
    A czy Was ta likwidacja kopalń nie dziwi? Unia miała obsesję by wszystko przerabiać na gaz i kończyć z węglem. Od wybuchu wojny z Rosją to już wiadomo że było to celowe zagranie sprzyjające Rosji by nas zniewolic. Od lat wmawiano nam że się nie opłaca utrzymywać kopalni i górników a jednak się okazuje że to jest poprostu bezcenne bezpieczeństwo energetyczne kraju. I jeszcze spór z Czechami o kopalnie w Turowie, pseudokary nakładane na nas przez Unię podczas gdy w tym samym rejonie Niemcy mieli 3 kopalnie i to jeszcze bliżej Czech niż my. Teraz też do węgla Niemcy wracają a nam Polakom gdy już tyle pieniędzy poszło by się przestawić z ogrzewaniem na gaz to teraz wmawiane jest że gaz zły, węgiel zły tylko zero emisyjność a najlepiej pompy ciepła gdzie 90 % z nich to produkty firm niemieckich i francuskich
    Podziękowali 1milka85
  • edytowano październik 2023
    Jednak się wycofuję z komentarza. 
    Szkoda nerwów i ponownego rozgrzebywanie tematu :)
  • Kopalnie też będzie tusk mógł teraz sprzedać Nie mcom, wtedy okaże się, że są potrzebne. Dzięki odpowiedniej wcześniejszej polityce Polacy mniej zasobów wykorzystali. 
    Podziękowali 1wpodskokach
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.