Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego pisowcy tak absurdalnie reagują na wynik wyborów?

Mam tu na myśli np. zastanawianie się, czy w jakiejś komisji jedna osoba nie przyszła za późno albo karykaturalny przekaz mogący trafić jedynie do najtwardszego elektoratu w rodzaju "Skoro tak chcieli to będą mieć rządy w Berlinie i gwałty na ulicach, hehe".

Przecież jeżeli chcą myśleć o wygraniu kolejnych wyborów, to chyba raczej powinni się zastanowić, dlaczego nie udało im się dotrzeć do ogromnych grup społecznych - np. klasy średniej, osób z wyższym wykształceniem, wyborców umiarkowanych. Jakie są emocje w tych grupach? Jak można je przekonać?

Komentarz

  • edytowano październik 2023
    Myślę, że po prostu są głęboko rozczarowani i rozżaleni, ale to i tak nic w porównaniu z rozczarowaniem, jakie czeka tych, którzy głosowali na KO, TD i L. Czas na refleksję jeszcze na pewno nadejdzie. Niestety wyborcy KO, TD i L do refleksji nie przywykli, więc wyciąganie sensownych wniosków zajmie im więcej czasu, o ile w ogóle będą do tego zdolni.
  • > czy w jakiejś komisji jedna osoba nie przyszła za późno

    Nie jedna, tylko kilkaset. Uważasz za absurdalne wymaganie, aby grać uczciwie? Jeżeli lokale są otwarte od 7 do 21, to jest oczywiste, że każdy chętny do głosowania znajdzie czas w ciągu tych 14 godzin. Czemu zatem w niektórych miejscach pojawiły się desanty ludzi, którzy przeciągali głosowanie aż do rana? Czemu im na to pozwolono łamiąc reguły demokracji? Równie dobrze ja mógłbym teraz powiedzieć, że po obejrzeniu exit polls mam ochotę zagłosować o 22, aby skorygować wynik wyborów.
  • > powinni się zastanowić, dlaczego nie udało im się dotrzeć do ogromnych grup społecznych

    Nie jest prawdą, że nie udało się do nich dotrzeć. Natomiast opozycja tych ludzi oszukała, obiecując rzeczy, których nie ma zamiaru spełnić. Przykład Tuska, który uroczyście przysięgał, że 16 października pojedzie do Brukseli po pieniądze z KPO, przejdzie do historii jako najbardziej bezczelne kłamstwo.
  • Przecież Ty dobrze zdajesz sobie sprawę z faktu, że opozycja te wybory wygrała uczciwie. To wygląda na mechanizmy wyparcia.
  • edytowano październik 2023
    Przecież Ty dobrze zdajesz sobie sprawę z faktu, że jesteś nadmuchiwanym balonikiem w kształcie Myszki Miki.

    Super retoryka, co nie?
  • Nie wiedziałam, ale dałeś mi do myślenia.
  • DaddyPig powiedział(a):
    > powinni się zastanowić, dlaczego nie udało im się dotrzeć do ogromnych grup społecznych

    Nie jest prawdą, że nie udało się do nich dotrzeć. Natomiast opozycja tych ludzi oszukała, obiecując rzeczy, których nie ma zamiaru spełnić. Przykład Tuska, który uroczyście przysięgał, że 16 października pojedzie do Brukseli po pieniądze z KPO, przejdzie do historii jako najbardziej bezczelne kłamstwo.
    Raczej dla wyborców opozycji to że środki z KPO będą np. w grudniu czy styczniu, po zaprzysiężeniu rządu i wprowadzeniu odpowiednich ustaw, nie jest żadnym zarzutem wobec Tuska.
  • W grudniu może jeszcze nie być rządu. Natomiast spodziewam się szybkiego odblokowania środków z KPO ze względu na polityczne sympatie brukselskiej biurokracji.

    Podziękowali 1Laf2011
  • edytowano październik 2023
    W porównaniu do tego co się działo po ostatnich wyborach gdzie poziom szuryzmu po stronie ówczesnej opozycji ( wyjeżdżanie z kraju, teorie spiskowe, pierwszy z setek koniec demokracji, nasi ludzie „kultury” na skraju mentalnego załamania, Janda, Quń Giertych :D ) osiągnął niebotyczne rozmiary, obecnie prawa strona reaguje w miarę racjonalnie. 
    Podziękowali 1malagala
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.