Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komentarz

  • Najwięcej głosów osób w wieku 18-29 lat zdobyła Koalicja Obywatelska - 28,3 proc.

    Z przeprowadzonego przez Ipsos sondażu exit poll wynika, że zaraz po KO najwięcej młodych wyborców zaufało Lewicy. Drugie miejsce zapewniło partii 17,7 proc. głosów.

  • widocznie nie chcą zero podatku skoro tak głosują
    niech się najedzą aborcją 
    Podziękowali 1zbyszek
  • https://wnet.fm/2023/10/20/prof-andrzej-nowak-wygrali-ci-ktorzy-plyna-z-pradem-pis-nie-mialo-szans-przez-zmiane-cywilizacyjna/

    Historyk w „Poranku Wnet” rozważa o wpływach cywilizacyjnych zmian w kraju, a także o wpływie mediów i globalnie dominujących korporacji na politykę.

    to jest to
    Sposobem realizacji nowej polityki jest happening. Bo z tym właśnie mieliśmy do czynienia 15 października – zmobilizowanie u kilku milionów wyborców, którzy do wyborów zazwyczaj nie chodzą, którzy polityką się nie interesują, ale którzy zostali wciągnięci w swoisty happening emocjonalny.
  • Nie podoba mi się to określenie, ale brzydko mówiąc, elektorat Pis będzie stopniowo wymierał.
    Podziękowali 1Prayboy
  • edytowano październik 2023
    Prayboy powiedział(a):
    widocznie nie chcą zero podatku skoro tak głosują
    niech się najedzą aborcją 
    Prawda jest taka, ze ten podatek ma drugorzędne znaczenie dla młodych przy głosowaniu. Owszem, wiadomo, że każdy woli nie płacić, ale to jest ten okres w życiu, gdy jeszcze są stypendia, akademiki, pomagają rodzice, można mieszkać w domu rodzinnym czy w czterech w mieszkaniu kumpla, zarywać nocki w pracy za barem. 

    O wiele większe znaczenie ma to, by potem pierwsza "poważna" praca w zawodzie, w którym się kształciło pozwalała sensownie zarobić - to znaczy dawała perspektywę na mieszkanie, na założenie rodziny, na jakiś komfort, na stopniową poprawę zarobków.
    Rządy Pis niestety kojarzą się często z tym, że w zawodach inteligenckich zarabia się podobnie jak w pracach typowo fizycznych, studenckich.
    Podziękowali 3Prayboy hipolit Joannna
  • edytowano październik 2023
    Coralgol powiedział(a):
    Nie podoba mi się to określenie, ale brzydko mówiąc, elektorat Pis będzie stopniowo wymierał.
    uważasz, że z wiekiem nie przybywa rozumu?

    (średnio)

    na moje oko, młody człowiek wychodzi ze szkoły naładowany propagandą
    a potem, stopniowo, konfrontuje to z doświadczeniami
    i gdzieś koło 50-tki ląduje no pozycjach konserwatywnych
  • konserwatyzm + zamordyzm + gospodarka gierkowska - to bardzo mało atrakcyjne połączenie dla młodych 
  • Coralgol powiedział(a):
    konserwatyzm + zamordyzm + gospodarka gierkowska - to bardzo mało atrakcyjne połączenie dla młodych 
    tak, tak zostali zaprogramowani

    ale później staje się ewidentnym, że dla utrzymania suwerenności, trzeba najpierw zbudować wielkie podmioty gospodarcze, by one mogły wspierać różne drobne inicjatywy, by te inicjatywy nie były wykupywane przez obcych
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Nie podoba mi się to określenie, ale brzydko mówiąc, elektorat Pis będzie stopniowo wymierał.
    uważasz, że z wiekiem nie przybywa rozumu?

    (średnio)

    na moje oko, młody człowiek wychodzi ze szkoły naładowany propagandą
    a potem, stopniowo, konfrontuje to z doświadczeniami
    i gdzieś koło 50-tki ląduje no pozycjach konserwatywnych

    Oj jednak się mylisz około 50tki to ludzie są socjalistami bo wiedzą że słabo z robotą, zdrowie nie to, a dzieci daleko. Ktoś się musi opiekować więc wybierają państwo.
  • zbyszek powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Nie podoba mi się to określenie, ale brzydko mówiąc, elektorat Pis będzie stopniowo wymierał.
    uważasz, że z wiekiem nie przybywa rozumu?

    (średnio)

    na moje oko, młody człowiek wychodzi ze szkoły naładowany propagandą
    a potem, stopniowo, konfrontuje to z doświadczeniami
    i gdzieś koło 50-tki ląduje no pozycjach konserwatywnych

    Oj jednak się mylisz około 50tki to ludzie są socjalistami bo wiedzą że słabo z robotą, zdrowie nie to, a dzieci daleko. Ktoś się musi opiekować więc wybierają państwo.
    chodziło mi o postawę konserwatywną w rozumieniu pisowskim :)
    Podziękowali 1jan_u
  • zbyszek powiedział(a):
    Oj jednak się mylisz około 50tki to ludzie są socjalistami

    Mam 50+ i jestem wybitnie antysocjalistyczny. Nie jestem aż takim egoistą żeby młodym ludziom przygotowywać piekło, wystarczy, że ja się w socjalizmie musiałem męczyć.
  • Coralgol powiedział(a):
    Nie podoba mi się to określenie, ale brzydko mówiąc, elektorat Pis będzie stopniowo wymierał.
    Nie. To młody elektorat PO będzie stopniowo mądrzał, gdy poziom życia zacznie spadać na łeb. Młodzi 18- 30 nie pamiętają jak było przed PiS-em. Myślą, że tak jak jest to było zawsze a teraz to będzie tylko bardziej liberalnie i światowo. Jedyny ich argument dlaczego nie PiS to to, że z Kaczora beka i nie można się skrobać. Dzieci dobrobytu jakby nie patrzeć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.