Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Postanowiłam się podzielić

Jeśli w budowaniu domu naszego życia napotykacie na tych, którzy pogardzają fundamentem, na którym budujecie, nie zniechęcajcie się! Wiara mocna musi przejść przez próby. Wiara żywa musi ciągle wzrastać. Nasza wiara w Jezusa musi często konfrontować się z niewiarą innych, by pozostać naszą wiarą na zawsze. /Benedykt XVI, 27.V. 2006/

Komentarz

  • To jeszcze coś dodam:

    Mówiąc o troskliwej opatrzności, Boża Mądrość nie ukrywa przed człowiekiem, że dopuszcza w jego życiu również takie doświadczenia, które są dla niego trudne i przykre, niekiedy nawet dramatyczne i wymagające cierpliwości. W Księdze Przysłów czytamy: ”Karci Pan tych, których kocha, jak ojciec syna miłego” (Prz 3, 12). Dobitniej usłyszymy to w Liście do Hebrajczyków: ”Synu mój, nie lekceważ karania Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. Bo kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, kogo za syna przyjmuje” (Hbr 12, 5). W tym samym duchu wypowiada się Jezus w Księdze Apokalipsy: ”Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę” (Ap 3, 19). Egzamin z zaufania Bożej opatrzności, zdawany podczas rozlicznych prób i doświadczeń, porównać można do pieczenia chleba. Nie można go wyjąć z pieca za wcześnie – bo będzie zakalec, ani też za późno – bo się spali. Trzeba go wyjąć w stosownej chwili. Tylko Bóg wie, w którym momencie trudne doświadczenie dokonało już w tobie tego, co zamierzył.

    /o. Wojciech od Matki Bożej Miłosierdzia, zmarł w Karmelu/
    Podziękowali 1matka-Olka
  • Ja to zauważyłem że jeżeli ktoś pogardza tym co mówisz i jeszcze próbuje robić z ciebie głupiego, to najrozsądniej jest urwać z nim wszelki kontakt. Bo w takim przypadku wszystko co powiesz jest wykorzystane przeciwko tobie. Po co takiemu manipulantowi dostarczać argumentów? Niedawno zrozumiałem, że na tym polega gas lighting
    Podziękowali 2Berenika zbyszek
  • Dzisiejsza antyfona:

    Wyzwól mnie, Panie, od udręki, * spojrzyj na moją nędzę i utrapienie, * i przebacz mi wszystkie grzechy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.