Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Chodź głupcze, ja cię uczyć każę

edytowano 12 luty w Ogólna
https://www.gov.pl/web/edukacja/zmiana-podstawy-programowej--zaczynamy-prekonsultacje
koniecznie to przeczytajcie, zmiany są szkokujące, między innymi koneic nauczania o Wołyniu, zbrodniach stalinowskich. Inne przedmioty także, zobaczice geogafię wygląda że ktoś chce wychować społeczeństwo idiotów. 
«1

Komentarz

  • Biologia: 
    11. Układ dokrewny. Uczeń:
    1) wymienia gruczoły dokrewne (przysadka, tarczyca, trzustka, nadnercza, jądra i jajniki); wskazuje ich lokalizację i podaje hormony wydzielane przez nie (hormon wzrostu, tyroksyna, insulina, glukagon, adrenalina, testosteron, estrogeny i progesteron) oraz przedstawia ich rolę;
    2) przedstawia antagonistyczne działanie insuliny i glukagonu;
    3) wyjaśnia, dlaczego nie należy bez konsultacji z lekarzem przyjmować preparatów i leków hormonalnych.
    12. Rozmnażanie i rozwój. Uczeń:

    punkt 3 - wykreślony
  • 2) opisuje fazy cyklu miesiączkowego kobiety;
    i wyjaśnia wpływ różnych czynników na rozwój zarodka i płodu;
    6) przedstawia zasady profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową

    wykreślone z podstaw biologii
  • Kopalnia WUjek, Grzegorz Przemyk, wszystko wyrzucone
    trzeba pogonić tych czerwonych ścierwojadów zanim będzie za późno
  • edytowano 12 luty
    Nie pozostaje nic innego, jak zacząć masowo wysyłać listy do ministerstwa. 
    To że z biologii wykreślili parzydełkowce, to można zrozumieć. Ale że wykreślili ważne zasady dotyczące biologii i zdrowia człowieka, tego nijak się nie da uzasadnić.

    Poprawka: nie wysyłać listów, tylko trzeba się kontaktować przez specjalny formularz z pierwszego linka. 

    Termin do 19 lutego. Nie przegapmy.
  • Prayboy powiedział(a):
    https://www.gov.pl/web/edukacja/zmiana-podstawy-programowej--zaczynamy-prekonsultacje
    koniecznie to przeczytajcie, zmiany są szkokujące, między innymi koneic nauczania o Wołyniu, zbrodniach stalinowskich. Inne przedmioty także, zobaczice geogafię wygląda że ktoś chce wychować społeczeństwo idiotów. 
    Katyń ewidentnie zostaje, a to jest zbrodnia stalinowska.
  • W matematyce do programu SP dodali pole i obwód koła. W końcu.
    Technicznie to już było, ale wyłączone z egzaminu 8-klasisty, więc często nie było robione.
  • Chaber powiedział(a):
    Nie pozostaje nic innego, jak zacząć masowo wysyłać listy do ministerstwa. 
    To że z biologii wykreślili parzydełkowce, to można zrozumieć. Ale że wykreślili ważne zasady dotyczące biologii i zdrowia człowieka, tego nijak się nie da uzasadnić.

    Poprawka: nie wysyłać listów, tylko trzeba się kontaktować przez specjalny formularz z pierwszego linka. 

    Termin do 19 lutego. Nie przegapmy.
    listy?
    mam ochotę spalić tą budę
  • a ta menstruacja wykreślona aby nie urazić menstruujących inaczej?
    Podziękowali 1Karolinka
  • @kociara siedzi cicho a pewnie sama maczała w tym łapki, albo ze wstydu się chowa, hiperaktywna była tylko przed wyborami.
  • edytowano 12 luty
    zobaczcie ten dokument, przykład niechlujstwa i niekompetencji, niektóre wordy są wrzucone z rozgrzebaną edycją.
  • Chaber powiedział(a):
    Nie pozostaje nic innego, jak zacząć masowo wysyłać listy do ministerstwa. 
    To że z biologii wykreślili parzydełkowce, to można zrozumieć. Ale że wykreślili ważne zasady dotyczące biologii i zdrowia człowieka, tego nijak się nie da uzasadnić.

    Poprawka: nie wysyłać listów, tylko trzeba się kontaktować przez specjalny formularz z pierwszego linka. 

    Termin do 19 lutego. Nie przegapmy.
    ten formularz przygotowano tak że trzeba spędzić kilkanaście godzin aby to spisać.
    90 procent tych zmian jest nie do zaakceptowania...
    przez bezmyślnych ciołków którzy głosowali na nich mamy problem.

    Podziękowali 1Elf77
  • Prayboy powiedział(a):
    Biologia: 
    11. Układ dokrewny. Uczeń:
    1) wymienia gruczoły dokrewne (przysadka, tarczyca, trzustka, nadnercza, jądra i jajniki); wskazuje ich lokalizację i podaje hormony wydzielane przez nie (hormon wzrostu, tyroksyna, insulina, glukagon, adrenalina, testosteron, estrogeny i progesteron) oraz przedstawia ich rolę;
    2) przedstawia antagonistyczne działanie insuliny i glukagonu;
    3) wyjaśnia, dlaczego nie należy bez konsultacji z lekarzem przyjmować preparatów i leków hormonalnych.
    12. Rozmnażanie i rozwój. Uczeń:

    punkt 3 - wykreślony
    Ma sens. Bez konsultacji z lekarzem nie należy przyjmować żadnych leków na receptę. Leki hormonalne nie powinny być wyróżniane.
  • edytowano 12 luty
    Właśnie, że powinny być wyróżniane. Zwłaszcza, jeśli nie są lekami na receptę, tylko preparatami typu pigułka dzień po.
    Dzieci i młodzież nie powinny przyjmować żadnych leków bez konsultacji z lekarzem / rodzicem, nawet tych bez recepty, nawet paracetamolu.
    Naprawdę to jest ważne, żeby dzieci wiedziały, że to nie są dropsy. 
    Wyobrażacie sobie, co będzie, jak ktoś puści famę, że pigułki dzień po są dobre na pryszcze albo porost członka? 
    Podziękowali 2Prayboy Karolinka
  • Wilfrid powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Biologia: 
    11. Układ dokrewny. Uczeń:
    1) wymienia gruczoły dokrewne (przysadka, tarczyca, trzustka, nadnercza, jądra i jajniki); wskazuje ich lokalizację i podaje hormony wydzielane przez nie (hormon wzrostu, tyroksyna, insulina, glukagon, adrenalina, testosteron, estrogeny i progesteron) oraz przedstawia ich rolę;
    2) przedstawia antagonistyczne działanie insuliny i glukagonu;
    3) wyjaśnia, dlaczego nie należy bez konsultacji z lekarzem przyjmować preparatów i leków hormonalnych.
    12. Rozmnażanie i rozwój. Uczeń:

    punkt 3 - wykreślony
    Ma sens. Bez konsultacji z lekarzem nie należy przyjmować żadnych leków na receptę. Leki hormonalne nie powinny być wyróżniane.
    Obawiam się że że nie o to chodziło :-)
    Podziękowali 1Elf77
  • Ale nastolatki o tym nie wiedzą. A będą wiedzieć jeszcze mniej, jak zmiany przejdą. 
    Podziękowali 2Skatarzyna Elf77
  • No ale to przecież będzie bardzo niespójne, jak z jednej strony jest dostępna pigułka "po", a z drugiej strony będą uczyć, że nie należy jej brać?
  • z nowych propozycji mamy: "9) Biblia: stworzenie świata i człowieka oraz wybrane przypowieści ewangeliczne, w tym o siewcy, o talentach, o pannach roztropnych, o miłosiernym Samarytaninie

    -------
    Moja koleżanka w LO brała antykoncepcję na ładną cerę- serio, podobno zalecił jej lekarz. Razem z sokiem marchewkowym- na opaleniznę. Nastolatki są nieobliczalne.

    Podziękowali 1Joannna
  • Formularz jest prosty, wypisanie tego, co uważasz zajmie tyle czasu, ile uważasz, w znaczeniu ile rzeczy chciałbyś zmienić. 

    Poczytam z ciekawości, nie wiem, czy mi się będzie chciało pisać, nie ma wielkiej wiary w skuteczność społecznych konsultacji.
  • Prayboy powiedział(a):
    @kociara siedzi cicho a pewnie sama maczała w tym łapki, albo ze wstydu się chowa, hiperaktywna była tylko przed wyborami.
    Czy Ty naprawdę nie widzisz,że już wielokrotnie przekraczasz granicę śmieszności i absurdu? Taki z ciebie cherlawy za to mocno szczekliwy ratlerek. Układasz, próbujesz szarpać za nogawkę a w efekcie powodujesz tylko politowanie i usmiech zażenowania.

    Gdybym nie wiedziała,żeś pan w średnim wieku, ojciec dzieciom to naprawdę podejrzewała bym, żeś zwykły gówniarz i troll o emocjonalności pryszczatej gimnazjalistki 
    Choć akurat to drugie to u ciebie bez względu na wiek.
    Ale jak ci ulży i ręce mniej będą drżeć to spoko, możesz próbować mnie szarpać 
  • Prayboy powiedział(a):
    @kociara siedzi cicho a pewnie sama maczała w tym łapki, albo ze wstydu się chowa, hiperaktywna była tylko przed wyborami.
    Czy Ty naprawdę nie widzisz,że już wielokrotnie przekraczasz granicę śmieszności i absurdu? Taki z ciebie cherlawy za to mocno szczekliwy ratlerek. Ujadasz, próbujesz szarpać za nogawkę a w efekcie powodujesz tylko politowanie i usmiech zażenowania.

    Gdybym nie wiedziała,żeś pan w średnim wieku, ojciec dzieciom to naprawdę podejrzewała bym, żeś zwykły gówniarz i troll o emocjonalności pryszczatej gimnazjalistki 
    Choć akurat to drugie to u ciebie bez względu na wiek.
    Ale jak ci ulży i ręce mniej będą drżeć to spoko, możesz próbować mnie szarpać 
  • Lekarze nadal zalecają różne dziwne rzeczy, więc nie zwalałabym na głupotę nastolatków, ta zresztą nie ma granic, ale nie sądzę, by była uleczalna.
  • Od małego dziecko w domu jest uczone, że nie może brać samo żadnych leków. To, że w szkole o tym nie usłyszy nic nie zmieni. 
  • Ciekawe, czy obecna 1 LO będzie miała na maturze zredukowany zestaw lektur czy rozbudowany. Porównywaliśmy wczoraj i wyszło, że miniona podstawa  to prawie przyszłe rozszerzenie. Raptem dwie matury wyjdą w obecnej formule 2023.
  • Beta powiedział(a):
    Od małego dziecko w domu jest uczone, że nie może brać samo żadnych leków. To, że w szkole o tym nie usłyszy nic nie zmieni. 
    Nie wszystkie dzieci są tego , i wielu innych rzeczy, uczone w domu. Szkoła nierzadko jest jedynym źródłem podstawowych zasad. 
    Podziękowali 1Berenika
  • Chaber powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Od małego dziecko w domu jest uczone, że nie może brać samo żadnych leków. To, że w szkole o tym nie usłyszy nic nie zmieni. 
    Nie wszystkie dzieci są tego , i wielu innych rzeczy, uczone w domu. Szkoła nierzadko jest jedynym źródłem podstawowych zasad. 
    Szkoła nie powinna byc miejscem gdzie wyręcza się rodziców z podstaw.  Źródłem podstawowych zasad ma być rodzina, a nie szkoła. Jak rodzina nie spełnia swojego obowiązku, to należy ja objąć pomocą, a nie serwować wszystkim dzieciom szkołę życia.

    Poza tym, nawet jeśli uznać, że, z uwagi na zaniedbany margines, szkoła ma byc miejscem przekazywania tak podstawowych treści, to przecież powinno być to przekazane dzieciom jak najszybciej, a nie dopiero na lekcjach biologii. 
    Podziękowali 1malagala
  • edytowano 14 luty
    W interpretacji tekstów literackich  teraz :D  nie będzie trzeba już korzystać z wiedzy historycznej, nie nie. Nie ma takiej potrzeby.

    z kwiatków:
    VII-VIII
    fiu fiu,
    nie trzeba znać typów skrótów i skrótowców, 
    środowiskowych i regionalnych odmian języka

    wreszcie nie trzeba będzie wyłapywać środków perswazji i manipulacji w tekstach kultury i reklamowych :D :D :D
    już nie będą musiały dzieci uczyć się pisać CV, życiorysu i listu motywacyjnego

    Dalej wykreślane są treny, zostały już dwa
    Wykreślają ostatecznie Żonę modną  i Liberta, i Lechonia, i Norwida
    Quo vadis jako uzupełniająca 

    Wiele wykreślanek pominęłam
    Podziękowali 1Elf77
  • i jeszcze "Nie lękajcie się! Rozmowy z Janem Pawłem II " skreślone z uzupełniających

  • edytowano 13 luty
    7. Wspieranie uczniów w budowaniu własnego systemu wartości na fundamencie prawdy, dobra i piękna oraz  szacunku dla człowieka. 

    Jak to rozumieć?
    Propozycja zmian  szkoła branżowa I stopnia

    I jeszcze na koniec tych rewelacji
    "Romeo i Julia" też wykreślona z branżówki i liceum :D
    i wiele wiele innych tekstów,
     szczęka opada
  • Po tym jak w zeszłym roku mój bratanek na maturze powołał się na bajkę Psi Patrol jako tekst kultury i zdał stwierdzam że nic mnie nie zdziwi. Nie przeczytał ani jednej lektury w oryginale, wyłącznie streszczenia ale też tylko kilku. Rozprawka z odniesieniem do bajki Psi Patrol przeszła.
  • Dodam, że mnie to zszokowało. Dla mnie i w moim świecie matura opierała się na innych wartościach. I wolałabym, żeby w takiej sytuacji nawet najbliższa mi osoba oblała. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.