Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Grzybek tybetański

Kiedyś ktoś na forum wspominał o takim grzybku, nie wiem  czy poprawianie napisałam nazwę, to taki grzybek mlekiem zalewany i on sobie rósł czy jakoś tak. 

Gdzie go znaleźć? 
Ma ktoś żeby się podzielić, odsprzedać? 
Przygarnę wszelkie info. 

Komentarz

  • @hipolit grzybek tybetański można kupić w sklepie serowar.pl lub na allegro , olx czasem , ogólnie w sklepach mleczarskich - wańczykówka pl . Czy ja mam muszę zobaczyć  jutro .
    Grzybek tybetanski służy do produkcji kefiru można go zastąpić kupnem bakterii kefirowych w tych samych sklepach lub kefirem .
    Rozmnaża się  - Czyli porcje grzybka zalewamy mlekiem zostawiamy w ciepłe po kilku godzinach mamy kefir - jeśli mleko było pasteryzowane jak niepasteryzowane to wychodzi coś pomiędzy zsiadłym mlekiem a kefirem , im dłużej czekamy tym kwasniejszy kefir, mleko ciepłe nie gorące 
    Wyjmujemy grzybek wkładamy do następnego mleka - ważne żeby w wodzie nie płukać tylko w mleku tzn w wodzie też się da ale spłukujemy bakterie i wolniej rośnie 
  • Dziękuję @nowa
    wlasnie będę kupowała z serowara, bo jakoś do allegro zaufania nie mam w takich sprawach 

    mleko mam prosto od krowy ;) 
  • hipolit powiedział(a):
    Dziękuję @nowa
    wlasnie będę kupowała z serowara, bo jakoś do allegro zaufania nie mam w takich sprawach 

    mleko mam prosto od krowy ;) 
    Mleko jeśli się chce klasyczny kefir to mleko powinno być nisko spasteryzowane , na allegro też serowar sprzedaje , wanczykowka i ogólnie największe sklepy serowarskie ,
    Ja wolę na bakteriach robione niż na grzybku ...ale może dlatego że od kilku tygodni taki pije na grzybku 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.