Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Narobił smrodu, teraz odchodzi czasowo z zakonu

edytowano marzec 2009 w Polityka
O. Marcin Mogielski, dominikanin, który rok temu ujawnił aferę pedofilską w szczecińskim Kościele, odszedł czasowo z zakonu - dowiedział się serwis internetowy tvp.info. Po roku zdecyduję, czy moje miejsce jest w świecie czy w zakonie â?? tłumaczy zakonnik.

Nie jest jasne, czy decyzja dominikanina o czasowym odejściu z zakonu ma związek z problemami, jakie go spotkały po ujawnieniu afery - To nie ma bezpośredniego związku ze sprawą molestowania w Szczecinie. Potrzebuję czasu i dystansu, aby przemyśleć sobie najważniejsze kwestie mojego życia ludzkiego, kapłańskiego i zakonnego. Wiele w moim życiu i w moim przeżywaniu świata, się zmieniło â?? wyjaśnia serwisowi tvp.info dominikanin. - W czasie urlopu, który jest możliwy według prawa zakonnego, chcę na spokojnie zdecydować, czy moje miejsce jest w świecie czy w zakonie â?? wyjaśnia o. Marcin Mogielski. - Mój urlop jest sprawą osobistej decyzji, z którą zmagałem się już od dawna - dodaje.


>> więcej

Komentarz

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.