Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ubranka podrożeją 15% - POlityka prorodzinna

edytowano marzec 2009 w Ogólna
Vat na ubranka z 7 na 22 % - ostateczna decyzja UE!
http://podatki.wp.pl/title,Nie-bedzie-nizszego-VAT-na-ubranka-dzieciece,wid,10933568,wiadomosc.html?ticaid=17a7b&_ticrsn=5
Teraz jeszcze podpiszmy szybciutko traktat lizboński
BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ! Co tam kryzys...
Na szczęście są second-handy i kupa znajomych z dzieciakami, nie pamiętam kiedy kupiłęm coś nowego dziecku do ubrania, a teraz to wogóle.
Paranoja.:devil:

Komentarz

  • buty też.
    Jak donosi "Rzeczpospolita", dyskusje nad tym zagadnieniem toczyły się na specjalnej konferencji, w której wzięli udział analitycy z Centrum im. Adama Smitha oraz przedstawiciele Koalicji przeciw Podwyżce VAT na ubranka i buty dla dzieci. Z przedstawionego na spotkaniu raportu "Koszty wychowania dzieci w Polsce a podnoszenie podatków pośrednich" wynika, że wzrost stawki podatku VAT drastycznie dotknie około 10 mln polskich rodzin, które wydadzą rocznie 2,4 mld zł więcej.
  • [cite] Prayboy:[/cite]... drastycznie dotknie około 10 mln polskich rodzin, które wydadzą rocznie 2,4 mld zł więcej.
    Guzik prawda. Wydadzą tyle samo, co dotychczas, a nawet mniej, bo przecież wszystko inne też podrożeje a jeść trzeba.
    Albo zaczną mniej kupować, albo przeniosą się do ciucholandów.
  • Przestaliści się myć? :wink:
  • ...ale unijni dobrodzieje ludzkości* może wreszcie będą mogli dotrwać do pierwszego. :devil:

    * - bo dobrze im się dzieje z tą ludzkością.
  • wzrost stawki podatku VAT drastycznie dotknie około 10 mln polskich rodzin, które wydadzą rocznie 2,4 mld zł więcej.
    a ile to brakowało do reformy szkolnictwa?
  • Lumpeksy - w latach 80 lumpeksowe rzeczy nazywano "darami z zachodu" a teraz trza to sobie kupować jednak za komuny lepiej było.
  • [cite] Rafał:[/cite]Lumpeksy - w latach 80 lumpeksowe rzeczy nazywano "darami z zachodu" a teraz trza to sobie kupować jednak za komuny lepiej było.
    Za komuny prąd w firmach tez był drozszy... i teraz w przedsiebiorstwach poszedł o 20% a w domach o 10% ciekawe kto zapłaci za te 20%...? Bo w koszty pojdzie na pewno.
  • [cite] Malgorzata:[/cite]a polskie wyroby zakupione na rynku nadają sie najlepiej na szmaty do podłóg
    Bo one przeca polskie nie są, tylko chińskie....
  • Łoł łoł wielka modnisia a ja pamietam mame w takim kombinezonie... a to były lata siedemdziesiąte. Można kupic poczekac 30 lat i bedzie modne.
  • Moja mama teżÂ miała takie coś :wink:
  • mnie tam bardziej martwi VAT na pieluchy...
  • [cite] _Joanna _:[/cite]mnie tam bardziej martwi VAT na pieluchy...

    Kup watę zanim ją obłożą VATem
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Rafał:[/cite]Lumpeksy - w latach 80 lumpeksowe rzeczy nazywano "darami z zachodu" a teraz trza to sobie kupować jednak za komuny lepiej było.
    Za komuny prąd w firmach tez był drozszy... i teraz w przedsiebiorstwach poszedł o 20% a w domach o 10% ciekawe kto zapłaci za te 20%...? Bo w koszty pojdzie na pewno.

    dodatkowo każdy wiedział ile może zjeść mięsa lub wyrobów czekoladopodobnych a teraz to tak bez opamiętania pełna dezorientacja
  • Bo ja wiem kupiliśmy lodówkę i trochę żałujemy że nie wybraliśmy witrynki.
  • [cite] _Joanna _:[/cite]mnie tam bardziej martwi VAT na pieluchy...
    A ja już się cieszyłam, że staniały, bo pamiętam jakie drogie były jak Marysia była malutka...
  • Ja lubię robić zakupy w lumpeksie, najczęściej są tam rzeczy dobre gatunkowo, które są już po praniu i od razu widać, czy się szybko niszczą, czy jeszcze wytrzymają. Najczęśćiej jest tak, że te rzeczy są w lepszym stanie, niż ciuchy kupione w markecie czy na targu (po pierwszym praniu mogą już źle wygladać).
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.