Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

św Józef

edytowano marzec 2009 w Arkan Noego
Ostatnie chwile święta opiekuna Maryi- wczoraj słyszałam od bardzo mądrego księdza, że św Teresa z Avila mówiła, że 19 marca św Józef nie odmawia orędownictwa i pomaga we wszystkim o co się w Jego imieniu prosi.... :bigsmile:
«1

Komentarz

  • św Józef........>>>>>>>>>>>

    http://www.jozefkalisz.nazwa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=43

    a może forumowa pielgrzymka do św. Józefa jest czczony jako patron małżonków, rodzin, ojców, sierot, cieśli, pracujących i dobrej śmierci.
  • Adhortacja Apostolska
    Ojca Świętego Jana Pawła II
    REDEMPTORIS CUSTOS
    O świętym Józefie i jego posłannictwie w życiu Chrystusa i Kościoła

    :)
  • Polskie Studium Józefologiczne
  • [cite] Rafał:[/cite]św Józef........>>>>>>>>>>>

    http://www.jozefkalisz.nazwa.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=31&Itemid=43

    a może forumowa pielgrzymka do św. Józefa jest czczony jako patron małżonków, rodzin, ojców, sierot, cieśli, pracujących i dobrej śmierci.
    W pierwszy czwartek miesiąca. Najlepiej w lecie.
    :peace:
    Pokazaliby nas w tv TRWAM :shades:
  • @Agnieszka63

    Jestem za. Myślę tylko, czy czwartek jest możliwy... Może bardziej niedziela lub sobota/niedziela?

    Można by zrobić "zjazd" jakoś w sobotę w południe do Kalisza, może co nieco zwiedzić (ponoć urocze miasto), wieczorem ognisko... A w niedzielę marsz do bazyliki z pielgrzymką, z dzieciakami...

    (-:

    Tak się rozmarzyłem...
  • Św. Józef jest też mi bliski - razem obchodzimy imieniny.
    :wink:
  • 19 marca św Józef nie odmawia orędownictwa i pomaga we wszystkim o co się w Jego imieniu prosi.... :bigsmile:
    Byliśmy nawet na Mszy odpustowej ale pomodliłem się tylko w intencji córki kurka trzeba było o auto...
  • [cite] Socrat:[/cite]@Agnieszka63

    Jestem za. Myślę tylko, czy czwartek jest możliwy... Może bardziej niedziela lub sobota/niedziela?

    Można by zrobić "zjazd" jakoś w sobotę w południe do Kalisza, może co nieco zwiedzić (ponoć urocze miasto), wieczorem ognisko... A w niedzielę marsz do bazyliki z pielgrzymką, z dzieciakami...

    (-:

    Tak się rozmarzyłem...

    zwiedzanie to tu http://www.stary.kalisz.pl/go_diecezja.php


    kalisz02.jpg
  • [cite] Malgorzata:[/cite]patrz, też nie prosiliśmy o samochód:shamed:(drugi)
    Kiedyś jak poprosiliśmy o mieszkanie to do tej pory nas trzyma ale mieszkanie mamy.
  • Małgorzata Ty powinnaś od miasta dostać dom za wyż demograficzny który dzięki Twojej rodziny powstaje:wink: :bigsmile:
    z całym szacunkiem oczywiście:cool:
  • prosiłam Go w tym roku o pewna sytuację , według mnie zupełnie beznadziejną - zobaczymy....
  • [cite] Malgorzata:[/cite]a może forumowa pielgrzymka do św. Józefa jest czczony jako patron małżonków, rodzin, ojców, sierot, cieśli, pracujących i dobrej śmierci.

    kiedy forumujecie na żywo, do Józefa??

    Niech wielki Admin zapoda dogodny termin. On tu panem.
  • w Gościu Niedzielnym czytam- Polski Związek Kobiet Katolickich oraz Duszpasterstwo Kobiet Diecezji Kaliskiej zapraszają kobiety na pielgrzymkę do sanktuarium św Józefa w Kaliszu 28.03. 2009 o godz 9.30
  • Czy ja wyglądam jak kobieta?

    ***

    Nie trzeba odpowiadać.
  • kto wie , kto tam się kryje.........:rolling:
  • No tak, kolimator zasłania...
  • kolimator?to to na twarzy??:bigsmile:
  • A ja myślałam, że Socrat to taki pokojowy chłopak. :bigsmile: (Nie mylić z pokojówką :wink:)
  • No widzisz...

    Tobie zapewne spodobałby się mój ulubiony wzorek... flecktarn się nazywa....
  • oj mają rację moi starsi synowie - że matka niedouczona :jumping:
  • [cite] Socrat:[/cite]No widzisz...

    Tobie zapewne spodobałby się mój ulubiony wzorek... flecktarn się nazywa....
    A polskich ulubionych wzorków nie masz? :wink:
  • Socrat, avatar :cool: :pirate:
  • [cite] mona:[/cite]
    [cite] Socrat:[/cite]No widzisz...

    Tobie zapewne spodobałby się mój ulubiony wzorek... flecktarn się nazywa....
    A polskich ulubionych wzorków nie masz? :wink:

    Podoba mi się urban camo - taki szaro-czarny...
  • u św Józefa - 2 kwietnia o naprotechnologii świadectwo małżeństwa a właściwie nie tylko....-
  • W Kaliszu zaczyna się Międzynarodowy Kongres Józefologiczny a przy okazji


    UWAGA: O. Joseph-Marie VERLINDE zaprasza na jeszcze jedno spotkanie

    Specjalnym gościem Kongresu będzie o. joseph-Marie Verlinde. Zaplanowano wiele jego wystąpień podczas tygodnia kongresowego...

    ...ale rzeczywiście w porze, która wielu osobom uniemożliwia spotkanie z tym wyjątkowym człowiekiem. O. Verlinde będzie spotykał się z wiernymi każdego dnia od wtorku do soboty w Bazylice Świętego Józefa o godzinie 11.00. Dlatego też z inicjatywy duszpasterzy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się dodatkowe spotkanie: w środę, 30 września 2009 roku o godzinie 19.30. Ojciec J-M. Verlinde będzie mówił na temat: DLACZEGO ZBAWIENIE TYLKO W JEZUSIE? Dlaczego nie Budda, dlaczego nie inna religia?

    ZAPRASZAMY do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu przy ul. Asnyka w środę, 30 września br. na godzinę 19.30. Wcześniej o 18. 30 EUCHARYSTIA.
  • za chwilę w RM w rozmowach niedokończonych o . J-M Verlinde

    warto posłuchać , my z mężem po słuchaniu na żywo Ojca jesteśmy poruszeni
  • Swoją drogą św. Józef to miał przechlapane. Szykował się na małżeństwo z Miriam, a tu nagle się dowiaduje, że będzie mógł co najwyżej Ją po ręce pogłaskać, a Syn będzie od zupełnie innego Ojca. Tym bardziej należy docenić, że nie poszedł do innej babki, która by mu takich niespodzianek nie szykowała. No i szkoda, że nic nie wiemy o dalszym ciągu jego życia...
  • [cite] Maciek:[/cite]Swoją drogą św. Józef to miał przechlapane. Szykował się na małżeństwo z Miriam, a tu nagle się dowiaduje, że będzie mógł co najwyżej Ją po ręce pogłaskać, a Syn będzie od zupełnie innego Ojca. Tym bardziej należy docenić, że nie poszedł do innej babki, która by mu takich niespodzianek nie szykowała. No i szkoda, że nic nie wiemy o dalszym ciągu jego życia...
    Roman Brandstaetter w "Jezus z Nazaretu" zaczepia o ten wątek. (to taka zachęta aby przeczytać)
  • i to wczoraj mówił biskup Stefanek - że Józef to prawdziwy mężczyzna !
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.