Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Belgia walczy z papieżem o prezerwatywę

edytowano marzec 2009 w Arkan Noego
Belgijski parlament głosami zielonych, socjaldemokratów i liberałów, przy sprzeciwie chadeków wezwał rząd Belgii do oficjalnego skarcenia papieża Benedykta XVI za brak entuzjazmu wobec prezerwatywy. Rząd belgijski uczyni to na szczeblu ambasadora lub ministra spraw zagranicznych.

>> więcej

Komentarz

  • A coż oni chcą od tego papieża. Przecież Watykan to takie malutkie państewko.
  • bo BXVI nie daje się masonom dlatego pieski szczekają
  • A po co im zgoda Papieża na kondomy? Jeśli chcą używać to niech używają. Ich problem. Potrzebna im aprobata Papieża? Do czego? Do lepszego samopoczucia? :confused:

    P
  • I to jeszcze Papieża z takiego małego państewka...
  • Jeszcze ajatollaha z Persji niech skarcą. A po za tym co ta Belgia może? Bardziej ośmieszyć się nie mogą.
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]A Afryce wyglada to jeszcze gorzej, bo tam juz malo kto mysli, jesli chodzi o "te" rzeczy, wiec pomimo rozdawnictwa przerwatyw AIDS kwitnie.
    Wiele kobiet, ze względu na brak zasobów materialnych boi się powiedzieć "nie" lub domagać się bezpiecznego seksu. W południowej Afryce 33% młodych kobiet boi się odmówić kontaktu seksualnego, a 55% odbyło niechciany stosunek płciowy ze względu na naleganie partnera. 20 - 48% dorastających dziewcząt w wieku od 10 do 25 lat twierdzi, że ich pierwszy stosunek płciowy został wymuszony przy użyciu siły przez partnera.
    Nadal popularny jest mit, że "stosunek seksualny z dziewicą może wyleczyć AIDS.
    http://www.unic.un.org.pl/kobiety_hiv-aids/7zadan.php

    Hmn.. jakieś refleksje???
  • To w wieku 25 lat w Afryce kobiety jeszcze dojrzewają? :shocked:
  • http://pl.wikipedia.org/wiki/Dojrzewanie (chociaż to nie źródło wiedzy)

    Fazy dojrzewania

    1. Przygotowawcza faza przedpokwitaniowa (prepubertalna) â?? trwa około 2 lata, początek pokwitania ma przebieg utajony i rozpoczyna się między 6 a 8 rokiem życia, stopniowo nasilając się.
    2. Faza dojrzewania właściwego (pubertalna) â?? trwa około 4 lat, pomiędzy 12. a 16. rokiem życia.
    3. Popokwitaniowa faza dorastania (postpubertalna) - w większości przypadków ma miejsce między 18. a 25. rokiem życia.

    Lukaszu, człowiek uczy się całe życie...
  • ...i głupim umiera.
  • Widzisz Lukasz.. prawdopodobnie znalezienie tej informacji w Wikipedii zajęło mi mniej czasu niż napisanie Tobie postu

    Chciałem pokazać, że Afryka jest dzika, pełna zabobonów i przedmiotowego traktowania kobiet. Bardzo się cieszę ze skuteczności Ewangelizacji w Afryce, ale prezerwatywa nie jest największym problemem.. jak człowiek nie ma co do garnka włożyć, to nie myśli o prezerwatywach.
  • Nie! Uważam, że są ważniejsze problemy w Afryce niż to czy "z gumą" czy bez.. Napisałem, że bardzo cieszy mnie aktywność "KK" w Afryce.
    Naiwnością do kwadratu jest myślenie, że zakaz używania prezerwatyw zmniejszy negatywne zjawiska (np głód i choroby)!
  • Tomasz, wyjaśnij mi jaki związek ma propagowanie wierności i zwalczanie głodu!
    Po raz trzeci piszę, że bardzo cieszy mnie aktywność KK w Afryce! Ewangelizacja i edukacja są kluczem do poprawy życia.
  • Czy Osa to Azrael po stronie "prawdy"?
    Ostatnio chyba dla umartwienia czytałam jego lewackie wypociny i myślałam, że padnę:

    Słowa Benedykta XVI wskazują jednoznacznie, że Kościół Katolicki nie zamierza, przynajmniej teraz, ani o jotę zmienić swego stanowiska, że prezerwatywy są środkiem zabronionym przez katolików i ich używanie jest grzechem. Jest oczywiste, że poziom cywilizacyjny krajów Afryki czarnej, jest tak niski, że samo rozdawnictwo prezerwatyw, bez uświadomienia, że są one podstawowym środkiem zapobiegawczym, nie powoduje spadku zakażeń wirusem HIV. Przykłady Zimbabwe, RPA , Kongo czy Botswany pokazują, że brak nauki o antykoncepcji powoduje wzrost zachorowań.
    Z czego to wynika? Otóż również z tego powodu, że Kościół Katolicki, poza misją ewangelizacyjną, nie prowadzi w tych krajach, najbardziej zagrożonych epidemią, działalności edukacyjnej. Takiej działalności, która opierała by się zarówno o naukę Kościoła, jak i o konieczność stosowania antykoncepcji. A, że antykoncepcja JEST skuteczna, jeżeli jest wsparta wiedzą i nauką społeczną, prowadzoną przez także przez Kościół, są informacje, że cześć episkopatów krajów afrykańskich czynnie wspiera, także finansowo, rozdawnictwo i używanie prezerwatywâ??
  • To jest lepsze:

    Polityka Benedykta XVI w kwestii antykoncepcji jest, w każdym sensie, ohydną zbrodnią przeciwko ludzkości i jako taka powinna być traktowana.Tragedia HIV/AIDS w Afryce jest jednak tylko wierzchołkiem góry lodowej. Opozycja wobec planowania wielkości rodziny w najbiedniejszych częściach świata skazuje kobiety na niekończące się ciąże, jeśli wcześniej â?? jak to dzieje się z wieloma â?? nie umrą lub nie zostaną okaleczone przez porody w ciężkich warunkach. Trudność wychowywania licznych dzieci w skrajnej nędzy jest sama w sobie beznadziejnym uciskiem, by nie wspomnieć o niesłychanych barierach dla możliwości przyzwoitego życia dla tych dzieci. Dla papieża te brutalne fakty nic nie znaczą: jego zdaniem plagi zbyt wielu ciąż, zbyt wielu dzieci, śmiertelności niemowląt, głodu, chorób i nędzy są częścią planu bożego

    Źródło
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Mona, ty chyba dla umartwienia czytasz tego Azraela. Kiedys, w czasach jak jeszcze byl na s24, pojawil sie swietny jego parodysta : "zesrael". Dostal bana po krotkim czasie, ale jego teksty zdazyly wejsc do kanonu blogosfery.

    T:bigsmile:

    Pamiętam zesraela :tooth:
    Co do tego pierwszego to przez przypadek weszlam na jego blog, bo na jednym forum był odnośnik do jego strony. Te odnośniki powinny być oznaczone trupią czaszką, jak na Frondzie linki do wybiórczej.
  • Linki do wybiórczej są oznakowane maską przeciwgazową. Mała rzecz, ale jednak różni.

    Ja czasem trafiam do Azraela za pośrednictwem bloga Pawła Wimmera (to taki pan od Bajtka i innych pism komputerowych). Wimmer ma masę zalet i niestety słabość do lewactwa.
  • Wiesz, ja takiej maski od trupiej czaszki nie odróżniam. Dla mnie jednakowo wyglądają. Na takie głupoty to tylko faceci uwagę zwracają...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.