Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ludzie Orzecha

edytowano marzec 2009 w Ogólna
W wątku powitalnym pojawiła się wzmianka o ks. Orzechu. Myślę, że należy Mu się osobny wąek, bo przyda się nam coś budującego.
Kto z Was się z Nim spotkał i w jakich okolicznościach?
Ja chodziłam z pielgrzymką wrocławską (powinnam z rybnicką, ale było za blisko), a tam Orzech jest przewodnikiem. I jeszcze był u nas na Salwatoriańskim Forum Młodych w Dobroszycach. I najbardziej mi utkwiło w pamięci, jak mówił, że kiedyś mu Pan Bóg powie "pokaż Orzeszku nóżki, coś z nimi zrobił", a on pokaże zmeczone, zdeptane, spracowane nogi i powie "używałem na Twoją chwałę".
Chyba nigdy nie spotkałam kogoś, kto by łączył takie szczere lubienie siebie z tak wielką pokorą.

Komentarz

  • Przy okazji dobrego wątku warto napisać o trzecim tomie książki Orzecha "O małżeństwie ... bez zacierania prawdy". :smile:
  • I o rekolekcjach:
    "5 - 7 kwietnia (niedziela-środa) - REKOLEKCJE ORZECHA W KRAKOWIE

    Temat: Będziesz miłował...
    Miejsce: Bazylika przy Franciszkańskiej (naprzeciw Papieskiego Okna).

    Codziennie o godz. 19.00 Msza Święta z homilią.
    Bezpośrednio po Mszy Świętej Konferencja."
    To informacje ze strony www.wawrzyny.wroc.pl, czyli Orzechowego duszpasterstwa, w którym wyrosłam. Dziękuję Wam za poruszenie tego wątku i odezwę się trochę później, bo z jutra zrobiło mi się dziś, a t(T)emat dla mnie ważny i wolę mieć poukładane myśli:)
  • JUBILEUSZ 45 LECIA KAPŁAŃSTWA KS. STANISŁAWA ORZECHOWSKIEGO

    Już dziś pragniemy poinformować, że jak Pan Bóg pozwoli,
    w dniu 14.06.2009
    będziemy dziękować za 45 lecie kapłaństwa ks. Orzechowskiego "Orzecha"

    podstrona uroczystości: www.xorzech.pl
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.