Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieśń, która naprawdę robi wrażenie ;)

edytowano kwiecień 2009 w Ogólna
manifa_2009_001.jpg

Pieśń z Manify

Ref.: Hej siostry bracia manifa wzywa nas!
Hej siostry bracia już w trasę ruszyć czas!
Dziesiąty raz rusza ten marsz
I przejdzie środkiem naszej warsz
Awy awy awy awy awy

Czy biskup bogiem jest, czy leczy cię w szpitalu?
Czy zamiast stuły stetoskop nosić ma?
Czy blastocysta ta ma w sobie wiele żalu?
Czy na lekcjach biologii poseł gowin spał?

Kiedy kobieta rodzić ma to czy bez bólu?
Czy raczej niech na patriarchatu cierpi cześć?
Czy ścisły rejestr ciąż potrzebny jest jak w ulu?
Czy za nasze podatki muszą bzdury pleść?

Pełnomocniczkę mamy dziś do spraw niczego
Co do sarenki za to lubi oddać strzał
Zabić sarenkę tak - wszak nie jest to nic złego.
Lecz na ten urząd ją mianował pierwszy wał.

źródło

Komentarz

  • yyy... Psunabudes, normalne baby to mają dom, dzieci, udane życie seksualne i lubią meżczyzn, że tak stereotypem pojadę. W związku z tym nie mają czasu się użerać z folklorem.
    Ale ja bardzo lubię, jak pokazują manifę w telewizji, bo wtedy nawet ci niezainteresowani albo niezdecydowani stwierdzają, że te baby to jakieś problemy mają.

    Znam bardzo dużo feministek. W mojej pracy i wśród znajomych jest ich sporo. Nie znam niestety ani jednej, która nie potwierdzałaby stereotypu o którym powyżej.
  • Czy feministki mają jakichś "braci" ?
    :rolling:
  • Widziałeś?
    http://www.porozumienie.lesbijek.org/index.php
    Następne "koleżanki" rewolucjonistki :devil:
  • "
    Pierwsza przeszkoda pojawiła się przed samym wyjazdem: w sobotę rano kierowczyni i właścicielka samochodu (anka zet), który z Warszawy miał zawieść na Pomorze zapakowaną Poradnię, zachorowała,..."

    "Temperatura nie sprzyjała przebywaniu na dworze, za to słońce świeciło nam nad głowami i dodawało energii leczniczej a białe fartuchy chroniły od mrozu.
    Megi się świetnie spisywała przy tubie, i nadawała nieustannie o objawach homofobii lub recytowała wierszyk("idąc chodnikiem albo ulicą - walcz z homofobią i znieczulicą!")"

    "W niedzielę rano przeniosłyśmy się do Torunia, gdzie równo o 12 wybiła ostatnia godzina homofobii: o tej porze na Rynku Staromiejskim, pod pomnikiem najsłynniejszej lesbijki miasta ? Kopernika, otworzyłyśmy Poradnię Antyhomofobiczną."



    Ludzie trzymajcie mnie!!!

    :crazy:

    Kabaret, one chyba nie wierzą w to co piszą...
  • [cite] psunabudes:[/cite]"Z zachwytem i dumą informujemy, że otrzymałyśmy dwa granty:
    - 4000 $ na projekt "Poradnia Antyhomofobiczna" od Astraea - Lesbian Foundation for Justice;
    - 2700 PLN na działania na rzecz wzmocnienia środowiska lesbijskiego od Fundacji Ośka."

    No i co powiecie ? Skuteczne w zbieraniu kasy
    TeżÂ na to zwróciłam uwagę...
  • [cite] mona:[/cite]Czy feministki mają jakichś "braci" ?
    :rolling:

    Znalazłam braci:

    "Wśród nas były głównie kobiety z feministycznej grupy cooleżanki i innych ugrupowań, choć nie brakowało płci męskiej dzięki wsparciu Bydgoskiej Inicjatywy Wolnościowej i Stowarzyszeniu Mlodych Aktywnych"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.