Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rowerek dziecięcy nie-Porsche

edytowano kwiecień 2009 w Ogólna
Z serii "porady konsumenckie":
Chcemy kupić Frankowi (2,5 r.) pierwszy rowerek dwukołowy (z kółkami pomocniczymi ofkors). Czy możecie polecić jakąś solidną firmę? Ja się słabo na tym znam, a chciałabym nabyć coś wygodnego i bezawaryjnego, i żeby się nadawało do odziedziczenia po sezonie użytkowania.
Będę wdzięczna za pomoc.

Komentarz

  • Widziałem w sobotę rowerek z kółkami 12" firmy Giant za jedyne 550 zeta. Ale jako, że skąpy jestem, więc zamiast niego kupiłem na Allegro używany rowerek firmy Romet za 34 zł (słownie: trzydzieści cztery). Sprzedawca mieszka dwieście metrów od naszej szkoły, więc nawet nie nadłożyłem drogi, żeby odebrać. :cool:

    image
  • I popieram! W zeszłym roku kupiłem córce rowerek w Decathlonie za ponad 300 zł. Ciężki jak walec drogowy, ledwo toto jeździ. Na szczęście wkrótce żona wjechała z nim do garażu na dachu samochodu. Teraz jeździ jeszcze gorzej. Natomiast dziadek kupił Rometa na Wolumenie (warszawski bazar) za 30 zł. Wygląda prawie jak ten twój na zdjęciu. Tylko takie rowerki! Każde inne to zupełnie bez sensu!
    Zaletą takiego Rometa jest "harleyowa" wygodna kierownica, dzieci bardzo chętnie na nim jeżdżą.
  • Chrzestna kupiła Stasiowy (przy mojej pomocy) rowerek grupy Arcus-Romet. Powiem tak: projektant chyba pracował nad maszynami i narzędziami ery postatomowej... Rowerek jest ciężki, ponad rok (!) trwało doprowadzenie go do użytku (bardzo ciężko się na nim pedałowało, teraz - mimo poprawek - wcale nie jest spacerowo).

    Zainwestowaliśmy w markę - chcąc uciec przed wszechogarniającą chińszczyzną. Romet budzi raczej pozytywne skojarzenia. Przepraszam - budził.
    To ostatni rower, jaki kupiliśmy z tej marki.

    W innym sklepie z rowerkami dowiedzieliśmy się, że za taką cenę moglibyśmy kupić rowerek Peugeot (!) albo Honda (!). Słyszeliście o takich? :O

    P.S. wiem, że są rowerki Porsche (-;
  • Sam mam rower marki Peugeot (starannie zeskrobałem napis, żeby nie kusił) :wink:
    Bardzo trwały i solidny, służy mi już od wielu lat.

    Nasze doświadczenie z rowerkami dla dzieci wskazuje jednak na to, że lepiej kupować używane. Dzieci tak źle traktują rowery, że jeżeli jakiś egzemplarz sobie z tym poradzi, to znaczy, że będzie jeździł dalej.
  • Bolka, a jakich firm były oba rowerki? Bo to się może okazać istotne :bigsmile:
  • A taki o będzie w porządku?

    Kurde, nie lubię się nie znać :confused: Mam zwrócić na coś uwagę? Ciężar, osłona łańcucha, rodzaj hamulców? Człowiek w dobie internetu się strasznie umęczy z każdym wyborem :smile:
  • Nasz zielony romecik (typu bmx) przeżył dzielnie piątkę dzieci i poszedł dalej służyć. Także polecam stare sprawdzone konstrukcje.
  • Cudownie :bigsmile::bigsmile:

    Nic to, pożyjemy, zobaczymy. Franek dotychczas jest bezwypadkowy, bardzo sprawny, w przedszkolu ma ksywkę Kamikadze, bo się rzuca z najwyższych zjeżdżalni itp., i nic mu się nigdy nie stało, poza paroma siniakami. Więc albo rower jego, albo on rower, ale straty będą :bigsmile:
  • [cite] Marcelina:[/cite]A taki o będzie w porządku?
    Pewnie będzie, ale weź go wcześniej w rękę. Rama wygląda dość masywnie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.