Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Święconka załatwiona

edytowano kwiecień 2009 w Ogólna
...następny kontakt z Kościołem za rok.

;) :bigsmile:

Komentarz

  • "Widziałeś, jak polewał?"
    "Poświęcił mnie od razu na następny rok."
    "Czy on musi tyle tego?"

    Takie komentarze słyszałem dziś po święceniu pokarmów. )-:

    Cieszę się, że nasz ks. Proboszcz tyle wody święconej używa (każdy "oberwał" (-; ) - zgodnie z zasadą: "Na pewno nie zaszkodzi, ale pomóc może". Nawet tym, którzy dopiero za rok przyjdą...
  • A nasz mazurek został solidnie .... posolony i popieprzony:sad:
    Podczas święcenia ktoś szturnął.... spadł i wszystko się pomieszało,
    ... jaja papękały:sad: - prócz ciasta wszystko inne dało się zjeść:wink:
    K
  • [cite] Malgorzata:[/cite]a
    a przyszłym roku przyjdą sprawdzić, czy nas nie przybyło znowu :rolling::rolling::rolling:

    i nie zawiodą się :wink:

    :rolling:
  • Małgorzata, czy u Ciebie każde dziecko ma swój koszyczek czy jest jeden rodziny?
  • mamy z wózkami
    [...]
    -Ale te podjazdy to mogli łagodniejsze zrobic.
    -Raz w roku można się przemęczyc.
  • Ech, u nas w ogóle nie zrobili... Mamy pewnie czekają ze dwa lata na święconkę...
  • naszemu wielokrotnie mówiliśmy, że osiedle rozwojowe, że frontem do mam itede, itepe, ale... ech co tu dużo mówić :sad:
  • Załatwiła w sensie destruktywnym czy konstruktywnym?
  • Czym polania, za przeproszeniem? :shocked:
  • Polewa to się grządki konewką. W kościele natomiast się kropi kropidłem :wink:
  • Ach ci niedzielni katolicy
  • Fajnie, że można się czuć od kogoś lepszym.
  • Mówisz o Amelii? Pewnie, ta sobie wszystko zaplanuje i przynajmniej nie płodzi bezmyślnie dzieci.
  • Ja myślę, że Magda ma na myśli okrutne wyśmiewanie "święconkowych" katolików. Moje zdanie brzmi: jeżeli instytucja czy grupa ma się cieszyć poważaniem, musi mieć jasne zasady. Bylejakość, ignorancja i robienie sobie jaj z obrzędów i sakramentów powinno być surowo piętnowane, inaczej te święconkowe tłumy nadal bedą przekonane, że robią dobrze. I nie chodzi o zbijanie się z ludzi, tylko ośmieszanie postaw. Żeby też mnie się przypadkiem nie zachciało "wyluzować" i poprzestać na święconce.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.