Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy nie nadszedł czas działania w sprawie Tygodnika Powszechnego?

edytowano kwiecień 2009 w Ogólna
TP zamieścił kolejny artykuł x.Prusaka problematyzujący podstawy wiary, tym razem Zmartwychwstanie:

http://tygodnik.onet.pl/32,0,24963,pusty_grob,artykul.html

Złonet oczywiście przedrukował. Czy prosty bojkot tego "katolickiego" pisma wystarczy? Nie wiem i nie mam koncepcji...
Co o tym sądzicie?

Komentarz

  • "Obłudnik" sam z siebie wymrze.
    Chyba kiepsko im się sprzedaje. Córka mówiła, że całe sterty numerów leżą w duszpasterstwie akademickim u dominikanów w Krakowie ( u dominikanów?!:shocked:)
  • Przypomnę, że ks. Prusak ma wśród jezuitów ksywę Doda. Właśnie dlatego, że jest skłonny do dowolnych wygłupów, aby tylko stać się obiektem zainteresowania.
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]"Obłudnik" sam z siebie wymrze.
    Chyba kiepsko im się sprzedaje. Córka mówiła, że całe sterty numerów leżą w duszpasterstwie akademickim u dominikanów w Krakowie ( u dominikanów?!:shocked:)
    Nie dziw się, Psy Pańskie już dawno zeszły na dno.
  • Podobało mi się też, jak ks. Prusak bezlitośnie rozprawiał się z "bezmyślnym", "opresyjnym", "fundamentalistycznym" katolicyzmem. Z jaką precyzją potrafił odsłaniać niewłaściwe motywacje ludzi modlących się, jak udowadniał, iż Jezus nie chce abym cierpiał, a zatem nie ma sensu ofiarowanie swego cierpienia Bogu, jak wiele praktyk religijnych jest bezsensownych i bezowocnych, bo są podejmowane z niewłaściwego poczucia winy, podświadomej chęci wyrównania i przynależności, jak to tradycyjna moralność katolicka jest opresyjna i tłumi w nas żywotność, że wynika z lęków i zahamowańâ?? Obalał tradycyjne systemy, kwestionował ludzkie wartości. Pewnie miał wiele racji, rzeczywiście nasza miłość do Boga pozostawia wiele do życzeniaâ?? i nawet w tym zdaniu pewnie odkryłby stłumione poczucie winyâ??
    Gdzieś na Frondzie znalazłem..
  • Gdzieś na Frondzie znalazłem..
    Na Frondzie czy na FF? Bo to różnica jak między piciem w szczawnicy a szczaniem w piwnicy.
  • @Taw: A ty tylko czarne litery czytasz? Ważniejsze niż pytanie o Frondę czy forum jest pytanie, czy ks. Prusak ubódł "bezmyślny", "opresyjny", "fundamentalistyczny" katolicyzm.. i czy zasłużył na różowe kozaczki a TP na bojkot.
  • To "gdzieś na Frondzie" to TU, proszę się zapoznać z całością.

    I śmiem twierdzić, Osa, że w kwestii czytania liter nie tylko czarnych to chyba nie Taw ma zaległości.
  • [cite] Osa:[/cite]@Taw: A ty tylko czarne litery czytasz? Ważniejsze niż pytanie o Frondę czy forum jest pytanie, czy ks. Prusak ubódł "bezmyślny", "opresyjny", "fundamentalistyczny" katolicyzm.. i czy zasłużył na różowe kozaczki a TP na bojkot.
    Pokaż mi zegarek, a powiem ci kim jesteś.
  • Wydaje mi się, że Osa nie załapał ironii, jaka kryje się w cytowanym fragmencie wpisu na blogu. Oczywiście, nie musimy rozpatrywać ks. Prusaka przez pryzmat Dody. Możemy go ocenić też wedle zasad podanych w encyklice "Pascendi dominici gregis". Ale to już będzie dużo mniej przyjemne.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.