Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy można przypadkowo zajść w ciążę?

edytowano kwiecień 2009 w Ogólna
Tak sobie rozmyślam, po przeczytaniu we wpisie Jil o "przypadkowym zaciążeniu się". Wedle mojej wiedzy przypadkowo się nie da, ale może inni forumowicze znają jakieś sposoby? :wink:
«1

Komentarz

  • Doprecyzuj termin "przypadkowo".. bez wkładania penisa do pochwy lub innego kontaktu seksualnego czy bez świadomego "kontaktu" ze spermą?
  • przypadkowy I Â?zachodzący lub pojawiający się na skutek przypadkuÂ?

    przypadek I
    1. Â?zdarzenie lub zjawisko, których nie da się przewidziećÂ?
  • Rady sąÂ super :thumbup:
  • Przypadkowo można wprowadzić spermę do pochwy.
    Jeśli ma się wiedzę (wystarczy chyba biologia z 6 klasy) to możemy mówić o zaskoczeniu, a nie przypadku. A jak wiedza z biologii nie wystarczy.. kłania się edukacja seksualna. (nie mogłem się powstrzymać, żeby to napisać)
  • Czyli możemy przyjąć, że u osób powyżej 13 roku życia jest mało prawdopodobne, aby zajść w ciążę w sposób, którego nie da się przewidzieć?
  • Nie. Sposób zajścia w ciążę może być świadomy (ok, wiemy coś z biologii, uda się albo nie uda zajść w ciążę podczas stosunku) lub nieświadomy ( a co to są plemniki i komórki jajowe?). A zdaje się na biologii tłumaczy się dzieciom, że plemniki zawarte w spermie wprowadzone do pochwy samicy łączą się z komórką jajową, która po zapłodnieniu zagnieżdza się w macicy. A penisa nie da się przypadkowo wprowadzić do pochwy.
    I dlatego pytałem co ma znaczyć przypadkowy, bo dla mnie pasuje tu bardziej słowo.. niespodziewanie lub "nieplanowanie"
  • Oczywiście, każde zajście w ciążę jest w jakimś stopniu niespodziewane, bo nie możemy go zaplanować. Ale sformułowanie "przypadkowa ciąża" funkcjonuje w języku.
  • [cite]
    bede miala humor przez najblizsze 6 miesiecy
    :rolling::swingin:
    albo przez 9...
  • [cite] Prayboy:[/cite]albo przez 9...
    No właśnie, przecież za trudnych czasów nazywało się to "9cio miesięczny wkład na malucha"
  • A ja słyszałem że można zajść w ciążę przypadkowo drogą korespondencyjną.:bigsmile:
    Piotr
  • Niewyedukowany seksualnie jesteś :rolling:
  • potwierdzam :wink: -----żona:rolling::rolling::rolling:
  • :swingin::rolling:
  • Mona a to dobrze czy źle ?:bigsmile:
  • [cite] zbyszek:[/cite]Mona a to dobrze czy źle ?:bigsmile:
    Nie nam sądzić... :wink::crazy:
  • Jedna pani napisała skargę na biuro podróży : że w basenie pływały plemniki i jej córka zaszła w ciążę. To chyba można przypadkiem:bigsmile:
  • :clap::clap::clap:
  • Ja słyszałem, że można zajść w ciążę na odległość.

    Pod warunkiem, że odległość jest mniejsza od długości.

    P
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Ja słyszałem, że można zajść w ciążę na odległość.

    Pod warunkiem, że odległość jest mniejsza od długości.

    P
    - to było super
    "uświadamiać" dzieci powinno się od 3-4 r.ż - tak mnie uczono - matka z córką, tatuś z synkiem, od ogółu do szczegółu
  • tobie najłatwiej....najlepiej to wychodzi przy okazji kolejnej ciąży. w niedzielę kończyła się AF i ostatni case był o wychowaniu seksulanym i pytaniach skąd się biorą dzieci. dziękuję prowadzącej Małgosi. polecano ksiązki K.Meissnera
  • a kapustę zasiałaś?????
  • Jak mieszkałem w starym mieszkaniu tuż koło domu miałem kapuściane pola. I teraz - w nowym - tak samo - nawet bliżej. Ale jednocześnie w dawnej parafii jak i w tej są relikwie św. Joanny Molli. I jak sądzicie - czy to kapusta czy pośrednictwo tej patronki powoduje wzrost naszej dzietności naszego małżeństwa, bo sam już nie wiem. :bigsmile:
    Ale 2 lata temu chodziłem w nocy po kapustę jak żona kończyła karmienie.
  • I znalazłeś kogoś?
  • Sąsiada ze strzelbą.
  • [cite] Prayboy:[/cite]zająca
    Dobre i to :wink:
  • [cite] Taw:[/cite]Sąsiada ze strzelbą.
    Pewnie polował na zająca, ale mu Prayboy sprzątnął...
  • No co ty- zająca.
    Nie wygłupiaj się bo zaraz przyjdzie tu jakaś i powie, że wielodzietni nie czytają ze zrozumieniem... :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.