Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Targi Książki Katolickiej - Jan Paweł II wymiata

edytowano kwiecień 2009 w Ogólna
Wybrałem się dziś na owe Targi wraz z najmłodszą latoroślą. Najpierw poszliśmy na spotkanie z autorami polskiej edycji albumowej "Ducha Liturgii" Benedykta XVI. Jest to dzieło niezwykłe i w formie i w treści, ale cóż z tego, skoro na widowni znalazło się raptem czternaście osób? Potem przeszliśmy zwiedzać ekspozycję targową wydawnictw katolickich. Zdjęcie Benedykta na okładce zobaczyłem raz - w nowym numerze "Gościa Niedzielnego". Kontrefekty Jana Pawła spoglądały natomiast niemal z każdego regału. To oczywiście samo w sobie nic złego, ale świadczy jakoś o dysproporcji między zainteresowaniem postacią "naszego Papieża" i "tego Niemca". A może w Polsce zatrzymał się czas cztery lata temu? :confused:

Komentarz

  • To już 4 lata.
    Wydaje mi się, że w Polsce mało się myśli ( gdzie indziej jest podobnie).
    Dominuje: jaki On miły i kochany!
  • I lubił kremówki...
  • Wielu ludzi poważnie traktuje nauczanie JPII.
    O tych ludziam nie usłyszymy w mediach, z wyjątkiem lewicowych krytyków pontyfikatu JPII.
  • [cite] mona:[/cite]I lubił kremówki...
    O, to to, kremówkowy katolicyzm.
  • To pytanie nie jest wcale pozbawione sensu, biorąc pod uwagę ilość wykorzystanego lukru...

    Ale wracając do mojego pierwszego wpisu, nieco światła na "benedyktofobię" rzuca ten artykuł.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.