Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Quad - w tym roku nr 1 na liście "komunijnych" prezentów

2

Komentarz

  • mnie zaskoczył w tym roku mój syn niespełna 6-cio letni :) po I Komunii...gdy czytałam mu wszystkie telegramy z życzeniami.
    A mianowicie od chrzestnej dostał obrazek a z tyłu było wypisane, że będą za niego odprawiane Msze wieczyste. Spytał co to znaczy.....wytłumaczyłam.....a on się bardzo ucieszył, że zakonnicy będą się za niego tak często modlić. Tak się złożyło, że nasz Antoś w tym samym dniu też dostał taki obrazek od swojego chrzestnego....i jak to Franek usłyszał, powiedział " Oj a dlaczego Marianka tego nie dostała? "( siostra, która razem z nim przystępowała do I Komunii, która niestety swego chrzestnego widziała dwa razy w życiu.... i co z tego, że na Komunię od niego właśnie dostała rower??? - Franek nie zazdrościł jej roweru tylko zmartwił się, że nie dostała takiego prezentu jak on.....)
  • Mam wrażenie, że dzieci rozumieją często wiele więcej niż dorośli, o ile dorośli im tego nie zepsują...
  • to próbowano nam tłumaczyć na katechezach dla rodziców.....
    chyba to już pisałam, ale jak powiedziałam księdzu o swoich wątpliwościach co do wczesnej Komunii moich dwóch pierwszych córek, czy one aby rozumieją, On zapytał mnie " A Pani rozumie tą wielką tajemnicę?"
  • a ja mam komunię 16 maja....przyjęcie w domu 40 osób (rodzina tylko z okolicy), nie licząc dzieci. Z obiadem sobie poradzę, ale prosze o pogodę....
  • [cite] marzena01:[/cite]a ja mam komunię....
    :shocked:
  • na głowie :crazy:
  • My przyjęcie komunijne organizujemy w resteuracji. Dlaczego? Ano własnie aby podkreślić uroczysty charakter Komunii. Choć takie przyjecie jest droższe ale ma wielką zaletę. Wszyscy bedziemy mogli usiąść i na spokojnie porozmawiać. A o to w dzisiejszych czasach, gdy obydwoje rodziców pracuje i najbardziej poszukiwanym towarem jest czas, naprawdę trudno. Po prostu nie stać nas, ze wzgledów organizacyjnych na uroczysty obiad w mieszkaniu.:confused:
    [i]Na tym tle pojawia się smutna refleksja: w Polsce resteuracje są taktowane, niestety, jako dobro luksusowe. [/i]

    A propos komunii, siostra katechetka wytypowała nas do procesji z darami. Podobno na podstawie wywiadu stwierdziła, że jesteśmy rodziną praktykującą. Zdziwiony jestem. Myslałem , ze nasza religijność jest na przeciętnym poziomie.:shocked:
    A co do prezentów. Jako ojciec chrzestny zawsze konsultuje prezent z rodzicami dziecka. Nie narzucam się. Czasem i zakup Biblii może być idiotyzmem. Mój brat, zakonnik kiedyś chodził "po koledzie". Zatrwożony był bibliami, ostentacyjnie położonymi na stole obok kropidła, bez najmniejszego śladu uzytkowania, za to z dedykacją na I komunię, ślub itp.
  • [cite] Spioch:[/cite]
    A propos komunii...
    :shocked:
  • :cry:U mojego chrześniaka też szykuje się "wesele" w eleganckiej restauracji... :cry:
    Masakra, muszę się nastawić psychicznie, żeby nie zrobić faux pas...
    A kiedy się daje te prezenty? Jak wyjdą z kościoła, czy w tej restauracji? :shamed:
  • U nas w maju tez Komunia Św. Dwójka moich dzieci będzie przystępowała.
    Bardzo się cieszymy i nie mogę się już doczekać tej chwili. Obiad zrobimy w domu, ale gości trochę będzie.:bigsmile:
    Co do prezentó poporsilismy wszystkich o małe, symboliczne, aby dzieci nie kojarzyły tego dnia z oczekiwaniem na nie wiadomo co. Zobaczymy czy się uda.
    Od 9 tygodni przed Komunia odprawiamy tez cotygodniową nowennę.
  • Koleżanka dla 40 osób wynajęła lokal (jej mąż ma 10 rodzeństwa, czyli byłA SAMA NAJBLIZSZA RODZINA) zmieścic ich w 2 pokojach byłoby trudno, drugiej nie rozumiem piękny duży dom z ogrodem a przyjęcie dla 10-12 osób w lokalu.
    Jeszcze inna stwierdziła, że największa zaletą lokalu była bliskość domu po wynudzeniu się obiadem pojechali do domu i dopiero tam świętowano.
    Jeszcze inna w tym roku tak samo jak Barbara w dzień I Komunii nie zaprasza nikogo do domu do kościoła tak , żadnych prezentów, a przyjęcie w niedzielę po, jakieś rozwiązanie to jest. U nas prezenty były dużo wcześniej i uważam, że u nas się to sprawdziło. Co do medalika to u nas wszyscy dostają grawerowane na chrzest nie ma co dublować.
    Podoba mi się Mona i Prayboy z podarowanie własnych obrazów. Tacy chrzestni to skarb.

    Sama jakoś nie jestem zwolennikiem zapraszania dalszej rodziny lub znajomych na taką uroczystośc , chrzestni, babcie no i rodzeństwo.
  • [cite] Jadwiga:[/cite]Zastanawialiśmy się w ubiegłym roku nad wynajęciem jakiejś sali, ale po pierwsze przeraziły nas koszty, a po drugie, Komunia w restauracji traci cały swój urok.
    Też jestem zdania, że lepiej w kościele... :wink:
  • a mnie nie stać na wydanie min. 100 zł za osobę w restauracji, a co z dziećmi, co one w restauracji będą robić zwłaszcza maluchy? a tak zrobimy w domu i ogrodzie, wymyślimy jakieś konkursy, spacerek do lasu (trochę zaśmieconego)....impreza oczywiście bez alkoholu ale śpiewać i tak będą...i rodzina chętnie pomaga, a do podawania poprosiłam koleżankę (singielkę)
  • a co z dziećmi, co one w restauracji będą robić zwłaszcza maluchy?

    Też się się nad tym zastanawiałam...
    Ci moi to mają miejsca w domu, że głowa boli. Mają trzy domy, ogródek, mieszkają na wsi, a mimo to "wyprawiają" w restauracji w mieście :confused:
  • Znajomi syna z klasy robią przyjęcie w restauracji, gdzie jest chyba z 7 sal i w każdej przyjęcie komunijne.
    Restauracja zapewnia w patio atrakcje dla dzieci- dmuchańce, clowna, gry i zabawy pod okiem wodzireja.
  • u nas Dominikanie dla wczesnokomunijnych dzieci na końcu białego tygodnia robią wspólną agapę :)
  • ale dowiedziałam się tego dopiero po Komunii naszych dzieci , a nasze przygotowywały się w innym miejscu
  • [cite] marzena01:[/cite]a mnie nie stać na wydanie min. 100 zł za osobę w restauracji, a co z dziećmi, co one w restauracji będą robić zwłaszcza maluchy? a tak zrobimy w domu i ogrodzie, wymyślimy jakieś konkursy, spacerek do lasu (trochę zaśmieconego)....impreza oczywiście bez alkoholu ale śpiewać i tak będą...i rodzina chętnie pomaga, a do podawania poprosiłam koleżankę (singielkę)

    100 zl to jak dla mnie to za dużo. Można znaleźć tańszą resteurację z ogrodkiem dla dzieciakow - są takie, trzeba tylko poszukać (rok wczesniej niestety).
    Moim zdaniem I Komunia Św. powinna mieć radosną oprawę - oczywiście nie można zatracić podstwowego sensu uroczystośći. Przyjęcie ma być dodatkiem "wzmacniającym" , nagrodą.
    Anegdota: rok temu przyjechał do nas chrześniak z rodzicami z zaproszeniem. Zadałem mu nieświadomie podchwytliwe, jak się okazało, pytanie: "Gdzie ta Komunia się odbedzie? Usłyszalem w odpowiedzi: w resteuracji ZAŚCIANEK :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Niezłym rozwiązaniem, jeśli ktoś dysponuje metrażem a nie dysponuje teściową/siostrami itp, jest zamówienie cateringu do domu. Przyniosą, wyniosą, za dodatkową opłatą także podadzą. Atmosfera domowa jest, a pani domu nie ryje nosem ze zmęczenia.
  • [cite] Malgorzata:[/cite]ja aktualnie ryję brzuchem ze zmęczenia:crazy::crazy::rolling::rolling:


    gdybyś mieszkała bliżej coś dobrego bym ci podrzuciła ... :swingin:
  • Mój chrześniak quada już ma. Czeka na samochód :crazy:
  • Wczoraj w TVP info
    Ranny w wypadku quada na pl. Powstańców
    ar 26-04-2009, ostatnia aktualizacja 26-04-2009 14:28
    Kierowca quada w ciężkim stanie trafił do szpitala po wypadku, do jakiego doszło na pl. Powstańców Warszawy.
    Według pierwszych ustaleń, mężczyzna jechał z dużą prędkością, gdy stracił panowanie nad pojazdem. Uderzył w betonowy słupek. Quad przewrócił się. Kierowca trafił do szpitala - informuje Marcin Gałuszko z TVP Warszawa.

    Dodam że kierowca ma 63 lata i pożyczyl quada od kolegi. Podejrzewam że to dziadkowie testowali komunijny prezent.
  • 100 zl to jak dla mnie to za dużo. Można znaleźć tańszą resteurację z ogrodkiem dla dzieciakow - są takie, trzeba tylko poszukać (rok wczesniej niestety).
    Moim zdaniem I Komunia Św. powinna mieć radosną oprawę - oczywiście nie można zatracić podstwowego sensu uroczystośći. Przyjęcie ma być dodatkiem "wzmacniającym" , nagrodą.
    Anegdota: rok temu przyjechał do nas chrześniak z rodzicami z zaproszeniem. Zadałem mu nieświadomie podchwytliwe, jak się okazało, pytanie: "Gdzie ta Komunia się odbedzie? Usłyszalem w odpowiedzi: w resteuracji ZAŚCIANEK :bigsmile::bigsmile::bigsmile:[/quote]
    wiele rzeczy planuję wcześniej, ale przyjęcie komunijne rok wcześniej??. nasza szkoła w maju 2008 nawet nie wiedziała w którym kościele będzie Komunia a co dopiero kiedy...jeśli komunia jest w Józefowie, rodzina prawie całą mieszka w Falenicy, a w okolicy tylko za 100zł. nie wiem gdzie pod wawą można znaleźć taniej. chętnie poproszę o namiar na fajną restaurację z miejscem dla dzieci "biegających" na niedzielny obiadek (coś innego niż pizza)
  • My robilismy impreze po chrzcinach w tzw. domu weselnym, gdzie placilismy kolo 70 zl za osobe (Tarczyn). wszystko bylo badzo dobre, dobrej jakosci i smaczne, oczywiscie nie jakies cuda na kiju, ale np. dla dzieci byly troche inne potrawy, wegetarianie tez dostali cos jadalnego, byl w tym obiad , wedliny, galaretki, salatki, sery, owoce i ciasta, barszczyk z bardzo smacznymi pasztecikami. Ogólnie jedzenia bylo tyle, ze wszystkie te zimne dania, ktore zostaly zabralismy do domu i pomrozilismy co sie dalo. (a potem jedlismy i jedlismy). No ale juz w listopadzie byly rezerwacje na 4 komunie w tym miejscu, w naszym terminie, wiec robimy swoimi (i rodziny) silami w domu - od miesiaca konczymy "szklarnie" i juz w zasadzie jest gotowa na gosci :))

    pozdrawiam - ula
  • a jesli chodzi o prezenty to pozwólcie że w tym wątku też poprosze o radę

    ponieważ wiem,że moja chrześnica uwielbia ogladanie filmów pomyślałam ze moze kupić jej na prezent komunijny jakiś ciekawy zestaw na dvd o tematyce religijnej, ale jakoś na stronach intern nie mogę nic znaleść. czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć??
    będę wdzięczna :bigsmile:
  • [cite] Sylwia:[/cite]a jesli chodzi o prezenty to pozwólcie że w tym wątku też poprosze o radę

    ponieważ wiem,że moja chrześnica uwielbia ogladanie filmów pomyślałam ze moze kupić jej na prezent komunijny jakiś ciekawy zestaw na dvd o tematyce religijnej, ale jakoś na stronach intern nie mogę nic znaleść. czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć??
    będę wdzięczna :bigsmile:

    Może znajdziesz coś tu
  • Także tutaj możesz zerknąć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.