Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Najwięcej gwałtów w Unii Europejskiej ma miejsce w Szwecji

2»

Komentarz

  • Czasami nawet zabawnie, tyle że (jak dla mnie) nie na temat. :thumbup:
    A o edukacji.. kiedyś oglądałem "Warto rozmawiać" i osoba z publiczności powiedziała, że "edukacja seksualna prowadzi do wczesnej inicjacji i ciąż" ( tak zapamiętałem). Wiesz jaka była riposta? "A prawo jazdy prowadzi do wypadków". Oklaski w studio.. :clap::clap:
  • Oczywiście, że prawo jazdy prowadzi do wypadków. Jeżeli zerkniesz do statystyk, to sprawców wypadków, którzy by prowadzili pojazdy nie mając w ogóle prawa jazdy jest znikoma liczba. Wszyscy rozumieją, że aby móc być odpowiedzialnym kierowcą, trzeba osiągnąć pewien minimalny wiek i jeżeli nie masz 18 lat, to nie wolno Ci tego robić.

    Nie ma najmniejszego powodu, aby edukować seksualnie osoby, które nie są w związkach małżeńskich. Ich współżycie jest sprzeczne z moralnością i każdy, kto im je ułatwia, bierze na siebie odpowiedzialność za zło, które ma miejsce.
  • [cite] AgaM:[/cite]W przypadku kobiety zgwalconej takie lekko rzucone zdanie moze zniweczyc rok terapii.
    Nie wydaje mi się możliwe, abyśmy byli w stanie zabezpieczyć się w forumowej dyskusji od nastąpienia na odcisk ludziom ze wszystkim możliwymi problemami. Dlatego lepiej moim zdaniem przyjąć założenie, że chcącemu nie dzieje się krzywda i jeżeli ktoś czyta cudze wypowiedzi, to jest w stanie przyjąć różne ich treści.
  • [cite] Maciek:[/cite]Oczywiście, że prawo jazdy prowadzi do wypadków. Jeżeli zerkniesz do statystyk, to sprawców wypadków, którzy by prowadzili pojazdy nie mając w ogóle prawa jazdy jest znikoma liczba.
    Zakażmy więc ludziom zdobywać prawo jazdy! Skoro nie będzie osób z prawem jazdy to zgodnie z twoimi "statystykami" nie będzie wypadków w ogóle. Super będzie!
    Chyba nie trafiłeś z porównaniem.
    Pomijasz całkowicie sprawę doświadczenia.. najwięcej wypadków popełniają młodzi kierowcy.. Podobnie jest z kobietami.. nauczenie się rozpoznawania okresów płodnych wymaga doświadczenia..

    EDIT:
    Dzieci uczy się znaków drogowych w podstawówce.. prawo jazdy zdobywają kilkanaście lat później.. dla każdego etapu rozwoju jest pewna porcja wiedzy którą można przekazać.
  • Macku, nadepniecie na odcisk to zupelnie nie ta plaszczyzna emocjonalna.
    A zalozen z natury rzeczy blednych lepiej nie przyjmowac
    :wink:
  • Ależ to założenie to starożytna, rzymska zasada prawna. Wydaje mi się jak najbardziej słuszna. Nie mamy obowiązku chronić dorosłych ludzi przed treściami, które dobrowolnie będą chcieli przeczytać. To nie jest ośrodek terapeutyczny, ale forum dyskusyjne.
  • [cite] Maciek:[/cite]Oczywiście, że prawo jazdy prowadzi do wypadków.

    Zamknijmy szkoly - nie bedzie problemu slabych uczniow.
    Zabronmy wykonywania zawodu lekarzom - nie bedzie bledow lekarskich.
    I chyba do upojnego by mozna:tongue:
  • z tym porównaniem do prawa jazdy to chyba o co innego chodziło. Podam pewien przykład: pewien osiemnastolatek, który 2 tygodnie wcześniej dostał prawo jazdy, pożyczył od ojca BMW i chciał się przed dziewczyną popisać brawurową jazdą. W efekcie tej brawury zginął mój Bogu ducha winny znajomy, który akurat wracał sobie do domu... Można powiedzieć, że chłopak zdał egzamin z przepisów, sprawnego wykonywania manewrów, rozmaitych teorii, ale nikt nie przeegzaminował go z odpowiedzialności i rozsądku. Podobnie jest w przypadku edukacji seksualnej - znajomość rozmaitych funkcji fizjologicznych jeszcze sprawy nie załatwia, bo oprócz ciała posiadamy jeszcze duszę, a tego seksedukatorzy zapominają podkreślić.
  • Osa:Mam nadzieję, że Tomasz nie straci dobrego humorukiedy będzie musiał pomóc ofierze gwałtu!

    Tomasz. Już Cię widzę

    Xl_oWuZojc0
  • @ AgaM:

    Dokładnie tak jak piszesz. Umożliwienie ludziom jakiejś aktywności powoduje pojawienie się problemów specyficznych dla niej. Podobnie, wprowadzenie nastolatków w problematykę seksualną skutkuje obniżeniem wieku inicjacji i ściągnięciem im na głowy całej masy problemów wynikających z niemoralnego prowadzenia się.

    Ciekaw jestem, czy propagatorzy edukacji seksualnej by się zgodzili na urządzenie w pobliskiej im szkole kursu pt. "Jak bezpiecznie kraść samochody"... :cool:
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Toc to najnowszy hit klinik hirurgii plastycznej - przywracanie dziewictwa. Rachu-ciachu i blona jak nowa!

    T:bigsmile:
    Nie mów, że "w tym robisz" :cool:
  • @Maciek
    zebysmy sie dobrze zrozumieli.
    Mnie osobiscie wcale nie bawi edukacja seksualna na zasadzie puszczamy filmy albo zakladamy na czas prezerwatywe na banana, a o jakiejkolwiek etyce cicho sza. Jak dla mnie osobiscie przerazajace.
    Natomiast w tym przypadku argument z edukacja seksualna o tyle szwankuje, ze w srodowiskach muzulmanskich to naprawde ciezko o takowa. Cos Ci na priva wysle.
  • Ech... Małgorzata zrozumiała i to mi wystarczy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.