Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Buty z ołowiem i chromem

edytowano maj 2009 w Ogólna
Substancje rakotwórcze, niebezpieczne dla zdrowia metale ciężkie, substancje wywołujące alergie i mutacje genowe - to wszystko można znaleźć w obuwiu, które jest przywożone do Polski z krajów azjatyckich, głównie z Chin. Importerzy działają bezkarnie, bo wystarczy, że towar odprawią np. w porcie w Hamburgu lub Rotterdamie, by móc go bez przeszkód wwieźć do Polski. Kontrole służb celnych są nieliczne. Ale takich butów importerzy nie sprzedają w Niemczech lub innych krajach zachodnich, gdzie prawo skutecznie broni konsumentów.

â?? więcej â??

Komentarz

  • Prezydent PIBS wyjaśnia, że jest to skutek tego, iż nasze rządy od wielu lat bardziej liberalnie traktują buty z importu niż krajowe.

    mamy "wolny rynek":tooth:
  • Nie no, lepiej żeby urzędas decydował w jakich butach mam chodzić?

    Wystarczy dać do mediów o ołowiu w butach i jak kilka firm splajtuje to inne poprawią produkcję swoich. To jest wolny rynek.
  • No masz sprawę w mediach i co?
  • No to niech się ludzie interesują. Ale jak ludzie wolą "Gwiazdy szurają po błocie" i kolejny odcinek "Mody na suknie" to już ich problem.
  • Podobno ze sztucznymi boiskami nie inaczej, lepiej nie lizac "trawy" a po grze konieczny prysznic, gdy wczesniej tylko był zalecany.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]No to niech się ludzie interesują. Ale jak ludzie wolą "Gwiazdy szurają po błocie" i kolejny odcinek "Mody na suknie" to już ich problem.
    Ale jak ja mam rozpoznać w sklepie, że buty nie mają ołowiu ani chromu?:shocked:
  • po wadze te z metalowymi wkładkami muszą być ciężkie
  • Gdyby ludzie zamiast wysyłać smsy na tańczące pokraki, dali te pieniądze prywatnej firmie, która zrobi audyt w firmie obuwniczej, kupowałabyś same zdrowiusieńkie pepegi. Czwarta władza ma ludzi jednak w dupie... Woli wziąć pieniądze za smsy na pokraki, po czym sama za te pieniądze kupuje buty za 1000zł, z najzdrowszej skórki.
  • nie wierz w audyt....
  • A co to jest audyt?
  • No to proponuję się powiesić.
  • Kontrola w stylu NIK ale przez prywatną firmę/osobę.
  • zależy kto zleca ten audyt i kto go przeprowadza. nie wierzę w obiektywizm i niezależność audytorów. wystarczy popatrzeć na rynek amerykański, tam też w sektorze energetycznym audyt przeprowadzała znana miezynarodowa firma i....
    sama jestem audytorem
  • ale jakby ktoś miał zlecenie chętnie do Chin pojadę
  • A czy wiecie o buty o jakich firm chodzi, czy tylko te hipermarketowe z promocji?
  • no a porcelana z CHRL tez zawiera szkodliwe barwniki itp,
    a odzież co tam jest szkodliwego?
  • A ja mieszkam w Krakowie i mam cały ten syf w powietrzu na co dzień :bigsmile:
  • Uważam że sprawa dotyczy nie tylko butów .
    Wiele produktów jest sprowadzanych z Chin , części zamienne ,materiały eksploatacyjne do rożnych maszyn spożywka .Jednego razu mojemu pracodawcy powiedziałem że to guw..... które sprowadza do kserokopiarek śmierdzi i nie wytrzymuję jednej trzeciej tego co oryginał .Odpowie była powalająca " innym nacją też trzeba dać szansę na rozwój gospodarczy" .:devil: Produkują tak tanio bo u nich tania siła robocza i technologie przestarzałe.
    Ktoś przepowiedział że żółta raza nas zaleje.
  • Chodzi o ołów i chrom.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]No to proponuję się powiesić.
    Proszę, do czego prowadzi wolny rynek:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.