Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Caritas: wielodzietni powinny walczyć o swoje prawa

edytowano maj 2009 w Polityka
Dyrektorzy diecezjalnych Caritas podczas spotkania w Augustowie zaapelowali do dużych rodzin, by zakładały stowarzyszenia, które pomogą im walczyć o należne prawa. W dwudniowym zjeździe wzięło udział 48 dyrektorów z dyrektorem Caritas Polska ks. Marianem Suboczem. Stowarzyszenia takie będą mogły zawiązywać się przy diecezjalnych Caritas czy parafiach. - Rodziny wielodzietne ponoszą ogromny ciężar finansowy wychowania i wykształcenia nowego pokolenia, które będzie służyło społeczeństwu - podkreślił w rozmowie z KAI ks. Subocz. - Trzeba uwrażliwić społeczeństwo na problemy rodzin z dużą liczbą dzieci, a także pomóc im w walce o prawo ułatwiające im życie. Dlatego dyrektorzy Caritas mają wspierać rodziny wielodzietne w organizowaniu stowarzyszeń. Na rzecz Caritas w całym kraju pracuje bowiem ok. 100 tys. osób, dla których jest to nie tylko praca charytatywna, ale też świadectwo życia chrześcijańskiego. Za kilka dni zostanie opublikowany roczny raport z działalności Caritas w całym kraju.

Za fronda.pl

Komentarz

  • Organizować się tak, ale dlaczego pod czyjąś kuratelą ?
  • to albo pomoc , albo promocja wojewody:devil::devil::devil::devil:
    a matka dzieci do dziś ma traumę, bo 4 dzieci, z tego dwoje chore na białaczkę:devil:
    Ja sie nie znam, ale jaki ma związek wojewoda z Caritasem?
    Może też sam Caritas stał się instrumentem w reku wojewody.:devil:
  • Ja tam wolę sobie sam pomóc byle by mi nikt w tym nie przeszkadzał stosując głupie ustawy lub złodziejskie stawki podatkowe i ZUS.:angry:
    Piotr:angry:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.