Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Korespondencyjny kurs katechizmu dla dzieci

edytowano maj 2009 w Arkan Noego
Siostry z Instytutu Dobrego Pasterza zapraszają na korespondencyjny kurs katechizmu katolickiego dla dzieci i młodzieży. Kurs jest przeznaczony przede wszystkim dla rodziców pragnących samodzielnie uczyć katechizmu swoje dzieci (co też jest ich obowiązkiem). Kurs jest rozłożony na cztery poziomy nauczania:

I - przed I Komunią świętą (5-7 lat): podstawowe prawdy wiary

II - bezpośrednie przygotowanie do I spowiedzi i I Komunii świętej

III - dla dzieci w wieku do 12 lat: Stary i Nowy Testament

IV - dla dzieci w wieku od 13 do 16 lat: Dekalog, Credo, Sakramenty św.

Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Pokrycie kosztów kursu pozostawiamy hojności uczestników.

>> więcej

Komentarz

  • Czy to jest ten sam kurs, do którego zachęca się na stronie Bractwa św. Piusa?
    http://www.piusx.org.pl/komunikaty/14
  • Ależ skąd, to kurs Instytutu Dobrego Pasterza, które pozostaje w pełnej jedności z Ojcem Świętym. :thumbup:
  • Wznawiam wątek pytaniem: ktoś się już zapisał na ten kurs? No i czy oferta jest też dla polonii?
  • Ja zamierzam dopiero :shamed:
  • [cite] mona:[/cite]Ja zamierzam dopiero :shamed:
    No ja też...
  • Ja się zapisałem już jakiś czas temu. Przysyłają co kilka tygodni temat z katechezy, z omówieniem i pytaniami. Całość ma piękne ilustracje w tradycyjnej manierze :thumbup:
  • W jaki sposób wpłacicie ofiarę?
    (że tak przyziemnie zapytam, bo też wysłałam maila) :wink:
  • Przelewem.
  • [cite] Maciek:[/cite]Przelewem.
    Na które konto? bo na stronie IDP jest tylko cośo klerykach, nic o siostrach nie ma.
  • Trzeba poprosić o podanie.
  • JużÂ poprosiłam, dostalam taki ładny kwestionariusz w PDFie do wypełnienia, ale za bardzo nie wiem co z nim zrobić. Odpowiedziałam mailowo na rubryki kwestionariusza i tyle.
  • Ja tam na mój mail w sprawie kursu odpowiedzi żadnej nie dostałem, może siostra Maria już kompletę odmawia i idzie spać?
  • albo stwierdziła ze nie potrzebują lekarza zdrowi...
  • [cite] Taw:[/cite]albo stwierdziła ze nie potrzebują lekarza zdrowi...
    Ciekawe jak to oceniła. Ty się tu naśmiewasz, a ja się zastanawiam całkiem poważnie, czemu odpowiedzi nie dostałem...
  • Ja dostalam taką odpowiedź:

    Bardzo się cieszę. Proszę tylko o przesłanie mi wieku dzieci, to od
    przyszłego tygodnia postaram się zacząć wysyłanie katechez. Niestety,
    wysyłka na razie jest możliwa tylko drogą mailową.
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Taw:[/cite]albo stwierdziła ze nie potrzebują lekarza zdrowi...
    Ciekawe jak to oceniła. Ty się tu naśmiewasz, a ja się zastanawiam całkiem poważnie, czemu odpowiedzi nie dostałem...
    No to nie wiem.... może wysyłają tylko radiomaryjnym a Ty ostatnio podpadłeś...
  • A można zapisać 4-latka?
  • [cite] mona:[/cite]Ja dostalam taką odpowiedź:

    Bardzo się cieszę. Proszę tylko o przesłanie mi wieku dzieci, to od
    przyszłego tygodnia postaram się zacząć wysyłanie katechez. Niestety,
    wysyłka na razie jest możliwa tylko drogą mailową.
    Ja w mailu podałem od razu wiek. Odpowiedzi ciągle brak :cry::cry::cry:
  • Dostałam odpowiedź!
    I pierwsząÂ lekcję :cheer::cheer::cheer:
  • [cite] mona:[/cite]Dostałam odpowiedź!
    I pierwsząÂ lekcję :cheer::cheer::cheer:
    A ja ciągle nie :cry:
  • No wreszcie dotarło i do mnie.:cheer:
  • mam przed sobą katechezy dla dziecka przygotowującego się do I Komunii i dla 6- latka; Siostra zaznaczyła ,że przed I Komunią będą 2 katechezy w tygodniu - chciałam zapytać czy robicie je z dziećmi regularnie?


    jutro pokaże Marysi na pewno się ucieszy ! zobaczymy , jak Piotr podejdzie do sprawy
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.