Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dyskryminacja nietrzeźwych kierowców

edytowano maj 2009 w Ogólna
Jednym z najbardziej rażących problemów z prawem dotyczącym nietrzeźwych kierowców jest to, że ono w oczywisty sposób dyskryminuje i karze tylko jedną klasę niebezpiecznych kierowców. Nietrzeźwi kierowcy są aresztowani, płacą wysokie grzywny, otrzymują wyroki więzienia, tracą â??przywilej" prowadzenia pojazdów, muszą przechodzić odwyk, itp. Inni niebezpieczni kierowcy nie są podmiotem tak drakońskich kar. Jeśli babcia zostanie zatrzymana przez policję za przekraczanie linii ciągłej na ten przykład, to nikt nie wywlecze jej z jej Cadillaca, nie zostanie skuta kajdankami, osadzona w areszcie, skazana na odwyk i doprowadzona grzywnami do bankructwa. Co najwyżej, o ile nikogo nie skrzywdziła, zostanie odstawiona do domu i być może straci â??przywilej" prowadzenia pojazdów po państwowych drogach (nie utraci jednak â??przywileju" opłacania ich). Podobnie, mężczyzna, który postanowi nie jeździć w wymaganych przez prawo okularach lub soczewkach kontaktowych, nie musi martwić się, że zostanie zatrzymany na â??rutynową kontrolę szkieł korekcyjnych", gdzie policja drogowa będzie łowić bezokularowych kierowców, aby ich poniżać, aresztować, karać mandatami i wysyłać do więzień. Przeciwnie, ten niebezpieczny kierowca podczas zatrzymania przez policję zostanie poinstruowany, że musi nosić okulary i najwyżej dostanie rutynowy (i zasilający policyjną kasę) mandacik. Z pewnością nie musi martwić się on o to, że zostanie wysłany na wiele lat do więzienia, gdy zdecyduje się na jazdę bez okularów - chyba że kogoś faktycznie skrzywdzi.

>> więcej

Komentarz

  • a zatem co niech sobie jeżdżą,
    jeśli chodzi o jazdę "po", przekracznie prędkości itp drogowe błazeństwa, siejące zagrożenie na drodze jestem za wprowadzeniem
    jak najostrzejszych przepisów,
  • [cite] ana:[/cite]a zatem co niech sobie jeżdżą,
    jeśli chodzi o jazdę "po", przekracznie prędkości itp drogowe błazeństwa, siejące zagrożenie na drodze jestem za wprowadzeniem
    jak najostrzejszych przepisów,
    Łącznie z zakazem wydawania prawo jazdy tym co im sie półkule mieszają i podnoszą nogi jak wjadą w kałuze.
  • zgadzam się, mnie taka weryfikacja nie straszna,
    a co z Tobą?

    połowa kierowców r.m i r. ż by odpadła nie byłoby korków, miejsca parkingowe wolne

    cóż za raj

    jestem za

    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Mnie jest yeeeuuuaaaa echhh wszyssstko jedno... a jaki jest problem?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.