Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Minister Hall: Kopciuszek był chłopcem

edytowano czerwiec 2009 w Ogólna
Minister Hall napisała do "Kompasika" wstęp. Podkreśla w nim, że "ważne jest nie tylko to, by dziecko miało świadomość, jakie ma prawa, lecz by rozumiało, że kończą się one tam, gdzie zaczynają się prawa drugiego człowieka".

MEN pierwszy raz wypowiedziało się też w sprawie używania podręcznika w szkołach. - Uczenie o prawach człowieka od I klasy szkoły podstawowej nie jest hobby nauczyciela, nie jest dodatkowym zajęciem, jest obowiązkiem, który spoczywa na każdym nauczycielu - mówił wiceminister edukacji Krzysztof Stanowski.

"Kompas" i "Kompasik" to podręczniki dla nauczycieli , w których są gotowe pomysły na lekcji o demokracji, równości płci i ras, prawach dzieci i dorosłych. Jak tego uczyć w podstawówce? Np. opowiadając bajkę o Kopciuszku - chłopczyku, nie dziewczynce. Czy on też będzie mył naczynia, sprzątał i popłacze się, bo nie jedzie na bal? Czy księżniczce będzie wypadało na balu szukać męża? Takich pomysłów jest więcej.


>> więcej

Komentarz

  • ciekawe jaki będzie następny pomysł pani minister,................

    może zatańczy .................................
  • To Skłodowska była kobietą?
  • Z tytułu wątku można wyrzucić Kopciuszka jako reakcyjny przeżytek.
  • Krzysiowi puchatkowemu już podali hormony żeńskie, pora na anabole dla Kopciucha...:devil:
  • [cite] magg:[/cite]Krzysiowi puchatkowemu już podali hormony żeńskie, pora na anabole dla Kopciucha...:devil:
    Najpierw zrobili z Kubusia jakąś Frecie phi-phi...
  • Fredzia Phi-Phi jest wiernym tłumaczeniem Winnie the Pooh, Winnie jest żeńskim imieniem, więc Puchatek po angielsku od zawsze jest facetem o damskim imieniu.
  • Ale ja nad dosłowność przedkładam arcytalent Ireny Tuwim i wolę Kubusia.
  • [cite] Marcelina:[/cite]Ale ja nad dosłowność przedkładam arcytalent Ireny Tuwim i wolę Kubusia.
    Ja też. Zawsze sobie tłumaczyłem, że Winnie to forma zdrobnieniowa od Winfried (imię męskie)
  • a książę chodził po domach i te prezerwatywy przymierzał wszystkim chłopcom :shamed::shocked:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.