Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Hiszpańska minister ds. równości potwierdziła stereotyp głupiej blondynki

edytowano czerwiec 2009 w Ogólna
image

- Płód nie jest istotą ludzką i są na to naukowe dowody â?? stwierdziła hiszpańska minister ds. równości. Co na to naukowcy i lekarze? Odpowiadają krótko: - Pani minister to pozbawiona rozumu ignorantka. W Hiszpanii trwa dyskusja nad liberalizacją dostępu do aborcji. Rząd premiera Zapatero chce by była ona dostępna bez ograniczeń do 14 tygodnia ciąży. Projekt ustawy wkrótce trafi do parlamentu. Tymczasem minister ds. równości Bibiana Aido w jednej z wypowiedzi uzasadnia, dlaczego zabicie dziecka w łonie matki powinno być legalne. Jej zdaniem "płód nie jest ludzką istotą" i że są na to podstawy naukowe. Co odpowiadają jej lekarze? - Ignorantka pozbawiona rozumu â?? komentują naukowcy i medycy. â?? Ideologia zaczyna się tam, gdzie kończy się poznanie. Minister nie interesuje to, co mówią naukowcy, więc stosuje ideologię â?? powiedział wybitny profesor genetyki Uniwersytetu Alcal?? de Henares, Nicol??s Jouve de la Barreda. Biologicznie zarówno płód jak i embrion są porównywalne do dziecka lub osoby dorosłej, różni je tylko czas życia. Tożsamość genetyczna jest ta sama od momentu poczęcia. â?? Chodzi o tę samą istotę w procesie ciągłego rozwoju, która charakteryzuje się 'continuum' genetycznym, a zatem i biologicznym â?? powiedział prof. Jouve de la Barreda. Na jakiej podstawie można więc powiedzieć, że płód nie jest ludzką istotą, a na dodatek, że taki pogląd ma podstawy naukowe? W dyskusję włączyli się nawet językoznawcy. â?? Płód jest istotą ludzką z punktu widzenia etymologicznego. Jest istotą, ponieważ istnieje - a ludzką, ponieważ pochodzi od człowieka, a nie od konia czy małpy â?? stwierdził prof. Gregorio Salvador z Królewskiej Akademii Języka.

Za: fronda.pl

Komentarz

  • "Hiszpańska minister ds. równości potwierdziła stereotyp głupiej blondynki"

    Protestuję przeciwko powielaniu rasistowskich stereotypów!
    Kolor włosów nie ma wpływu na inteligencję osoby.
    Nie uważasz Maćku, że tego typu poglądy mogły narodzić się w narodach, w których blondynki nie występują albo występują rzadko.
    A tak na marginesie to ta pani jest farbowana.
    Pozdrawiam
  • Ależ Grzegorzu, gdyby stereotyp powstał w narodzie, gdzie blondynki są w zdecydowanej mniejszości z pewnością nie byłoby kawałów o blondynce, gdyż odsetek idiotek o blond włosach byłby społecznie znikomy.
    A tak?
    Nawet ja czasem twierdzę, że zachowałam się jak blondynka i nie widzę w tym nic rasistowskiego.


    ...może dlatego, że nie jestem blondi?
    :cool:
  • mamy swoich lepszych
    cytaty:

    - w Polsce adopcja dzieci przec gejów jest NA RAZIE pod dyskusją, my byśmy i tak nie chceili bo mamy psa

    - jeśli są samotni ojcowie w Polsce, to przecież oczywiste jest, że lepiej dla dziecka jest mieć dwóch ojców a nie jednego.

    i - na końcu (to o nas)
    -psy ujadają a nasza karawana idzie dalej i dojdzie do celu

    http://wp.tv/i,Strefa-Raczek-i-Szczygielski-cz1,mid,344082,klip.html

    http://wp.tv/i,Strefa-Raczek-i-Szczygielski-cz2,mid,344081,klip.html

    P R Z E R A Ż A J Ą C E !
  • Pani powinna do ortodonty iść... o ile jest on istotą ludzką...
  • farbowana blondynka

    Prayboyu, jakies horrory wynalazles na wieczor, naprawde to przerazajace.
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Pani powinna do ortodonty iść... o ile jest on istotą ludzką...

    Ona ma raczej jakieśÂ implanty, albo koronkę na przedzie...
  • Słuchajcie, ale czepianie się zębów to już jest poniżej pasa... :wink:
  • Sprostowanie techniczne.
    Jednak powyżej. Duuużo powyżej:tooth:
  • Nie na temat, tzn. o inteligencji i blondynkach:

    Kisiel napisał mniej więcej tak o swojej teściowej:

    " To była najgłupsza kobieta, jaką znałem.
    Była też bardzo dobrym człowiekiem.
    Wszystkie wybory, jakich w życiu dokonała, były Dobre."
    :bigsmile:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Ależ Grzegorzu, gdyby stereotyp powstał w narodzie, gdzie blondynki są w zdecydowanej mniejszości z pewnością nie byłoby kawałów o blondynce, gdyż odsetek idiotek o blond włosach byłby społecznie znikomy.
    A tak?
    Nawet ja czasem twierdzę, że zachowałam się jak blondynka i nie widzę w tym nic rasistowskiego.
    ...może dlatego, że nie jestem blondi?
    :cool:

    Szanowna Katarzyno, stereotypy czasami "tworzą się w celach międzynarodowych". Np. słyszałem, że w Stanach znaczna część kobiet pragnących mieć dziecko z probówki wybiera dawcę nasienia spośród przedstawicieli pewnego "inteligentnego narodu".
    Albo spotkałem się z opinią, że od dwudziestu czy trzydziestu lat, w produkcji filmów sensacyjnych w USA (szczególnie w wytwórni "Hollywood") czarne charaktery wśród płci pięknej to blondynki.
    Oczywiście możesz powiedzieć, że to spiskowa teoria dziejów, ale ja mówię, że to biznes albo "walka o przetrwanie".
    Pozdrawiam,
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.