Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kto odnawia Kościół

anaana
edytowano czerwiec 2009 w Ogólna
"Coraz silniejsze są głosy, które akcentują przede wszystkim obronę dziedzictwa Kościoła. Pojawiają się opinie, że Sobór Watykański II za bardzo otwarł Kościół na świat, kosztem wierności tradycji."...................

więcej w GN z zeszlego tygodnia

rozmowa Gościa

Komentarz

  • jeszcze jeden cytat

    "W Kościele zawsze obecne są dwa wymiary. Pierwszy, który można by nazwać horyzontalnym â?? to przekaz wiary przez wieki, z pokolenia na pokolenie. Drugi wymiar, który nazywam wertykalnym, jest związany z działaniem Ducha Świętego w każdym pokoleniu. Kiedy skupiamy się tylko na tym pierwszym albo nawet zbytnio go akcentujemy, pomijając drugi, wtedy pojawia się pewien martwy konserwatyzm, w którym ludziom wydaje się, że są wierni wierze katolickiej, ale w rzeczywistości rozmijają się z czymś ważnym. Rozmijają się z podstawową otwartością na Ducha Świętego i zapominają, że Kościół może rozwijać się dalej tylko w wierności Duchowi Świętemu i zmartwychwstałemu Panu. Z drugiej strony są grupy chrześcijan poza Kościołem katolickim, które koncentrują się tylko na wymiarze wertykalnym i nie przywiązują wagi do tradycji. To daje pewien rodzaj fascynacji, ale brakuje trwałych, przekazywalnych wartości. Wielkie odnowicielskie ruchy w historii chrześcijaństwa uwzględniały zawsze oba te wymiary. Wielkie osobowości wiary miały wielki wpływ na swoje pokolenie, ale potrafiły także skutecznie przekazać coś następnym pokoleniom. "
  • A nasz KOŚCIÓŁ parafialny przez 10 dni odnawiali misjonarze,tego ja potrzebowałam,przypuszczam że wielu się przydały i wiem jak wiele jeszcze(ja,my rodzina,my parafia) musimy zrobić.
    Odnowa jest potrzebna!

    A
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.