Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kto ma IBM-a?

edytowano czerwiec 2009 w Ogólna
ZASŁUŻONY DLA RUCHU HOMOSEKSUALNEGO
poniedziałek 8 czerwca 2009 15:00
Palikot nagrodzony przez gejów


Takiego wyróżnienia Janusz Palikot pewnie się nie spodziewał. Znany z ciętego języka poseł PO dostał Hiacynta 2009 - nagrodę skupiającej gejów Fundacji Równości. Za co? Za pytanie polityków o orientację seksualną. Czy chodzi o ataki na Jarosława Kaczyńskiego? Tego fundacja nie wyjaśnia.

REKLAMY GOOGLE
Gejowska księgarnia
Bruno's teraz w Polsce! Książki, kalendarze, albumy.
www.bearbook.pl
Laptopy ASUS
IntelÂ? CentrinoÂ? 2 i Express Gate. Poznaj najnowsze laptopy ASUS.
w8sekund.wp.pl
Sony Ericsson C702
Aparat 3.2MPX, GPS Tylko 99 zł - Kup w Promocji !
www.sklep.era.pl
Nazwa nagrody upamiętnia akcję o kryptonimie "Hiacynt", którą w PRL milicja prowadziła przeciwko środowiskom homoseksualnym. Laureatami byli między innymi Krystyna Janda i Reni Jusis. W tym roku wśród nagrodzonych jest Janusz Polikot. W uzasadnieniu werdyktu znajdujemy tylko jedno zdanie: "Za odwagę stawiania pytań i zmuszania do dyskusji na temat inności".

Spytaliśmy o szczegóły Tomasza Bączkowskiego z Fundacji Równości. "Mało jest polityków, którzy otwarcie nas popierają, a ci którzy deklarują poparcie, niewiele robią. Tymczasem Janusz Palikot poprzez publiczne zadawanie pytań o orientację konkretnych osób, wzbudził dyskusję. Gej czy lesbijka zyskali twarz, ludzie zaczęli o nich myśleć jak o konkretnych osobach" - tłumaczy Bączkowski i zaznacza: "Chcemy oddzielić nasz wybór od bieżącej walki politycznej i tego co się dzieje wokół Janusza Palikota".

Wśród laureatów w kategorii "aktor" nagrodzono Ewę Kasprzyk, a w kategorii "osobowość" prof. Marię Janion. Z kolei wśród podmiotów gospodarczych nagrodę dostał IBM. Okazuje się, że firma jako pierwsza w Polsce przyznając pakiety socjalne pracownikom, traktuje partnerów tej samej płci, tak jak małżonków.

Nagrody zostaną wręczone w środę, w warszawskim kinie Luna.

Ja mam Maka :-)

Komentarz

  • HP w pracy pod biurkiem...
    PrayBoy: firma Apple też ma zdaję się za uszami.
  • IBM wspierał III Rzeszę i obozy zagłady, więc sprawa gejów to pryszcz.
    Poza tym IBM potrzebuje czasem specjalnych sterowników pod siebie więc jest momentami tak samo głupi jak mac:tongue:

    A posta piszę z... ekhm... Lenovo :boogie:
  • Prayboy, Maca masz, powiadasz...

    He he :devil:
  • A co to jest IBM?
  • Lukasz, a Microsoft to w czem lepszy, hę? We fundacji Billa&Melindy? W popieraniu Obamy?
    Jest to - tak patrząc - wybór między dżumą a cholerą, ale ja po prostu robię z tego sprzętu dobry użytek, niezależnie od prowieniencji producenta.
  • [cite] Lukasz:[/cite]Prayboy, Maca masz, powiadasz...

    He he :devil:

    Nie hehe, IBM robi to w Polsce i jest pracodawcą. Apple nie.
  • Prayboy, przecież nie mam pretensji do Ciebie - spokojnie :wink:

    Marcelino, dzięki mnie MS trochę klientów już stracił. :bigsmile:
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]I tak OSX wymiata kazda winde.

    T:bigsmile:
    OSX to taka adaptacja BSD... Unix jak zwykle rządzi... i to już od 40 lat.
  • Nie chcę nikomu z tutejszych Macuserów psuć samopoczucia, ale ponoć Apple przyjazne dla gejów image ... a ja mam i używam ... iPhone'a image
  • Chato, spójrz wyżej:
    [cite] Lukasz:[/cite]Prayboy, Maca masz, powiadasz...

    He he :devil:
    :wink::wink::wink:
  • na małym ekraniku (iP) nie dostrzegłem linka image
  • [cite] Kaleb:[/cite]
    Możecie polecić jakieś 'niezaangażowane' firmy z branży ?
    Nie ma.
  • Jak to nie ma, a Optimus S.A. to pies image image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.