Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Filozofia. Kościół. Polska.

2»

Komentarz

  • Jaka tam znowu herezja? :shocked:Ja myślę nie o tym renesansowym (pogańskim) humanizmie, ale o katolickim humanizmie. Pan Bóg stworzył przecież świat dla człowieka.
  • [cite] Werka:[/cite]Kogo odcięto, tego odcięto. Jak ktoś chciał to się uczył. Również za komuny były "klasy klasyczne".
    Były, ale z wykształceniem "klasycznym" miały tyle wspólnego co bidet z umywalką.
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Jaka tam znowu herezja? :shocked:Ja myślę nie o tym renesansowym (pogańskim) humanizmie, ale o katolickim humanizmie. Pan Bóg stworzył przecież świat dla człowieka.
    Katolicyzm i humanizm to dwie sprzeczne z sobą ideologie. Humanizm prędzej czy później prowadzi do ateizmu. Wbrew pozorom tylko człowiek w pełni zależny od Boga jest w stanie doświadczać pełni wolności. To dlatego też suwerenność ludu i demokracja są herezjami.
  • Gregoriusie, nie nazywaj katolicyzmu ideologią.
    Klasyczny humanizm prowadzi do Pierwszej Przyczyny, a nie do ateizmu. Natury Boga humanizm oczywiście nie wyjaśnia, tym zajmuje się już teologia.
  • Również za komuny można było (jak się chciało, czy miało to szczęście trafić na mądrych nauczycieli lub rodziców) kształcić się poza ideologią realnego socjalizmu.
    np. kształcić się we względnym liberalizmie:tooth:
  • Werka, to nie są tezy tylko nauczanie Kościoła, spójrz choćby pod pozycję "Syllabus Errorum"
  • [cite] Werka:[/cite]Klasyczne nie równa się kościelne.
    Również za komuny można było (jak się chciało, czy miało to szczęście trafić na mądrych nauczycieli lub rodziców) kształcić się poza ideologią realnego socjalizmu.
    Jak widac Tobie się udało.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.