Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

W zdrowych związkach rodzice nie boją się wpadek

edytowano czerwiec 2009 w Ogólna
Syn: Nie pytałem rodziców, ale chyba nie byłem planowany. Mam starszego brata. Kiedy się urodziłem, moja mama miała 40 lat i była już na rencie, a mój tata 50 i jeszcze pracował. Był konserwatorem dźwigów budowlanych.

Ojciec: Kiedy moja żona urodziła dzidzię, miała 40 lat, a ja 59. Byliśmy ze sobą już od kilku lat, ale postanowiliśmy, że zalegalizujemy związek, gdy będzie szansa na dziecko. Bo polskie słowo "rodzina" pochodzi od "rodzić", rodzinę tworzy się, żeby wychowywać potomstwo. To coś innego niż angielskie family.

Psycholog: Dzieci w późnym wieku mogą się rodzić z różnych powodów. Najgorzej, jeśli rodzice przeszli kryzys, oddalili się od siebie, a potem znów się zbliżą i postanawiają, że jeszcze bardziej połączy ich kolejne dziecko. To niedobrze, bo takie dziecko staje się potem zakładnikiem związku, jego trwanie zaczyna się motywować dobrem dziecka. A kiedy jest najlepiej? Kiedy dziecko przychodzi na świat bez planu. W zdrowych związkach rodzice nie boją się wpadek.


>> więcej
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.