Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sekty

edytowano czerwiec 2009 w Ogólna
Powoli zaczynają się wakacje, a podczas nich sekty wykazują szczególną aktywność.

Dominikańskie Ośrodki Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach
www.sekty.eu

Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji
www.psychomanipulacja.pl

Stowarzyszenie EFFATHA im. św. Maksymiliana Marii Kolbego i św. Andrzeja Boboli
www.effatha.org.pl

Informacje o sektach przygotowane przez studentów Instytutu Studiów nad Rodziną UKSW.

Katolicki Serwis Apologetyczny
apologetyka.katolik.pl

Komentarz

  • [cite] Lukasz:[/cite]Powoli zaczynają się wakacje, a podczas nich sekty wykazują szczególną aktywność.

    Dominikańskie Ośrodki Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach
    www.sekty.eu
    A tam "Lefebryści" (nie dość, że nie prawda to jeszcze OO Dominikanie nie znają poprawnej pisowni).
    Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji
    www.psychomanipulacja.pl
    Tu z kolei na liście "Bractwo św. Piusa X"

    To ma być poważne, czy sobie ktoś "jaja" robi???
  • Z tego co wiem te strony są jak najbardziej na poważnie. Jeśli są błędy to może warto do nich napisać?
  • [cite] Gregorius:[/cite]Tu z kolei na liście "Bractwo św. Piusa X"
    To ma być poważne, czy sobie ktoś "jaja" robi???
    No patrz, Gregorius, a Neonów nie ma.:shocked::crazy::shocked:
  • Właśnie miałam się zdziwić :cool:
  • [cite] Lukasz:[/cite]Z tego co wiem te strony są jak najbardziej na poważnie. Jeśli są błędy to może warto do nich napisać?
    Mogę Cię zapewnić, że nie reagują.
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]Tu z kolei na liście "Bractwo św. Piusa X"
    To ma być poważne, czy sobie ktoś "jaja" robi???
    No patrz, Gregorius, a Neonów nie ma.:shocked::crazy::shocked:
    Bo nikt nie szuka w piwnicach...
  • Witam! Jestem nowy na forum, jednak czytam wasze komentarze od ok. dwóch kat. Jeśli chodzi o sekty, to mam wiele do powiedzenia, bo około czterech lat spędziłem w hare kryszna. Jeżeli chodzi o forum wielodzietni to jestem pełen obaw, czy brać w nim udział, gdyż dostrzegam wiele treści niezbyt chrześcijańskich. Ale cóż, będziemy polemizować. Aha, jestem z neo. Dla wielu z was to sekta, ale Kościół jest wieczny i możemy Go zniszczyć tylko my, od wewnątrz. Jeśli nie ma wśród nas jedności to czym jesteśmy dla świata?
  • Witaj otto145 ja też w neo:swingin::swingin::swingin:
  • :swingin:
  • Ave Otto145.

    Jak to powiedział pewien bandyta na pytanie kto zostanie szeryfem.
    -Ja.
    -Dlaczego?- zakrzyknęła reszta wiedząc że to największy zbir z nich wszystkich.
    -Najlepiej znam prawo, 4 lata spędziłem na łamaniu jego.
  • [cite] Taw:[/cite]Ave Otto145.

    Jak to powiedział pewien bandyta na pytanie kto zostanie szeryfem.
    -Ja.
    -Dlaczego?- zakrzyknęła reszta wiedząc że to największy zbir z nich wszystkich.
    -Najlepiej znam prawo, 4 lata spędziłem na łamaniu jego.
    Czy kolega Taw myśli, że aluzja zostanie pojęta?
  • Nawet jeżeli nie to co?
  • Rzeczywiście, umieszczenie między sektami lefebrystów jest przejawem braku profesjonalizmu. Rozumiem, że autorzy tych portali nie lubią tego ruchu, ale to nie względy osobiste powinny decydować o uznaniu czegoś za sektę, lecz obiektywne kryteria. Jeżeli nieposłuszeństwo lefebrystów wystarczy, aby uznać ich za sektę, to czemu nie ma na liście prawosławnych, protestantów, nie wspominając o wyznawcach judaizmu i muzułmanach?

    Przypomina mi się wypowiedź dra Goebbelsa, że o tym, kto jest żydem w III Rzeszy to on decyduje. :confused:
  • @Maciek nie powiedziałaby że jesteś już w tak podeszłym wieku

    :shocked::shocked::shocked:
  • @ana: Moja babcia wspomina, jak dziewczęciem będąc wybrała się na wakacje z rodzicami do jakiejś odległej miejscowości. Wcześniej przestudiowała mapę i kiedy jakiś chłop wiózł ich bryczką z dworca, wymieniła nazwę kolejnej wsi. Ten zdumiał się niezwykle i zapytał: - To panienka już tu była?

    :cool:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.