Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Doradcy finansowi. Czy warto korzystać z ich pomocy?????

edytowano lipiec 2009 w Ogólna
Razem z mężem wymyśliliśmy,że chyba warto wziąć kredyt i zaryzykować kupno domku. Nie mamy żadnych oszczędności,pracuje tylko mąż,ja zajmuję się naszmi dziećmi. Zastanawiamy się ,czy skorzystać z konsultacji doradcy finansowego. Nigdy nikt z naszych znajomych nie musiał iść do takiej firmy,stąd pytanie;czy ktoś z Was korzystał z takich usług? Jeśli tak,to jaką firmę polecacie i jakie są koszty. Kto jest wiarygodny?Niezmiennie proszę o modlitwę. Coraz gorzej radzę sobie z tą sytuacją.

Komentarz

  • Doradcy kredytowi dostają procent od banku, który udzieli "za ich pośrednictwem" kredytu, więc bezpośrednio za ich usługę nie płacisz.

    Expander, Open Finance, Finamo - trzy wiodące w Polsce.

    +++ :)
  • [cite] Paweł i Ola:[/cite]Doradcy kredytowi dostają procent od banku, który udzieli "za ich pośrednictwem" kredytu, więc bezpośrednio za ich usługę nie płacisz
    Tzn. polecają bank, który daje im największy procent?:shocked:
  • nie warto. Lepiej czytać Forbes'a tam jest wszystko.
  • My jak braliśmy kredyt, to najpierw poszliśmy i wszystko niby fajnie, ale potem mieli się do nas odezwać, ale pan poszedł na urlop, wszystko się przeciągało i ostatecznie Sebastian sam się zainteresował i już załatwialiśmy bezpośrednio w banku. Doradcy też nie z wszystkimi bankami współpracują. My braliśmy w PKO BP. Oni najbardziej polecali nam Polbank.
  • wysłałam priv
  • My braliśmy w PKO BP. Oni najbardziej polecali nam Polbank.
    Z polbankiem miałem podpisaną umowę na rok po pół roku gładko zmienili cennik(z 1 zł na 30zł za usługę) ja wypowiedziałem... jak to się zakończy nie wiem ale na razie cisza. Co myślec o takich co w trakcie gry zmieniają zasady...
  • Jak darmową? Biorą 100 zł i zwracają jak weźmiesz kredyt we wskazanym przez nich banku.
  • Poza tym doradcy się skompromitowali jak namawiali na kupno funduszy jak były najdroższe...
    Każdy może sam zdobyć minimum wiedzy ekonomicznej a nawet powinien.
    Posiadanie kilkorga dzieci tego wymaga.
  • :)
    fajne takie rady
  • taak, za wszystko co ma wartość musimy zapłacić.
  • [cite] Prayboy:[/cite]taak, za wszystko co ma wartość musimy zapłacić.
    Płaciłeś za żonę?
  • ludzi to nie dotyczy
  • [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Prayboy:[/cite]taak, za wszystko co ma wartość musimy zapłacić.
    Płaciłeś za żonę?
    żona płaciła
  • Posłuchać garniturowca można, ale warto przy tym zachować zdrowy rozsądek.
  • jak wczesniej wzieli kredyt i nie mają opcji wczesniejszej spłaty (bez kary) to nic dziwnego ze dali na lokate.

    Jest to dla mnie "dziwne" ze bank woli czekac 30 lat na spłate niz miec pieniądze zaraz, z mniejszymi odsetkami ale pewne...
  • Cóż w tym dziwnego - banku owe pieniądze nic nie kosztują ( w gotówce , a tym bardziej w złocie ich nie dostaniesz) a chyba lepiej odsetki zgarniać przez trzydzieści niż przez pięć lat... No i wtedy człowiek już nie liczy o ile więcej bankowi spłacił niż dostał...
  • O rany,ale ze mnie guła. Zupełnie się na tym wszystkim nie znam. Byliśmy jednak z moim męże wfirmie na O i nic nie zapłaciliśmy(bo niby skąd-na jutro nie mamy nawet chleba) i pan garniturowiec wydawał nam się kompetentnym młodym człowiekiem. Myślę jednak,że trza by iść do innych doradców,tych na E i sprawdzić co oni o tym powiedzą,. Muszę powiedzieć,że taki pomysł przyszedł mi już wcześniej do głowy. Jednak zostało mi trochę mózgu:smile:
  • [cite] Barbara:[/cite]Cóż w tym dziwnego - banku owe pieniądze nic nie kosztują ( w gotówce , a tym bardziej w złocie ich nie dostaniesz) a chyba lepiej odsetki zgarniać przez trzydzieści niż przez pięć lat... No i wtedy człowiek już nie liczy o ile więcej bankowi spłacił niż dostał...
    Niby tak ale przecie kryzys ogłoszony...
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Gregorius:[/cite]
    [cite] Prayboy:[/cite]taak, za wszystko co ma wartość musimy zapłacić.
    Płaciłeś za żonę?
    żona płaciła

    dzęki za komplement
  • Proszę Ciebie bardzo... wiesz my łysiejący musimy sobie od czasu do czasu zarzucic cos miłego.
  • aaa, tu mnie masz...
    Zaraz napiszą że dlatego mamy przycięte kadry na avatarach, żeby tak naprawdę nie było wiadomo w jakim stopniu łysiejemy.
    Ale przecież łysina to zdrowy objaw szalejącego testosteronu, dla wielodzietnych bardzo przydatny hormon.
  • Generalnie warto (chyba, że ktoś jest hobbystą i ma czas na porównywanie kilkunastu ofert w różnych bankach), ale trza uważać.

    Gdy kupowaliśmy mieszkanie, skorzystaliśmy z Expandera. No i sprzedali nam nieistniejący kredyt. Wyszło to na jaw dopiero przy podpisywaniu umowy, gdy okazało się, że wariant spłaty, który był dla nas kluczowy, w tym banku nie jest oferowany. Problem udało się na szczęście rozwiązać, ale mieliśmy parę bardzo niefajnych dni.

    Gdy zaś refinansowaliśmy się, skorzystaliśmy z Open Finance. Tym razem strzał w dziesiątkę, szybko i fachowo, znaleźli nam bardzo korzystną ofertę i po trzech latach od przeniesienia kredytu do innego banku jesteśmy wciąż bardzo zadowoleni.
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Barbara:[/cite]Cóż w tym dziwnego - banku owe pieniądze nic nie kosztują ( w gotówce , a tym bardziej w złocie ich nie dostaniesz) a chyba lepiej odsetki zgarniać przez trzydzieści niż przez pięć lat... No i wtedy człowiek już nie liczy o ile więcej bankowi spłacił niż dostał...
    Niby tak ale przecie kryzys ogłoszony...
    Pytanie kto go ogłosił i w czyim jest interesie...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.