Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słuchaj, czy ty przypadkiem nie bijesz swojej żony?

edytowano lipiec 2009 w Ogólna
Projekt włączający do walki z przemocą w rodzinie także osiedlowych dozorców jest jedną z wielu tego typu inicjatyw, jakie rodzą się ostatnimi czasy w Szwecji. Trzy lata temu tamtejszy parlament postawił sobie za cel ukrócenie przemocy domowej. Jednak zjawisko zamiast się zmniejszyć, rosło. Ciekawe, czy zaradzą temu dozorcy.

>> więcej

Komentarz

  • Znaczy teraz dozorca będzie bić żony?
  • Jeśli na przykład dozorca w blokowej pralni zobaczy kobietę w ciemnych okularach, powinna mu się zapalić w głowie czerwona lampka. Być może świadczy to o tym, że poprzedniego dnia w jej domu doszło do awantury i rękoczynów, a kobieta pod okularami ukrywa siniaki. Inny sposób zdobywania informacji to namówienie do współpracy np. sprzątaczek, które przyjacielskim tonem zagadną mieszkanki bloków o samopoczucie, zdrowie itd., zwracając uwagę na niepokojące sygnały.
    Jadąc do Szwecji zostaw w domu ciemne okulary i nie wdawaj się w przyjacielskie pogawędki ze sprzątaczkami.
  • Mozecie sie śmiać... Czasami w domach,gdzie byście sie tego nie spodziewali dochodzi do rękoczynów. Ja się kilkakrotnie zdziwiłam. Niemalże "święci" mężowie lali swoje żony a one ze wstydu wymyślały różne śmieszne historyjki,że niby zarobiły butem ,gdy zakładała je dziecku.
  • A co gdy ona to lubi...?
  • [cite] Taw:[/cite]A co gdy ona to lubi...?
    To wtedy jest sado-maso.
  • ale ja pytam o okulary
  • Odpowiem znaną poznańską gadką: "zdejmij bryle bo się myle"
  • dobry dozorca zawsze się przyda tak od 2,26 min

    http://www.youtube.com/watch?v=CSQ0swdmlZ8&feature=related
  • [cite] Gregorius:[/cite]Odpowiem znaną poznańską gadką: "zdejmij bryle bo się myle"
    DOOOOOOOOBRE:shades::crazy:
  • Ostatnio na lumpie kupiłam pięć par okularów. Miałam porozdawać,ale może lepiej zostawię jakby co...
  • Plusy czy minusy?
  • 3 brązowe i 2 czarne. Przez żadne oczek nie widać. Korekcyjnych nie mieli.
  • Projekt włączający do walki z przemocą w rodzinie także osiedlowych dozorców

    To już mnie nie śmieszy. Bo za kilka lat będzie i u nas.

    Nawiasem mówiąc to jakieś zbiorowe szaleństwo pogan mieszkających w Europie zachodniej. Walczyć z Kościołem Katolickim w sytuacji gdy za progiem jest o wiele dla nich groźniejszy wróg jakim są muzułmanie. Ja tego nie rozumiem.
    Muzułmanie niedługo mieczem wytną albo nawrócą pogan i się skończy katolicka Europa i wszystkie te wynaturzenia.
  • Nawiasem mówiąc to jakieś zbiorowe szaleństwo pogan mieszkających w Europie zachodniej. Walczyć z Kościołem Katolickim w sytuacji gdy za progiem jest o wiele dla nich groźniejszy wróg jakim są muzułmanie. Ja tego nie rozumiem.

    to nie szaleństwo

    ludzie dostosowują się do obrazu świata tworzonego przez media
  • Zgadzam się, chociaż każdy z nas ten obraz bardziej lub mniej koloryzuje...można żyć bez TV i mieć przed nosem tylko swój świat,ale czy o to chodzi????Może wart iść do ludzi i dawać świadectwo swoim życiem?
  • pewnie, że warto
    cały świat przed nami
    w internecie
  • Wzajemna adoracja to ciekawe ale nie na dłuższą metę:devil:
  • [cite] Pioszo54:[/cite]pewnie, że warto
    cały świat przed nami
    w internecie
    Eh w internecie około 98% to śmieci
  • Hm.... to po co tu jeszcze jesteś:devil:
  • w tych dwóch procentach?
  • No właśnie, to te 2%
  • [cite] Pioszo54:[/cite]Nawiasem mówiąc to jakieś zbiorowe szaleństwo pogan mieszkających w Europie zachodniej. Walczyć z Kościołem Katolickim w sytuacji gdy za progiem jest o wiele dla nich groźniejszy wróg jakim są muzułmanie. Ja tego nie rozumiem.

    to nie szaleństwo

    ludzie dostosowują się do obrazu świata tworzonego przez media

    to może sprzedać im serial pt "Plebania"
    to m
  • Pomysł jest dla mnie straszny. Coraz bliżej nam do "1984". Kamerka i mikrofon w każdym domu, obywatel zawsze i wszędzie jest obserwowany - dla jego własnego dobra, rzecz jasna.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.